6.6

211 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (229.694 OY)

KONUSU
Yıl 1972 Dünyanın en büyük spor organizasyonu olimpiyatlar, Münihte, 70lerin ruhuna uygun olarak barış havası içinde başlıyor. Her ülke başarı ve madalyalar beklerken Münihten gelen bir haber dünyayı sarsıyor

Kendilerini Kara Eylül olarak tanıtan bir grup Filistinli terörist İsrailli atletlerin kal
... Devamı
Yıl 1972 Dünyanın en büyük spor organizasyonu olimpiyatlar, Münihte, 70lerin ruhuna uygun olarak barış havası içinde başlıyor. Her ülke başarı ve madalyalar beklerken Münihten gelen bir haber dünyayı sarsıyor

Kendilerini Kara Eylül olarak tanıtan bir grup Filistinli terörist İsrailli atletlerin kaldığı yatakhaneyi basmış, 2 sporcuyu katlettikten sonra 9 kişiyi rehin almıştır. Talepleri rehinelerle beraber Münih Havaalanına götürülmektir.

Alman hükümeti hayati bir karar alır ve rehineleri kurtarmak için düzenlenen operasyon başlar. Facia adım adım yaklaşmaktadır Timin başarısızlığı katliama dönüşür ve tüm rehineler ölür. Ancak teröristlerin hepsi ölmemiştir ve bir Mossad ajanı onların peşine düşer.

Sinemanın dahi çocuğu uzun bir aradan sonra Avrupaya ve teröre döndü. Steven Spielberg Münihte olimpiyatlarda yaşananlardan çok ardından gelenleri yansıtacak ve katliamdan sonra bir Mossad ajanıyla teröristler arasında yaşanan kovalamacayı anlatacak.

Kendisi de Yahudi kökenli olan Spielbergün gündeme getirdiğinden beri tartışmalara yol açan, hatta yönetmenin İslami terör örgütlerinden aldığı iddia edilen tehditlerle yapımını geciktirdiği çarpıcı bir film Münih

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mecnun_cgs

2 yıl önce

Bu şekilde devam ederse asla barış olmaz temalı bir film. Başlarda yahudi propagandası gibi görünse de sonunda evrensel bir mesaj içeren güzel bir film ama süresi uzun :D

@dilaraendican

10 yıl önce

9 / 10

Filmin politik mesajlarını bir kenara bırakacak olursak, mutfakta işiniz var, ve elinizde patates-soğan işleniyorken göz ucuyla izlemeye başlasanız bile, bir süre sonra farkında olmadan elinizdeki tüm işi bir kenara bırakmış, ekranın karşısında buluverirsiniz bu filmi izlerken..öylesi sürükleyici, ve temposu yüksek bir film..Dolaylamalarında her ne mesajı veriyor olursa olsun, Dönem olaylarını beyaz perdeye taşıyan her tarihsel film, izlenmeyi hakediyor iken, Munich, başarılı kurgusu, ve ödülsüz kalmaması gereken yüksek performanslı oyunculuklarıyla mutlaka izlenmesi gereken bir film..Özellikle Eric Bana'nın gerçek yaşamında da Mossad Ajanı, Geoffrey Rush'ında servisin sorumlusu olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz bir yerden sonra.. 90/100

@tenekteplaz

10 yıl önce

Casusluk filmlerine karşı zaafınız varsa, mutlaka izleyin. Çok uzun diye eleştirilen film süresi, sizin için kısa bile olabilir.

@nerdelano

10 yıl önce

"Yahudi propagandası". Filmlerde bu konuyu görmezden gelirdim önceden. ama bu filmde izleyenin baya gözüne sokmuşlar.

@vfv

10 yıl önce

Filmi izlerken sıkılmıştım.Süresi çok uzun yaw

@mrsdance

10 yıl önce

Film güzel olabilirmiş.. Fakat süresi çok uzun olmuş.Bitsin artık dediğim zamanlar oldu.Hatta bazen filmi durdurdum ve ara verdim sonra tekrar izledim. İki kez mola verdim ve zor bitirdim.İlk başlarda motive olduğum için hoşuma gitti fakat sonra çok sıkıldım.

@piccadilly

11 yıl önce

yahudi bir yönetmen olan spielbergden objektif denilebilecek bir film. hem israilin hem filistinin kendileri açısından haklı argümanları özetle dile getiriliyor.filmde filistin-israil meselesi dışında , bir ajanın ailesi olmasının ne kadar zor olduğunu görüyoruz.

@kaerin

11 yıl önce

8 / 10

film olaylara her taraftan bakabilmeyi başarabilmiş. islam adına suç işleyenleri nasıl eleştirmişse, diyaloglarda anlaşılıyor ki israil devletinin yaptığı zulmü de aynı şekilde yerin dibine sokmuş.

izleyin, izlettirin.
N

@nonserviam

13 yıl önce

9.4 / 10

Politik mesajlarını falan bir kenara bırakırsak teknik açıdan, 70'li yılları herşeyiyle mükemmel yansıtmasıyla, o yılların kendine özgü atmosferini hissettirmesiyle, yoğun bir film noir tadıyla, gerim gerim geren gerçekçi sahneleriyle yüksek bir puanı hakediyor bence.

Ayrıca Steven Spielberg'in yönetmenlik açısından en iyi filmlerinden biri olduğunu düşünüyorum.
SPOILER

Münih filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Münih filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Münih filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL