7.5

280 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (363.034 OY)

KONUSU

Michael Lewis’in "The Blind Side: Evolution of the Game" adlı kitabından uyarlanacak olan film evsiz bir çocukken iyi bir aile tarafından büyütülerek bu yıl NFL’de en iyi oyuncu seçilen Michael Oher’in hayatı anlatılacak.

Sandra Bullock

Leigh Anne...

Tim McGraw

Sean Tuohy

Quinton Aaron

Michael Oher

Jae Head

S.J. Tuohy

Lily Collins

Collins Tuohy

Ray McKinnon

Coach Cotton

Kim Dickens

Mrs. Boswell

Adriane Lenox

Denise Oher

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zemzem

11 ay önce

Sanırım oher ve ailenin arası filmle alakalı çıkan sorunlardan dolayı bozulmuş.

@betelgeuze

2 yıl önce

7.6 / 10

Güzel bir biyografi filmi. Duygusal ve sımsıcak bir hayat hikayesi. Bütün oyuncu performansları da harikaydı. Ailecek izleyebilirsiniz. Tavsiye ederim.

@tiamath

2 yıl önce

7.5 / 10

Amerikan futbolunu seven biri değilimdir. Genelde bu temalı filmleri izlemeyi de pek tercih etmem. Özellike Sandra Bullock'un oynuyor olması ve birde biyografi filmi olması izlememde etkili oldu. Oldukça başarılı bir çalışma yapılmış. Film bir biyografiden ziyade bir kimsenin elinden tutulduğunda nasıl başarılara imza atabileceği ile ilgili de güzel bir hikayeyi vermektedir. Film boyunca annesinden alındıkları sahnenin tam olarak verilmesi bekledim ama olmadı.

Oyunculuklar genel olarak başarılı. Sandra ve Quinton'un ise bir tık öndeydi. Quinton, zor uyum sağlayan bir karakterin ruh halini başarılı yansıtmış. Bu dönemlerde varlıklı ailelerin sporcu avı oldukça etkinmiş ki son sorgulama sahnesinde buna ciddi anlamda değindiler. Bir insanın ihtiyaçlarını karşılıyor olmak hatta ebeveynleri olmak gerçekten onların kararlarını etkileme hakkını verir mi? düşüncesini güzel sorgulamışlar.

@tendopain

3 yıl önce

Leigh Anne müslüman olmadığı için yanacak olacak iş değil :(

@irmm

4 yıl önce

8 / 10

Çok sevdim. Gerçek yaşam öykülerini izlemeyi hep çok sevmişimdir zaten. İnsanın içini ısıtan bir hikaye.
K

@korkutan

5 yıl önce

Filmi az önce bitirdim. Sandra Bullock ve Quentin Aaron'un oyunculuk performansı çok güzel. Hele ki Quentin'in filmin başındaki çekingen tavırlarını filmin sonuna doğru daha samimileştirmesi sanki gerçek hayat gibi...
Tabii filmin başlarında diyorsunuz bir insan bu kadar iyi olabilir mi ancak sonrasında alışıyorsunuz.
Filmin aşırı akıcı değil ama sıkıcı da değil, kararında ilerliyor. Ve bence 2019 yapımı filmlerden bir eksiği yok.
Benim filmi puanım son ana kadar 10/8'di, film bitince 10/9 oldu. Neden mi?Filmi izleyin anlarsınız. :)

@erimk

9 yıl önce

7.5 / 10

Gerçek bir hikayeden esinlenilerek senaryolaştırılan filmde, bir insanın hayatına dokunmanın, değiştirmenin ve değişimin bedellerinin çok incelikle işlendiğini görüyorsunuz.

Sandra Bullock bence filmleri içinde bir zirvede. Onda gördüğüm ama ifade edemediğim karakter, tam da bu filmde vücut buluyor. Hem eğitimcilerin hem de ebeveynlerin izlemesi gerektiğini düşündüğüm bir film.

Arşive eklendi ;)

@yasar

11 yıl önce

8 / 10

cidden çok zorlu bi hayatı olmuş

@sesver

11 yıl önce

8.1 / 10

kısa ve net: çok güzel bir film

@reyhanscastle

11 yıl önce

10 / 10

sandra bullock'a hayranım. duru, güzel bi oyunculuğu var.

bu filmde ön plana çıkan koca mike. evsiz bi genç. film bunun üzerine. mike'ın bi aileye girmesi, o aileye kendini kabul ettirmesi ve o aileden ayrılması.

gerçek hayattan alıntı olan filmin sonunda gerçek koca mike'ın ve ailenin fotoğraflarını görüyoruz. zaten samimi olan film bu fotoğraflarla daha da ısıtıyor insanın içini.

on nömara.

@edwardpacino

11 yıl önce

filme başlayalı yarım saat oldu.mike ao kadar ısındımki içim kıpır kıpır.onun hareketleri mimikleri hem bi hüzün veriyor sonrada güldürüyor.kariyerindeki sıçramayı dört gözle bekliyorum

@stiff

12 yıl önce

8 / 10

Sandra Bullock’ın kariyer filmi bence. Hikayenin gerçek olmasıyla nedeniyle çok etkilenmiş, bittiğinde hüzünle karışık bir mutluluk yaşamıştım.

@okaliptuss

13 yıl önce

9 / 10

Cüssesi büyük olsa bile kalbi bir çocuk kalbi gibi kırılgan Koca Mike'in hayatını izlerken gözleriniz dolacak.Gerçekten büyüleyici bir filmdi.Son zamanlarda izlediğim en başarılı filmlerden biri diyebilirim.Sandra Bullock'un canlandırdığı anne karakterine hayran kaldım çok başarılıydı çokta yakışmıştı bu role.Herkese tereddütsüz tavsiye edebileceğim çok kaliteli bir film.Filme puanım 10/10

@lazare_carnot

15 yıl önce

filmi pek beğenmedim ama sandra bullock'un oyunu hakikaten güzel olmuş.

@babelfish

15 yıl önce

7.9 / 10

içinde Sandra Bullock olan bir filmi beğeneceğimi hiç sanmazdım.. ancak kadın, bu rolü bekliyormuş sanki senelerdir.. diğer oyuncular da gayet iyi seçilmiş.. ben şahsen pek seviyorum "based on a true story" filmleri.. bu da tam bir "yürü ya kulum" hikayesi olmuş.. tabii "kulum" falan derken, filmdeki bazı dini motifler gözden hiiç kaçmıyor (sürekli haç kolye ile gezen yardımsever ötesi kadın, hıristiyan okulu, "crusaders" takımı, vs..). ama sonuçta, gerçek buysa, budur..

sonuç olarak, insanı bir şekilde u-mutlukılan bir film..
SPOILER

Kör Nokta filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kör Nokta filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kör Nokta filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL