Sevginin Gücü 1994

Léon a.k.a Leon: The Professional

8.5

1,298 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.6 (882.482 OY)

Vizyon Tarihi

28 Nisan 1995

Süre

1 Saat 50 Dk.

Ülke

Fransa

Yönetmen

KONUSU

Kusursuz bir katil. Masum bir kız. Birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyleri kalmamış. Erkek sessizce hareket ediyor. Duygusuzca öldürüyor. İz bırakmadan yok oluyor. Zayıf noktasını ise sadece... 12 yaşındaki bir kız biliyor. 12 yaşında New York'ta yaşayan bir kız olan Mathilda üvey ailesinin yanında sevimsiz bir yaşamı paylaşmaktadır. Babası, iki taraflı oynayan bozulmuş polis Norman Stansfield için uyuşturucuları saklamaktadır. Mathilda'yı kaçıp gitmekten tek alıkoyan küçük erkek kardeşidir. Bir gün, Stansfield ve adamları sudan bir sebepten, tüm ailesini katlettikleri zaman, o sırada alışverişte olan Mathilda şans eseri hayatta kalır ve en çok ihtiyacı olduğu sırada Leon'un dairesine saklanarak kendini kurtarır. 12 yaşındaki kız, kısa süre içinde Leon'un sıradışı mesleğini keşfedecek ve küçük kardeşinin intikamını almak için bu profesyonel katilden yardım isteyecektir. Babalık yapmak işlerinde ve arkadaşlıkta olabildiğine deneyimsiz olan Leon Mathilda'yı beladan uzak tutmak için ümitsizce çabalar. Sonunda bir katil, bozulmuş bir polis ve masum küçük kızın ekseninde dönen hikaye doruğa çıkarak yönetmen Luc Besson'un en iyi filmlerinden birinin öyküsünü oluşturur.

Jean Reno

Léon Montana

Natalie Portman

Mathilda L...

Gary Oldman

Norman Sta...

Michael Badalucco

Mathilda's...

Ellen Greene

Mathilda's...

Elizabeth Regen

Mathilda's...

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (97)

@manuks yazdı...

Paz, 25 Kas 2018, 13:41 (2 hafta önce)

Leon'un benim üzerindeki etkisini anlatmaya çalışsam herhalde kelimelere dökemem, o yüzden sadece SAYGI DUYUYORUM. Böylesine bir filmi bizle buluşturan herkese saygı duyuyorum.

@subcomanmarcos yazdı...

Per, 14 Haz 2018, 23:46 (6 ay önce)

bu film üzerine konuşulacak bir şey yok, aslında var da yok. tamamen bir baş yapıt.
A

@atanamayanfular yazdı...

Per, 14 Haz 2018, 14:41 (6 ay önce)

9.6 / 10

Bir erkek olduğum halde her izlediğimde gözyaşlarıma engel olamadığım film. Jean Reno dehşet bir oyunculuk çıkarmış, keza yaşına göre Natalie Portman da öyle. Leon'un insani duyguları tatması, sevmeyi ve sevilmeyi hissetmesi ve bu duyguları ilk kez tatması beni derinden etkiledi. Bu filmin bir prequel i çekilip Leon'un önceki hayatı anlatılsa çok güzel olabilirdi. Son olarak Gary Oldman'ı da övmezsek ayıp olur, kötü polis rolünde o da oldukça başarılı bir iş çıkarmış.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Sevginin Gücü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sevginin Gücü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sevginin Gücü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL