Katil Doğanlar

(1994)

Natural Born Killers

Film 1 Saat 59 Dk. Aksiyon, Polisiye ABD 23 Aralık 1994

7.3

292 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (252.275 OY)

KONUSU
Kanun kaçağı, aşık ve seri katil olan Mickey ile Mallory’nin başına gelenler. Route 666 otoyolu boyunca para ya da intikam değil, sadece öyle istedikleri için psikodelik toplu cinayetler işleyen çiftimiz, medya tarafından baştacı edilirler.

Giderek efsanevi halk kahramanlarına dönüşen ikilinin hika
... Devamı
Kanun kaçağı, aşık ve seri katil olan Mickey ile Mallory’nin başına gelenler. Route 666 otoyolu boyunca para ya da intikam değil, sadece öyle istedikleri için psikodelik toplu cinayetler işleyen çiftimiz, medya tarafından baştacı edilirler.

Giderek efsanevi halk kahramanlarına dönüşen ikilinin hikayesini tüm katliamlarından tek sağ kurtulan kişinin ağzından dinleriz.

Oliver Stone’un dehasını tüm dünyaya haykırırken olabildiğince fazla insanı da rahatsız ettiği bu mutlaka izlenmesi gereken film, medyayı ve kollektif bilinçaltımızda oynadığı rolü yargılaması açısından da, anaakım filmler arasında bir yıldız gibi parlıyor.
Woody Harrelson

Mickey Knox

Juliette Lewis

Mallory Knox

Tommy Lee Jones

Warden Dwi...

Tom Sizemore

Det. Jack ...

Rodney Dangerfield

Mallory's Dad

Edie McClurg

Mallory's Mom

Jared Harris

London Boy

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
K

@korkutan

3 yıl önce

90’ların ilk yarısını anlattığını düşündüğüm 2020’lere göre old fashion kaldığını hissettiğim için yarıda bıraktığım film olmuştur. Müzikleri ve çekim teknikleri çok hoş farklı, yaratıcı bir kafadan çıkmış çok belli şu zamanki kalıplaşmış Netflix işlerine 5 basar ama kafamız uyuşmadı filmle maalesef

@tiamath

3 yıl önce

6 / 10

Şeytanı yenmenin tek yolu sevgidir.

Ne çok sevilebilecek ne de çöpe atılabilecek bir film. Film boyunca bu iki kriter arasında gidip geliyor insan. Oliver Stone’nun tarzını seviyorsanız belki o zaman tadından yenmez bir esere dönüşebilir. Ben pek sevemediğim için bu hissiyata kavuşmuş değilim. Büyüdükleri aile ortamı ve küçüklükten yaşadıkları sonucu masum suçlu ayırt etmeksizin önüne geleni öldüren bir çiftin, hapishaneye düşünce bir rapörtaj ile kurtuluşunu anlatan ve bu arada ki olaylarla amerikan kültürüne ve medyaya oldukça yoğun eleştiriler gönderen bir film. Özellikle medya eleştirisi kısmı son derece başarılıydı. Fakat masum ve çocuklu aile ebeveynlerini bile öldürme ile ilgili açıklama çok zayıftı. Kim masum ki? diyerek işin içinden çıkılmış. Bu tezi destekleyen bir olay olsaydı daha güçlü olabilirdi. Müzikleri oldukça başarılı. Özellikle Juliette’nin oyunculuğu harikaydı.

@ege_undag

4 yıl önce

7.5 / 10

Filmin kendine has bir tarzı var. Bence bu yüzden birçok insan nefret etmekle sevmek arasında gidip gelmiştir diye düşünüyorum.

Bence ne nefret edilecek ne de çok hayranlık duyulacak bir film. Bugün çekilse çok bir anlamı olmaz belki ama çekildiği dönem bağlamında ele alırsak, popülizmin, medya ve tüketim çılgınlığının filmdeki yansımalarını görebiliriz. Her şeyin artık bir film halini alması, medya manipülasyonu, hipergerçeklik çağı v.s hepsi filme absürt çekimler, abartı üstüne abartı, içi boş ama büyük diyaloglar ve yamuk yumuk sahnelerle yansımış. Ama şunu da belirtmekte fayda var ki film öyle çok da toplum, sistem eleştirisi v.s yapmıyor. Hatta belki de yer yer bunları yeniden üretiyor bile diyebiliriz. Takılmışlar işte öyle ya o yüzden çok da derin derin incelemeden seyirlik izlemek gerektiğini düşünüyorum. Oyunculuklar başarılı müzikler baya baya iyi.
W

@wersolame

8 yıl önce

Film absürt olcam derken kopuk olmuş , ne olduğu anlaşılmıyor yeri geliyor da.

oyuncular çok iyi oynamışlar orası ayrı ama hele ben bir de dublaj izledim bu filmi aman allahım o mellory neydi öyle.
A

@asodiyolla

8 yıl önce

bunu seven requiem for a dream de sevdi.ilgi görenin normalleşmesi ve arzulanan olması süreciyle belki heathers bile örnek verilebilir.

filmde o kadar çok taşlama var ki neyi neresinden tutacağınız şaşırıyorsunuz ki zaten hem yönetmen hem hikaye buna pek de izin vermiyor.hikaye tarantino’ya ait zaten, bu adamın romantikliği böyle yapacak bir şey yok.

ve bu filmi kafanız açıkken izleyin ’’yatmadan bir film izleyeyim ’’ filmi değil kesinlikle.

@seko

10 yıl önce

Katil Medya

Kendimi bildim bileli ana akım medyayı sevmiyorum. Alternatif medya ise daha çok bal satmakla kendini idame ettirmeye çalıştığı için pek kaliteli yayın yapamıyor. Medyayı takip etmeyin demiyorum ama aklınızı da bir kenara bırakmayın. Bugün okudum iki eşini öldüren adamı televizyona çıkarıp ?Bu kadar güler yüzlü bir katil gördünüz mü? demişler. Bu noktaya geldiysek bu filme abartılı diyemeyiz.

Film sadece medya üzerine kurulu dersek haksızlık etmiş oluruz. Ailenin ne kadar önemli olduğu ve bizim insan olarak neler peşinde koştuğumuzu da bence çok güzel aktarmış. Ayrıca ana kadronun oyunculuk kalitesi mükemmel. Bunun üstüne seçilen müzikler ve değişen çekim tekniklerini de ekleyince (18 farklı film formatı filmde kullanmış.) şahane bir film çıkmış ortaya.

Puanım: 9

@delahoya

10 yıl önce

7.3 / 10

Tarantinonun Amerikan kültürüne çok güzel giydirdiği bir film daha izledim...

Daha farklı bir senaryo beklerken şaşırttı beni açıkcası...Film hakkında söylenecek pek birşey yok bildiğin kafa etkisi bırakıyor insanda.

@otlu_kek

10 yıl önce

baya sağlam soundtrackleri var filmin.Hala ara ara dinliyorum.
Y

@yemre

10 yıl önce

8 / 10

İnsanları öldürmekte sorun yok. Sorun, onlarla yaşayabilmekte...

@vfv

12 yıl önce

tarantinnun yazıgı oliver stonenin yönettiği şaheser.

@maroia

13 yıl önce

10 / 10

bir çift, öldürmeye programlanmış. yani ölümdeki güzelliği keşfetmiş bir çift. herkesi öldürüyorlar önlerine gelen.

polisiye gerilim romanlarını seviyorsanız, izlemeniz gereken bir film. öyle çok koşuşturmaca yok, gerilim de yok pek fakat ölüme yakın oluşunuzdan dolayı film hoşunuza gidiyor.

öldürme eyleminin insana verdiği hissi en iyi mickey ve mallory yaşıyor.

telli bir kız nasıl da bir seri katile dönüşüyor?
R

@rakamakafakafon

14 yıl önce

natural born killers’ın ilham aldığı romantik çift; charles starkweather & caril fugate

Filmin ilk yarısı çok kasıntı geçse de ikinci yarısıyla beni benden almış filmdir. İnsanın çıkıp birilerini öldüresi geliyor yahu o derece [hafiften spoiler bundan sonrası] hele ki wayne gale karakterinin hapishaneden kaçarken ne kadar çoşmuş olduğunu görünce..
SPOILER

Katil Doğanlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Katil Doğanlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Katil Doğanlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL