8.8

379 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.7 (518.657 OY)

KONUSU
Dr. Gregory House, New Jersey’deki Princeton-Plainsboro Hastanesi’nin Tıbbi Tanı Uzmanlığı Departmanı’nın başındaki doktordur. Kendini aşırı beğenmesi, takıntılı davranışları, insanları önemsememesi ve boşvermişlik gibi özelliklerine rağmen ünü dört bir yana yayılmış müthiş biridir. Uzmanlık alanı, ... Devamı
Dr. Gregory House, New Jersey’deki Princeton-Plainsboro Hastanesi’nin Tıbbi Tanı Uzmanlığı Departmanı’nın başındaki doktordur. Kendini aşırı beğenmesi, takıntılı davranışları, insanları önemsememesi ve boşvermişlik gibi özelliklerine rağmen ünü dört bir yana yayılmış müthiş biridir. Uzmanlık alanı, bulaşıcı hastalıklardır (intaniye). Hiç kimsenin tanı koyamadığı hastalara bir bakışta tanı koyarak onların hayatlarını kurtarmaktadır. Hastalarla, zorunlu kalmadıkça doğrudan temasa geçmemeyi tercih eder, ancak ekibindeki doktorların psikolojilerini de sürekli olarak bozmaktadır. Ekibinde yer alan doktorlar; Dr. Eric Foreman (nörolog, sinir sistemi uzmanı), Dr. Robert Chase (dahiliye uzmanı) ve Dr. Allison Cameron (immünolog, bağışıklık sistemi uzmanı)’dur. Hastanenin yöneticisi ve Princeton-Plainsboro Tıp Fakültesi’nin dekanı Dr. Lisa Cuddy (endokrinolog, hormonal sistem uzmanı), onu sürekli gözlem altında tutmaya çalışmaktadır fakat ondan asla vazgeçememektedir. Çünkü en zor durumlarda hastaları kurtaran hep odur, ama Dr. House yüzünden hastane sık sık dava edilmektedir. Dr. House’un en iyi dostu onkolog (kanser hastalıkları uzmanı) Dr. James Wilson’dur.
Hugh Laurie

Gregory House

Robert Sean Leonard

James Wilson

Omar Epps

Eric Foreman

Jesse Spencer

Robert Chase

Lisa Edelstein

Lisa Cuddy

Jennifer Morrison

Allison Ca...

Peter Jacobson

Chris Taub

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@nisayaren

4 yıl önce

8 / 10

dizinin bölümleri yapısal olarak (sezon hikayelerinin gerektirdiği birkaç istisna hariç) aynı, bölümün kaçıncı dakikasında olduğunuza bakarak ne olacağını kestirebiliyorsunuz, evet. ama ona rağmen izleyenleri ve sevenleri olarak bu yapısal tekrar rahatsız edici değil. aksine bir nevi öngörülebilirlik sağlıyor ve her karakterin verili durumunu daha derinleşilebilir kılıyor.
M

@mitanni87

7 yıl önce

9.1 / 10

İçinde bolca tıbbi terim geçmesine rağmen tıpla hiçbir ilgisi olmayan insanları bu kadar bağlaması tamamen karakterlerin başarısıdır. Ayrıca her bölümde 36.dakikadaki doğru teşhisi iple çektiğim doğrudur :)

@yellow

7 yıl önce

it s not lupus

@darkpassenger

7 yıl önce

9.5 / 10

Benim için bir televizyon dizisinden öteydi. Vakit geçirmek, eğlenmek için bir diziye başlarsınız; ilk sezon iyi kötü gider, biraz sıkılırsın; ana karakter zekidir ve p.çtir(cinlik peşinde, insanlarla eğlenen ve manipule eden anlamında), bazı sahnelerinde kahkaha atarsın. Sonra bir yere gelirsin, öyle bir şey olur ki, dizi de olan bir şey, bir karakterin tavrı, başına gelen olay içinde öyle bir şeye dokunur ki, onun etkisi bir daha geçmez. Hayatının bir parçası olur.Bbir hevesle bütün bölümlerini izlersin, bir bakmışsın ki yeni sezonu beklerken kendini boşlukta hissediyorsun. Başka bir dizi mi? Hayır, şimdiye kadar izlemiş olduğun o bölümlerin hepsini tekrar izlersin. Karakterler, oyunculuklarla birlikte birer gerçeklik olur. Arkadaşın gibi olurlar. Anlarsın onları. Onlarla beraber ağlarsın, kızarsın, gülersin. Sonra bir bakmışsın bu artık son sezon olacak demişler. Şimdiye kadar 7 sezon bitmiş ve belki 4. sezondan beri diziyi tam zaman
... Devamı
Benim için bir televizyon dizisinden öteydi. Vakit geçirmek, eğlenmek için bir diziye başlarsınız; ilk sezon iyi kötü gider, biraz sıkılırsın; ana karakter zekidir ve p.çtir(cinlik peşinde, insanlarla eğlenen ve manipule eden anlamında), bazı sahnelerinde kahkaha atarsın. Sonra bir yere gelirsin, öyle bir şey olur ki, dizi de olan bir şey, bir karakterin tavrı, başına gelen olay içinde öyle bir şeye dokunur ki, onun etkisi bir daha geçmez. Hayatının bir parçası olur.Bbir hevesle bütün bölümlerini izlersin, bir bakmışsın ki yeni sezonu beklerken kendini boşlukta hissediyorsun. Başka bir dizi mi? Hayır, şimdiye kadar izlemiş olduğun o bölümlerin hepsini tekrar izlersin. Karakterler, oyunculuklarla birlikte birer gerçeklik olur. Arkadaşın gibi olurlar. Anlarsın onları. Onlarla beraber ağlarsın, kızarsın, gülersin. Sonra bir bakmışsın bu artık son sezon olacak demişler. Şimdiye kadar 7 sezon bitmiş ve belki 4. sezondan beri diziyi tam zamanlı takip ediyor ve yaz aralarında en baştan tekrar izliyorsun. Toplamda 10 kere falan izlemişimdir diziyi. Hala da kendimi boş bulduğum zaman izlerim, özlüyorum çünkü. Böyle bir şeydi benim için House M.D dizisi. Bir doktorun insanlarla alay edişinden de, Sherlock vari gizemli hastalıkların çözülüşünden de öteydi. Bittiği gün ve sonraki 3 gün uyuyamamıştım. Hayatımdan bir şey eksilmişti. Hala da dolmadı sanırım...
S

@scarletcarson

8 yıl önce

9 / 10

Son sezonda Cuddy'nin görünmemesi üzdü. House'la atışmaları zevkliydi. En azından finalde olmayı hak ediyordu.

Her bölümünde House'a yakışır şekilde çılgınlıklar olması ve bizim dizide alıştığımız karakterlerin değişmesine rağmen yönetmenin bunu son sezona kadar hissettirmemesi dizinin kalitesini daha da arttırıyor. Yaptığı saçmalıkları özleceğimden eminim. Ama her karakterin House'a veda etmesi gerektiği gibi her seyircinin de bunu yapması gerekiyor ve yapmam gerekeni yapıyorum; Goodbye House.

@cornelian

10 yıl önce

9 / 10

Diziyi bitireli aylar oldu ama hala etkisinden çıkabilmiş değilim, her sezon daha da sevdim daha da bağlandım ara ara tekrar izlesem mi diye düşünmeden edemiyorum ve bence finalide House karakterine yakışır bir finaldi izlenmeye değer bir dizi
K

@kisametraj

10 yıl önce

9.7 / 10

her sezon daha iyi olan ve 3. sezondan sonra daha da hareketlendi derken 6.7.8. sezonlarda ağzım açık izlediğim mükemmel bir yapım. her bölümde ayrı bir tıp olayını çözerken kendi içinde hikayenin sürekliliği çok iyi. karakter yaratmada sherlock holmes den baya bir etkilenilmiş. holmes ün kankisi watson olmuş wilson ;) ayrıcahouse ve holmes ün ikisininde ikamet adresi aynıdır dizide.

6. sezon ilk bölüm özellikle tavsiye edilir. artık house un kendisini kabullenmeye başlaması. mükemmel bir dizi söylenecek o kadar şey var aslında yaz yaz bitmez.
T

@the_gunners

10 yıl önce

10 / 10

Daha izlemediğim bir sürü düzü var belki ama hiç birisinin beni bu kadar etkileyebileceğini düşünmüyorum. Bundan daha iyisi nasıl yapılabilir ki.
T

@the_gunners

11 yıl önce

10 / 10

Bu kadar mükemmel bi dizi yok arkadaş. Hiçbir bölüm mü kötü olmaz her sezon finali mi müthiş olur. Bir final bölümü daha beni duygudan duyguya sürükledi. Bittiğini düşündükçe şimdiden strese giriyorum.
T

@the_gunners

11 yıl önce

10 / 10

Bu kadar mükemmel bi dizi yok arkadaş. Hiçbir bölüm mü kötü olmaz her sezon finali mi müthiş olur. Bir final bölümü daha beni duygudan duyguya sürükledi. Bittiğini düşündükçe şimdiden strese giriyorum.

@selol

11 yıl önce

10 / 10

Hayatımda bağımlı olduğum tek şey finalini izlerken ağladım.Ama sonundaki tutarsızlık iyi olmamış bence

@toystoy

11 yıl önce

her sezon uzamak için saçma sapan yerlere giden dizilerden değil ve yerinde bitirmişler. böyle gözleri kısıp tebessümle el sallayıp bitirebildim diziyi. bir de özellikle sezon sonları house'un kafasıyla vicodin olmasa da benzer kafaları yaşadığımdan olsa gerek, o elektriksel aktivite şeysi testine bağlansaydım beynimin rengarenk olduğunu görebilirdim. görmeden de oldu, kafayla izledim. bir de tanrıya "hayali arkadaş" demesine bayıldım.

@betulkars

11 yıl önce

Bölümlerin yarısından çoğunda geçen tıbbi terimlerden anlamasam da izliyorum.Belki de Chase'in Avustralya aksanına olan hayranlığımdandır.

@fillesurlepont

11 yıl önce

işte bir doktor var huysuz böyle her bölümde önce öldürüyor gibi oluyor hastaları ama sonra günü kurtarıyor işte şeklinde yorum yapanlara ancak sen çok yanlış gelmişsin kardeş diyebilirim. ağlayasım geldiği zaman oturur 4. sezon son iki bölümünü izlerim.

@paulownia

12 yıl önce

9.1 / 10

Bitince hayatımın efsane olabilecek bir dizisini bitirdiğimi fark ettim. House hüznü ve komediyi aynı anda yaşatan ender dizilerden biri kanımca ama en güzeli de wilson la olan dostluğu olsa gerek. Öyle bir dost hekesin başına =)
SPOILER

House M.D. dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

House M.D. dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

House M.D. dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL