Squid Game Yorumları

Squid Game dizisi detayları

@thorne_zytkow

5 gün önce

İfşa edilirdi her şey bir anda
Bazı şeyler yok sayıldığı anda
Gece yarısı görürüm bir anda
Kayan yıldızları yok saydığımda!
/
Baktığım gökler kapanır bir anda
Ama ile başlayan bir dünyada
Gerçek yüzünü görürüm bir anda
Para sistemi olmadığı anda
/
Yaşamak zorunda olduğum anda
Girerim rekabetler savaşına
Yürümek varken koştuğum o anda
Başlarım nokta nokta dünyanıza!
/

@kimsessiz

2 hafta önce

5.8 / 10

Klişesi bol, fazla karikatürize edilmiş karakterli, zayıf hikayeli , yüksek prodüksiyonlu bir yapım.

@sectumsempra

3 hafta önce

7.2 / 10

Özgün gibi görünen ama klişelerden ibaret dizi. 10 saniyede daha iyi 10 dizi sayarım. Neden bu kadar abartıldığını anlamadim.
Niye bu kadar abartıldı ki bu

@fthgzl79

1 ay önce

7.9 / 10

Senaryo basit ama yönetmen ve oyuncular çok iyi olunca, dizinin Dünya çapında ses getirmesi normal.
Mesela, yüzünü birkaç sefer gördüğümüz ’yönetici’ Lee Byung hun çok önemli bir isim.
Başroldeki Lee Jung jae, olağanüstü oynamış.

Diziyi izlerken ’’organize suç örgütü böyle olur’’ dedim. :)

@terkol3

1 ay önce

Dizi genel olarak tek solukta bitirebileceğiniz türden. İzlerken hiç sıkılmadım ve yaratıcı şeyler de bulabildiğim için sevdim aslında. Fakat bu kadar güzel bir konuya sahip güzel işlenmiş bir diziyi ancak bu kadar kötü bir finalle bitirebilirlerdi. Sırf ters köşe yapmış olmak için oyunun yaratıcısını bizlere gösterdiğinde çok anlamsız buldum. Yaratıcının oyunu tasarlama nedeni de bence bir o kadar anlamsızdı. İnsanların kendi cıkarları icin neler yapabileceğini, çaresiz bir haldeyken en fazla ne kadar ileri gidebileceği gibi konuları ele alarak süslü bir gerekce sunsaydı belki bi nebze olabilirdi gibi. Ayrıca yöneticinin kore polisi ile kardeş olması kılişesi de baydı. Bunun dışında dizi gayet güzel ve önerilebilir.

Bu kadar trend yakalamış ve bütçeye sahip olmusken 2. sezon da illa ki gelir. Fakat ilk sezonda varını yoklarını dökmüsler gibi. ikinci sezonda belki VIP’lerin başına iş açıp bir yerden devam ettirebilirler. 7/10
E

@extreme87

1 ay önce

Ey kore! Paradan sıfırları atmış olsaydın ekonomin bu hale gelmezdi!
Bu dizi için distopya denmiş ama hiç alakası yok, işin kötü yanı da insanların önemli bir kısmının bunu bir distopyaymış gibi algılaması. Vahşi, kanlı oyunları bir kenara bırakıp düşünün, izlediklerinizin bizim yaşadıklarımızdan ne farkı var? O yüzden halihazırda yaşadığımız dünyanın bir yansıması bu dizi.
Hiç mi yalan söylemediniz menfaatiniz için? Hiç mi arkadaşınızı sırtından vurmadınız? Hiç mi gözlerinin içine bakıp seni seviyorum dediğiniz birini yarı yolda bırakmadınız? Hiç mi sizden güçsüz gördüğünüz birini ezmeye çalışmadınız? Oyun oynarken hiç mi hile yapmadınız? Üstelik bunları hayatınız ile sınanmıyorken yaptınız daha çok para, daha çok mutluluk, daha çok zevk, daha çok, daha çok, daha çok, her şeyin daha çoğu için. İşin içine bir de hayatta kalma içgüdüsü girdiğinde insanın gerçek tabiatı ortaya çıkıyor, derinlere saklanan siyahlar yüzeydeki beyazları yok ediyor.

@refikerdal

1 ay önce

dışarıdaki dünyaya kıyasla daha adaletli olup eşit şekilde yarışan kişilerin arasında halat çekme yarışmasını kaybetme ihtimalini göz önünde bulundurabilecek kadar çılgın olan yaşlı dedemizin manyak oyunu, eğlenceliydi.

@visnezade

1 ay önce

1 / 10

Hızlandırarak izledim. Aşırı dramatik ve gerilimli bir yapım. No.
D

@dilsanoi

1 ay önce

oyunlar ve insanların oyunlardaki davranışlarını izlemek sürükleyici ve gergin miydi, bu yüzden izlenir mi? evet diyebiliriz. mantık hatası var mı? bolca. çok cringe karakterler var mı? evet. gereksiz kore dramı var mı? evet. hele oyunların mantığı, neden yapıldığı, kimlerin yaptığı güzel bir mantığa oturtulmuş sağlam bir altyapısı var mı? asla.
dümdüz "biz sürükleyici gerilimli çerezlik bişeyler yapalım fena da olmaz he, nedeni niçini çok da şey değil" demişler. bu kadar. ama izlenir mi? e yapcak bi işim yoktu, hasta yatağımda kafam çok yorulmasın bişeyler izleyelim kafamız dağılsın çok da boş olmasın dedim. iyi oldu. son bölümlerin dramasını atlayarak izledim. ama duygusal bir top olduğum için iki kızın misket oyununda ağladım mı, evet.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL