Münih Yorumları

Münih filmi detayları

@monco

3 hafta önce

7.5 / 10

Tahmin ettiğim gibi burada puanı düşük. Bu filmden yahudi propagandası çıkarmak cidden filmden anlamamak demek. Olabildiğince objektif olmaya çalışmış Spielberg. Adam yahudi istese yanlı filmin kralını da çekerdi bu arada.

@mecnun_cgs

4 yıl önce

Bu şekilde devam ederse asla barış olmaz temalı bir film. Başlarda yahudi propagandası gibi görünse de sonunda evrensel bir mesaj içeren güzel bir film ama süresi uzun :D

@dilaraendican

11 yıl önce

9 / 10

Filmin politik mesajlarını bir kenara bırakacak olursak, mutfakta işiniz var, ve elinizde patates-soğan işleniyorken göz ucuyla izlemeye başlasanız bile, bir süre sonra farkında olmadan elinizdeki tüm işi bir kenara bırakmış, ekranın karşısında buluverirsiniz bu filmi izlerken..öylesi sürükleyici, ve temposu yüksek bir film..Dolaylamalarında her ne mesajı veriyor olursa olsun, Dönem olaylarını beyaz perdeye taşıyan her tarihsel film, izlenmeyi hakediyor iken, Munich, başarılı kurgusu, ve ödülsüz kalmaması gereken yüksek performanslı oyunculuklarıyla mutlaka izlenmesi gereken bir film..Özellikle Eric Bana'nın gerçek yaşamında da Mossad Ajanı, Geoffrey Rush'ında servisin sorumlusu olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz bir yerden sonra.. 90/100

@tenekteplaz

12 yıl önce

Casusluk filmlerine karşı zaafınız varsa, mutlaka izleyin. Çok uzun diye eleştirilen film süresi, sizin için kısa bile olabilir.

@nerdelano

12 yıl önce

"Yahudi propagandası". Filmlerde bu konuyu görmezden gelirdim önceden. ama bu filmde izleyenin baya gözüne sokmuşlar.

@vfv

12 yıl önce

Filmi izlerken sıkılmıştım.Süresi çok uzun yaw

@mrsdance

12 yıl önce

Film güzel olabilirmiş.. Fakat süresi çok uzun olmuş.Bitsin artık dediğim zamanlar oldu.Hatta bazen filmi durdurdum ve ara verdim sonra tekrar izledim. İki kez mola verdim ve zor bitirdim.İlk başlarda motive olduğum için hoşuma gitti fakat sonra çok sıkıldım.

@piccadilly

12 yıl önce

yahudi bir yönetmen olan spielbergden objektif denilebilecek bir film. hem israilin hem filistinin kendileri açısından haklı argümanları özetle dile getiriliyor.filmde filistin-israil meselesi dışında , bir ajanın ailesi olmasının ne kadar zor olduğunu görüyoruz.

@kaerin

12 yıl önce

8 / 10

film olaylara her taraftan bakabilmeyi başarabilmiş. islam adına suç işleyenleri nasıl eleştirmişse, diyaloglarda anlaşılıyor ki israil devletinin yaptığı zulmü de aynı şekilde yerin dibine sokmuş.

izleyin, izlettirin.
N

@nonserviam

15 yıl önce

9.4 / 10

Politik mesajlarını falan bir kenara bırakırsak teknik açıdan, 70'li yılları herşeyiyle mükemmel yansıtmasıyla, o yılların kendine özgü atmosferini hissettirmesiyle, yoğun bir film noir tadıyla, gerim gerim geren gerçekçi sahneleriyle yüksek bir puanı hakediyor bence.

Ayrıca Steven Spielberg'in yönetmenlik açısından en iyi filmlerinden biri olduğunu düşünüyorum.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL