7

273 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (111.193 OY)

KONUSU
Lyla Novacek çok yetenekli bir viyolonselisttir. New York’taki bir konser çıkışında Washington Square’deki bir partiye katılır. Orada İrlandalı gitarist Louis Connelly ile tanışır. Müzik aşkını paylaşırlarken birbirlerine de aşık olurlar ve o gece birlikte olurlar.

Bir daha birbirlerini hiç göremem
... Devamı
Lyla Novacek çok yetenekli bir viyolonselisttir. New York’taki bir konser çıkışında Washington Square’deki bir partiye katılır. Orada İrlandalı gitarist Louis Connelly ile tanışır. Müzik aşkını paylaşırlarken birbirlerine de aşık olurlar ve o gece birlikte olurlar.

Bir daha birbirlerini hiç görememiş olan bu ikilinin, o gecenin meyvesi olan çocukları August Rush ise yıllar sonra müziğin yardımıyla ailesini bulabileceğine inanır.
Freddie Highmore

August Rush

Keri Russell

Lyla Novacek

Jonathan Rhys Meyers

Louis Conn...

Terrence Howard

Richard Je...

Robin Williams

Maxwell "W...

William Sadler

Thomas Nov...

Mykelti Williamson

Reverend J...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
C

@ciuv

10 yıl önce

1 / 10

Yalan dolan bi film.

@rinustalarin

11 yıl önce

1 / 10

Mozart, Bach, Beethoven, Mendelson, Vivaldi, Dvorjak, Lizst, Chopin, Rachmaninoff, Tchaikovsky. aklıma bu kadar isim geldi, fazla zamanım yok...

Hiçbiri 2007 senesini göremedi...

Ancak hepsinin kemikleri sızlıyor.

Not: Şşşt senarist: Hani fantezi değildi bu film? Çocuk Myzikton’dan gelip sarı güneşin radyasyonunu emdiyse bilelim. Ya da belki bir uzaylı başucuna yeşil bir fener bırakmıştır zamanında. belki de o tüm çocukluğunu geçirdiği yurt Profesör X’in gizli mutant eğitim merkezidir. Yoksa 8. Henry ’By the power vested in me..’ diyerekten çocuğa özel güçler mi bahşetti de ben farkedemedim...
T

@tugcce

11 yıl önce

10 / 10

hayatımda izlediğim en güzel filmlerden biri. romantizm ,aşk ve harika müzikler. realiteden bahsedelenlere harika çocukların gerçek olduğunu hatırlatmak isterim eğitim almadan müzik yapabilen insanların yani. tesadüflere gelince hayatta öyle tesadüfler varki aslında farkında olmadığımız.. zaten bu bir film gerçek olması gerekmez kurgu. müzikler demişken gitarla resmen dans etti august gitarı çalmadı konuşturdu. babası ile olan gitar atışmaları çok güzeldi. vakit kaybı olarak kesinlikle görmüyorum kısacası izlemekten zevk aldığım ve tekrar tekrar izleyebildiğim tüm arkadaşlarıma tavsiye ettiğim bir film.
H

@hic_1

11 yıl önce

1 / 10

Müzikten soğuttu şahsen uzak durulması gereken filmlerden.

@dath

11 yıl önce

biraz türk filmini andırmıyo değil ;) ama yine de güzeldi.. masum bi filmdi

@gundula

12 yıl önce

Sıradan,durumu kurtarmak mümkün görünmüyor ama işin içinde çoluk çocuk olunca göz pınarlarına hücum kaçınılmaz oluyor...

@streetspirit

12 yıl önce

Bu film insani cileden cikartacak cinsten.Sakinin!

@cayvemandalina

12 yıl önce

freddie highmore'u zaten charlie'nin çikolata fabirkası'ndan beri severek izliyorum. robin wiliams hünerlerini göstermiş,fakat onu kötü bir rolde izlemek biraz garip geldi :)

filmde gerçekçi olmayan bazı noktalar benimde gözüme çarpmadı değil ama oyuncuların performansının bu pürüzlülüğü ortadan kaldırdığını düşünüyorum.

müziği hissettiren filmlerden..
N

@noumenon

12 yıl önce

5.4 / 10

Bana göre saçma bir film. Küçük bir çocuğun eline aldığı gitarı bir şey bilmemesine rağmen virtüöz bir biçimde çalması ile gözümden düşmüştür. Bana göre de vakit kaybıdır. Robin Williams kurtaramamış..

@deniztayfun

12 yıl önce

Tam bir Yeşilçam örneği... Filmin sonuna kadar ha oldu ha olacak diye bekledik durduk ama vakit kaybı değildi. Robin Williams'ı da böyle izlemek hoş oldu.

@onur_turan

12 yıl önce

7 / 10

Kalbini Dinle

Filmlerin içeriği ile bu kadar anlamlı ve uyumlu bir isim seçildiğine pek şahit olamıyoruz...

Masalsı sunumuyla muhakkak etkisini gösteren bir melodram...

@horrorpheliac

13 yıl önce

5.1 / 10

Çok fazla açık ya da hata vardı filmde. Hayır yani, biliyoruz da ondan gözümüze çarptı. Bana göre 10 üstünden 7 bile olmamalı film. O kadar çok gözümün içine girdi ki hatalar 'e yuh lan' dedirtti resmen.

Abartmıyorum gerçekten de öyle.

İşin içerisinde olmamdan dolayı da biraz hani ya (yazar hava atıyor burda)..

He izlemek istiyorsanızı izleyin ama hani olur ya böyle film izlemeye aç olursunuz da on numara bi film izliyim dersiniz .. o sırada izlemeyin işte.

@okan_adam

14 yıl önce

10 / 10

Film isimlerini orjinal dilinden Türkçeye çeviren dar görüşlü, kıt zekalı, vizyon sahibi olmayan kişi ve kurumlardan nefret ediyorum diyerek lafa gireyim. Bunlar Film dağıtım ve pazarlama sorumluları anladığım kadarıyla. Hesapta ekonomik kaygılar ile yapılırmış bu iş çoğunlukla. Aşk filmi ise efendim içinde aşk kelimesi geçmesine dikkat ederlermiş, korku ise ölüm ki millet sinemaya gelsin?!? Salağız ya biz...Bir de bazen filmin orjinal ismi içeriğini yeterince yansıtamıyormuş, bunlar buluyorlarmış yansıtan ismi ?!? Küfretmeden devam etmeye çalışayım... O filmin adını filmi yapanlar koyuyor sen nasıl daha iyi bilirsin? Ben senin çocuğuna gelip, "Ahmet" bu çocuğu iyi yansıtmamış biraz da it gibi bu çocuk, içeriğini de yansıtırsak biz buna "Karabaş" diyelim diyor muyum? Son olarak bir de spoiler'dan her aklı başında insan nefret eder. Bu çok akıllı arkadaşlar çoğu zaman da filmin adına, filmin kırılma anını ve hatta sonunu direk iliştiriyo
... Devamı
Film isimlerini orjinal dilinden Türkçeye çeviren dar görüşlü, kıt zekalı, vizyon sahibi olmayan kişi ve kurumlardan nefret ediyorum diyerek lafa gireyim. Bunlar Film dağıtım ve pazarlama sorumluları anladığım kadarıyla. Hesapta ekonomik kaygılar ile yapılırmış bu iş çoğunlukla. Aşk filmi ise efendim içinde aşk kelimesi geçmesine dikkat ederlermiş, korku ise ölüm ki millet sinemaya gelsin?!? Salağız ya biz...Bir de bazen filmin orjinal ismi içeriğini yeterince yansıtamıyormuş, bunlar buluyorlarmış yansıtan ismi ?!? Küfretmeden devam etmeye çalışayım... O filmin adını filmi yapanlar koyuyor sen nasıl daha iyi bilirsin? Ben senin çocuğuna gelip, "Ahmet" bu çocuğu iyi yansıtmamış biraz da it gibi bu çocuk, içeriğini de yansıtırsak biz buna "Karabaş" diyelim diyor muyum? Son olarak bir de spoiler'dan her aklı başında insan nefret eder. Bu çok akıllı arkadaşlar çoğu zaman da filmin adına, filmin kırılma anını ve hatta sonunu direk iliştiriyorlar!!! Düzeltecektim hepsini tek tek (en azından bu sitedekileri), sadece başucu filmlerime baktım bir ton çıktı böyle. O yüzden onun yerine bu yorumumu bu durumdaki tüm başucu filmlerimin altına koyuyorum ki sayısı ve saçmalıkları sizin de gözünüze batsın ve zorla da olsa küfretmeden bitiriyorum.

@havlayankuzu

16 yıl önce

7.5 / 10

Ömercik,Sezercik filmlerinin şarkılı türkülü bir ecnebi versiyonu. Abartmıyorum,gerçekten de bir Ömercik tadı var, hatta bu film ilerleyen dönemlerde "Augustçuk" diye ayrı bir kategori de açabilir. Rastlantılar zinciri filme fantastik bir boyut katmış. Sanırım yönetmenin de amacı bu,bir tür masal yaratmak istemiş ve amacına da ulaşmış. Masalsı,naif bir aile filmi diyebilirim kendisi hakkında.
C

@crimean

16 yıl önce

7.9 / 10

haley joel osment büyüyüp eşek kadar adam olunca hollywood'daki sempatik velet ihtiyacını freddie highmore ile kapayan yapımcıların doğru bir iş yaptığını gösteren filmdir august rush. inspiring movies diye tabir edilen klasmandadır. robin williams'ı kötü adam rolünde biraz yadırgadım ama genel itibariyle beklentileri karşılamıştır film.
SPOILER

Kalbini Dinle filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kalbini Dinle filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kalbini Dinle filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL