Atiye Yorumları

Atiye dizisi detayları

@phorarcry

3 ay önce

Dark'tan daha çok vali filmine benzettiğim yapım, güzel iş olmuş. Tarihin beşiği olan bu toprakları daha çok filmlere ve dizilere konu olmasını görmek dileğiyile

@serkanaydemir

4 ay önce

7 / 10

Son derece izleten bir yapım.

Tüm sezona bakınca ortaya izlenilir güzel bir yapım çıkmış diyebiliriz. Ön yargısı olan herkese lafım o kadar film dizi izledim bu dizi de gayet izlenilir. Türk filmlerinin üstünde hatta yabancı dizilerde olan aksiyon gerilimin bir tık aşağısında olsa da ortaya başarılı bir yapım çıkmış. Hakan Muhafız faciasından sonra Netflix adına sevindirici bir işleniş. Olumsuz yanları olsa da Anadolu'nun içinde saklı kadim hikayeleri ilk defa bu kadar sağlam bir işlenişle izliyoruz. Zaman döngüsü olsun ya da gizemli olayları hatta Kur'an'ı bile bu kadar bilimsel yaklaşarak anlatmaları bence bir değer. Hani bir takım ön yargılarımızı da kırabilir. İyi yani her şeye saygı çerçevesinde yaklaşılmış. Oyuncularımız da iyi olunca dizi aldı gitti. 2 günde bitirdim diziyi. 2. sezonu da ayrı bir heyecanla bekleyeceğim. Tabii çok iyi bir dizi falan demek isterdim ama şu an buna biraz uzak. Belki ilk sezonun ilgisiyle -ki kesin ilgi görecek ve konuşulacak- ikinci sezon daha iyi
... Devamı
Son derece izleten bir yapım.

Tüm sezona bakınca ortaya izlenilir güzel bir yapım çıkmış diyebiliriz. Ön yargısı olan herkese lafım o kadar film dizi izledim bu dizi de gayet izlenilir. Türk filmlerinin üstünde hatta yabancı dizilerde olan aksiyon gerilimin bir tık aşağısında olsa da ortaya başarılı bir yapım çıkmış. Hakan Muhafız faciasından sonra Netflix adına sevindirici bir işleniş. Olumsuz yanları olsa da Anadolu'nun içinde saklı kadim hikayeleri ilk defa bu kadar sağlam bir işlenişle izliyoruz. Zaman döngüsü olsun ya da gizemli olayları hatta Kur'an'ı bile bu kadar bilimsel yaklaşarak anlatmaları bence bir değer. Hani bir takım ön yargılarımızı da kırabilir. İyi yani her şeye saygı çerçevesinde yaklaşılmış. Oyuncularımız da iyi olunca dizi aldı gitti. 2 günde bitirdim diziyi. 2. sezonu da ayrı bir heyecanla bekleyeceğim. Tabii çok iyi bir dizi falan demek isterdim ama şu an buna biraz uzak. Belki ilk sezonun ilgisiyle -ki kesin ilgi görecek ve konuşulacak- ikinci sezon daha iyi gelir. Paranormal olayların anlatılmadığı kıtlık ülkeme ilaç etkisinde. Ha gelin-kaynana, yalan tarih senaryoları, silah küfür çeteleşme gibi senaryoları sevenler uzak dursun çünkü bu dizide düşünmek gerekiyor.

Güzel bir dizi
İyi seyirler.

@tiamath

4 ay önce

7 / 10

Öncelikle Türk tarihi içerikli bir yapı olması beğendiğim bir unsur fakat doğuda geçen bir hikayede türk örf ve ananelerine fazla değinilmemesi eksi bulduğum bir unsur. Oyuncu seçimleri fena değil ama Mehmet Günsur'u hep eğitmen ve entellektüel birini oynarken görmekten gerçekten sıkıldım. Müzikleri başarılıydı. Hikaye olarak gizemli bir havada ilerleyen hikaye oluşturulmuş. Elbette bir kaç bariz mantık hatası vardı ama Türk yapımları olabildiğince destekleme taraftarı olduğumdan tüm bunların gelişeceğini ve giderek daha iyi yapımlar yapılacağını düşünmekteyim.

@cokoprenses

4 ay önce

6.5 / 10

Farklı bir konu denenmiş(!) ama olsun bence denenmesi bile güzel bir gelişme. Özellikle mıç mıç aşk,intikam,töre dizilerinden sonra insanın bir miktar ilgisini çekiyor doğal olarak. İzletiyor yani kendini. Ama oyunculuk, replikler olmamış. Hele beren saatin o telefon konuşmasında "Benim sembol göbekli tepeden çıktı" deyişi...

Birde küçük bir nacizane fikrim,eleştirim; her ne kadar netflix te yayınlanmak üzere çekilmiş olsa bile içeriğinin türk kültürünü-yaşantısını ufakta olsa yansıtıyor olmasını beklerdim ben. Yabancılar bizi farklı görüyor, dizideki onların gördüğünden farklı, gerçek yaşantımız çok daha farklı falan filan.
Sonuç olarak sırf farklı bir şey denendiği için bile izlenebilir. 6.5/10

@zenobiaa

4 ay önce

6.5 / 10

bazı soruların cevapları verilmemiş ikinci sezona saklıyorlardır umarım. güzel yapım izlenilir.

@dilekcandar

4 ay önce

Hakan Muhafızdan sonra Netflix Türkiye sayfasını kapatmak üzere idim ki, Atiye karşıma çıktı. Oyunculuklarını ve dizinin hem geren hem de merak uyandıran konusunu çok beğendim. Umarım devamı da böyle olur.

@godot

4 ay önce

6.7 / 10

tamamen başroldeki karakterin oyunculuğuna bağlı bir dizi. beren saat o rolü kaldıramamış. gereksiz yolculuklar. klişe"hazine senin içinde" mottosu. üzerinize rastgele birkaç tane kişisel gelişim kitabı atılması gibi bir senaryo.

@haoff

4 ay önce

4.4 / 10

Dark'ın ekmeğini daha çok yer bu sektör.

@eski-takvim

4 ay önce

8.8 / 10

evvela ulkemin tarihi eserlerinin uzerine boyle fantastik bir hikaye yazilmasi hosuma gitti, yeni gelen nesilin de bu guzel eserlerimizin farkina varmasi acisindan faydali.

ben de izlerken dark tadi aldim. sadece erhan ile atiyenin olaylari hemen cozmesi biraz acemice kacmis. bir de her olay karsisinda erhan'in ahmet umit kitaplarindaki karakterler gibi kitabi konusmalara baslamasi egreti durmus.

boyle guzel turk dizilerinin sayisi artar umarim.

@uniqueen

4 ay önce

Mehmet Günsur oynayamasaymış + beren saat
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL