Gündüz Güzeli Yorumları

Gündüz Güzeli filmi detayları

@p666olina

1 ay önce

7.7 / 10

Konusunda çok tartışamaya gerek yok ,her şey belli ve ortada. Fakat atmosferi bambaşka bir şey. Soğuk ve yabancı. Kendi hayatının yabancısı Belle de Jour. Korkmuş ,kaybolmuş ,içine kapanmış. Ve bunu bize kendisi göstermiyor ,atmosfer belli ediyor bunu. 
Baştan sona garip ,rahatsız edici (filmin amacı da bu zaten) ve içimde bir endişe vardı film boyu. Minik eşsiz ayrıntılarla ,mükemmel hikaye. Her negatif duygunun zirvesini yaşatan ,idealden uzak bir hikaye. Luis Bunuel’in burjuva sınıfına karşı olan değişik bakış açısı. Akılda kalan filmlerden.

@spacekid

3 yıl önce

6 / 10

güzel değil

@pierreriviere

3 yıl önce

güzel olmayan ne anlatabilir misiniz?

@ustunkoru

5 yıl önce

8.4 / 10

Müjde Ar'ın Kupa Kızı filmini de izlemenizi öneririm.
J

@josephwhite

8 yıl önce

7.6 / 10

Güzelmiş, geç kalmışım izlemeye ama bu Bunuel hep bir kurban seçiyor hem de hiç acımadan onun üzerine oynuyor, zavallı Pierre... suçu neydi ki ?

@otlu_kek

10 yıl önce

7.5 / 10

o asyalı abinin getirdiği kutunun içinde ne vardı?

başroldeki ablamız ve saçları nasıl bu kadar güzel?

ya her şey kadının zihninde olup bittiyse?

gibi sorularla beni baş başa bıraktı şu an.
D

@doris

10 yıl önce

Luis Bunuel ile ilk tanışmam!

Ne güzel filmsin sen güzellik!

@lowen

14 yıl önce

7.2 / 10

Hayal ile gerçeğin birbirine girdiği bir film.Sapıkça fantazilerine engel olamayan ve gündüz 2 ile 5 arası bir genelevde fahişelik yapan bir kadının hikayesi..Filmin sonu ise kimine göre basit,kimine göre çarpıcı..Filmde sadece bir kadının fantazileri değil,Fransa'da üst sınıfa ait olan kesimin fantazilerine de yer verilmiş,bu bakımdan da çarpıcı ama filmde kesinlikle bir çıplaklık söz konusu değil-ya da ben sansürlü dvd sinden izledim-,bu kadar seks dolu,fantazi dolu bir filmi,anlatmak istediği şekilde anlatmayı başarmak ve bunu filmin içerisine çıplaklık sokmadan uygulamak çok zor olsa gerek..Oldukça başarılı bir film..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL