Kôkaku Kidôtai Yorumları

Kôkaku Kidôtai filmi detayları

D

@dilsanoi

1 ay önce

Siberpunklı böyle bilimkurgulu animeleri seviyorum. bir b*k anlamak zor. yine olsa yine izlerim.

@tiamath

9 ay önce

8.5 / 10

Mangasından uyarlanmış olan, anime konusunda en tepelerde yer alan bir nevi baş yapıt. Matrix yapımcılarına ilham olduğu gibi bir çok syberpunk esaslı konulara da ilham kaynağı olmuştur. İleri bir tarihte, sentetiklerin çeşitli görevlerde bulunduğu bir dünyada, sentetiklerin başarılı hizmet verebilmesi için insan ruhundan arındırılmış olmaları gerekmektedir. Herşey güzel başlamıştır ama sisteme karşı çıkmak isteyen ve bu ruhsuzluğun getirdiği acıları dindirmek isteyen bir hackerın çok farklı bir hayat görüşü vardır.

Film sadece ileri sentetikliğin ve insanlığın gittiği aşamayı işlemenin yanında hayat felsefesi üzerine de bir çok noktaya değinmektedir. Her ne kadar ruhsuz bir sentetik ile iş yapmak daha etkili görünse de duygusal tatmin için sahte anılar ve sahte bir ruh işlemek zorunda kalınıyor. İnsanı bütün yapan unsurlardan tek bir tanesini çıkardığınızda insanlık unsurunun nasıl bozulduğunu da iyi yansıtan bir animedir.

@berat_k

1 yıl önce

Bir kere daha anladım ki ben siberpunk filmlerini sevmiyorum. Animelerle bir sorunum yok fakat bu robotlar, kodlar, kablolar benlik değil.

@yargic_dredd

4 yıl önce

Japonlar bu çizgi film işini iyi beceriyorlar.

@no_one

5 yıl önce

Aslında Matrix de ,Ghost in Shell deWilliam Ford Gibson’ın yazdığı Sprawl üçlemesinden esinlenilerek oluşturulmuş , siberpunk edebiyatın ürünleri.

@thematrixhasyou

7 yıl önce

The Matrix’e ilham kaynağı olduğu konusunda bi’ yazı okumuştum. Meczup şekilde The Matrix hayranı olarak tepkisiz kalamazdım. İzledim ve gerçekten de Wachowski’lereepey ilham verdiğini müşahede ettim. Şayet siz de Matrix veya o minvalde yapımlardan haz alıyorsanız bu animeyi kesinlikle izlemelisiniz.

@otlu_kek

7 yıl önce

o nasıl bir soundtrack ya? vay canına.Aramaya üşenenlere gelsin:)

https://www.youtube.com/watch?v=q0z08OpmEPc

@paradigma

8 yıl önce

İyi bir bilim-kurgu. Bu filmi de "Japonlar manyak" diyerek bitirdik.
F

@fortisvita

13 yıl önce

9.5 / 10

The Matrix’in bazı sahnelerini birebir arakladığı filmdir bu. Animelere burun kıvıran insanların fikrini değiştirebilecek potansiyele sahip.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL