Penelope Yorumları

Penelope filmi detayları

@subsidiarit

1 ay önce

mcavoy abimiz varsa izlenir kafasıyla izledim pişman olmadım. bu filmi tek kelimeyle tanımlamak gerekirse "minnoş" diyebilirim.

@zenobiaa

5 yıl önce

4.5 / 10

Penelopenin cok güzel olduğu film.
Aşırı ve anlamsız tepkiler vasat.

@eski_takvim

6 yıl önce

1 / 10

karantinaya atın gitsin, sevmedim hiç

@otlu_kek

10 yıl önce

o kadar klişe ve sıkıcı ki son yarım saatini atlatarak izledim.Karakter derinliği yok.Domuz burnuyla bile güzel olan penelopeden adeta canavarmış gibi kaçan saçma sapan adamlar var.Karantina direk.

@macbeth

12 yıl önce

Bir romantik komediyeye göre oldukça düzeyliydi.Esprilerin değil hallerin komedisiydi daha çok.Ama ben şu domuz burnu olayı olmadan da izlenilesi bulurdum.Senaryoyu farklılaştımak için yapılan bir çaba belki ama klişelikten kurtarılamamış nitekim.Kısacası herşeye rağmen keyif vericiydi.

@gundula

12 yıl önce

Lanetin etkisiyle bir domuz burnuna sahip olan P.'nin aşk'la birlikte lanetten kurtulmasının masalsı öyküsü... Keyifli çerezlik... Bitince dudaklarda tebessüm bırakan cinsindendi...

@havlayankuzu

15 yıl önce

8.5 / 10

Film, gerek renk ve ışık kullanımı gerek karakterleri gerekse de işlediği tema itibariyle güzel bir masal atmosferi sunuyor. Ancak,karakterlerin Penelope'ye tutumlarında yaşanan dramatik değişim, bu atmosferin film boyunca korunmasına olanak vermemiş. Bu bakımdan pek dengeli bir film değil, karakterler kimi zaman oldukça naif kimi zaman fazlasıyla olgun tavırlar sergiliyorlar.

Bununla birlikte, romantik bir peri masalından daha fazlası var filmde. Penelope'nin aşkı ararken kendini bulma serüveni esas temayı teşkil ediyor. Bu sebeple, merkezdeki aşk öyküsü ikinci plana atılmış. Bence,gayet makul bir değiş-tokuş olmuş.

Ayrıca; Ricci, domuzcuk burnuyla gayet güzel ve sempatik duruyor. Kendisine cüzzamlı muamelesi gösterilmesini anlamak mümkün değil. Sanırım, "çirkinlik" kavramı konusunda mutabakata varamıyoruz. Siz, "çirkin" görmemişsiniz bence.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL