7.3

394 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (319.456 OY)

KONUSU
Clyde Shelton (Butler) eşi ve çocuğu ile mutlu bir hayat süren bir adamdır. Bir gün iki saldırgan Shelton’ın evine gelir ve onun gözleri önünde eşi ve çocuğunu öldürür. Avukat Nick Rice (Foxx) saldırganlarla bir anlaşma yapmıştır. Mahkeme saldırganlardan birini ölüm cezasına çarptırırken diğerine ço ... Devamı
Clyde Shelton (Butler) eşi ve çocuğu ile mutlu bir hayat süren bir adamdır. Bir gün iki saldırgan Shelton’ın evine gelir ve onun gözleri önünde eşi ve çocuğunu öldürür. Avukat Nick Rice (Foxx) saldırganlarla bir anlaşma yapmıştır. Mahkeme saldırganlardan birini ölüm cezasına çarptırırken diğerine çok az bir ceza verir. Karardan hiç memnun olmayan Shelton adaleti kendi elleriyle uygulamaya karar verir. Artık tek bir amacı vardır; bu olayda suçlu gördüğü herkesi birer birer ortadan kaldırmak.
Jamie Foxx

Nick Rice

Gerard Butler

Clyde Alex...

Colm Meaney

Detective ...

Bruce McGill

Jonas Cant...

Leslie Bibb

Sarah Lowell

Michael Irby

Detective ...

Gregory Itzin

Warden Iger

Regina Hall

Kelly Rice

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@filmist

3 yıl önce

7.7 / 10

Adalet sisteminin çürümüşlüğü.
Hak ve hukukun yerini bulması için oyunu kuralına göre oynamak mı gerekiyor yoksa adaletin vermiş olduğu karara uymak mı gerekiyor?Sistemin vermiş olduğu doğru yada yanlış kararlar insanlara hak ettikleri özgürlük veya cezaları ne ölçüde verdiğini gözler önüne seriyor.Bilindik intikam senaryosu gibi gözükse de öyle olmadığını izleyince hak vereceksiniz.Merak uyandıran sahnelerin cevapları yanıt bulunca çok şaşırtıyor.
Filmin tek kusuru böyle zeka ürünü bir senaryo, böyle bir kurgu varken çok ama çok basit kaçan bir final tam anlamıyla yakışmadı.Final filmi kötü yapmıyor ama keşke böyle basit, ucuz bir şekilde bitmeseydi dedirtiyor.
Gereksiz sahnelerden uzak fazla uzatılmadan verilmek istenen mesajını net biçimde verebilen, sürükleyici senaryosuyla baştan sona kadar adalet kavramının ve sisteminin eleştiren bir film.
İzlenilmesi gerekir.

@kahramansmt

6 yıl önce

4 / 10

Ortaya bi senaryo atılmış ve bu senaryo gereği ülkenin polisi hiç olaya müdahil olmuyor kurgu gereği. Saçmalıktan dolayı izlerken intihar etmenin eşiğine geldim. Cidden izlemeyin. Abi tüm saçmalıkları geçtim en sonunda madem bombayı patlatmasına izin vereceksin neden kafasına sıkmıyorsunda laf sokup artistlik yapma peşindesin be adam. Koca binayı laf vurmak için patlattı resmen.

@fyrat

8 yıl önce

9 / 10

Sonu dahil her şey iyi.

@sonercan7

8 yıl önce

10 / 10

Ben aşırı beğendim.

@maverick16

9 yıl önce

8 / 10

Herkes sonunu beğenmediğini yazmış.Bu da bana ne yazık ki hep aynı profilde ve sığ bir kitlenin sitede olduğunu gösterdi.Size kalsa sonunda belediye binası uçardı ve siz de fight club'daki gökdelenlerin havaya uçması gibi seyrederdiniz.Sonra işte budur yaa anarchyy diye mutlu olurdunuz.Burada senarist adalet sisteminin mahvolmuş işe yaramayan bi sistem olduğunu ama her zaman kazandığına imada bulunmuş.Eğer film böyle bitmese kendi içinde tutarsız olurdu, benim fikrim bu.Filmde bazı boş kalan yerler olmuş ama beni tatmin etti 8.5/10

@brasilf

10 yıl önce

7.1 / 10

Gerard Butler in mükemmel oyunculuğuyla birlikte sizlere harika anlar yaşatacak bir film...2009 senesine ait olsada her an izlennecek kalite de...İzlemeyen varsa durmasın ve izlesin.

@holyghost90

10 yıl önce

7 / 10

Sıradan bir intikam hikayesiyle ilerleyen ve 2 saalik süre içinde bambaşka bir boyut alan bir film olmuş.Mantık hataları çok fazla filmde fakat buna rağmen kendini izlettiriyor.

@zardozz

10 yıl önce

Ailesini öldüren adamdan intikam almak için bilerek hapse giren bir adamın aksiyon yüklü hikayesini bekliyordum ama çok daha fazlasıyla karşılaştım. Evet biraz zeka unsurunu ön plana çıkarmak için olasılıkların yok sayıldığı bir olay örgüsüne sahip ve dolayısıyla bu filmin inandırıcılığına olumsuz etki eden bir durum. Yine de antikahramanlarla özdeşleşme yaşatan her hikaye gibi bu hikaye de film boyunca size, heyecan ve adrenalin vaat ediyor. İzleyin, pişman olmazsınız.
H

@harmony06

10 yıl önce

Kesinlikle pişman olmazsınız.

@wafflee

10 yıl önce

Hem aksiyon hem de intikam içe içe bu kadar güzel olabilirdi.Kesinlikle son zamanlarda izlediğim en iyi intikam temalı filmlerden biri.Filmin kurgusu tahmin etmesi zor bir sekilde düşünüp yapılmış.Çok sürükleyici ve hareketli bir an filmden gözünüz ayrılmıyor.Gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz bir film.

@lizard

10 yıl önce

1 / 10

’Adalet eleştirisi’ni çok sığ bulduğum, tam bir ’adam çok zekiymiş aslında beyler’ filmi. Şahsen çok tahmin edilebilir ve başarısız bulduğum bir film.

@electronicarts

11 yıl önce

7.9 / 10

Aksiyon dolu yönleriyle izlerken sıkılmayacağınız, aynı zamanda kendinizi adalet eleştirisini yaparken bulacağınız hoş bir film.

@jackrai

11 yıl önce

8.1 / 10

Güzel bir adalet eleştirisiyle başlayan film, klasik bir aksiyon haline geliyor. Zaman geçirmek için izlemeye değecek bir film.

Filmin sonlarıyla ilgili yorum yapılmasının zararı olmadığını düşünüyorum. Herkesin zevki ve fikri farklı olacaktır. Benim sevmediğim bir bölümü sen sevebilirsin...

@sonercan7

11 yıl önce

10 / 10

Güzelim filme yaptığınız son olmamış senarist bey.

@slavesusar

12 yıl önce

biraz klasik olmuş ama yine de sürükleyici,sıkılmadan izlenebiliyor. filmden aklımda iki sahne kaldı:1)filmin başındaki infaz bölümüyle kızın sahneye çıkışının örtüştüğü kısım 2)patlama sahnesinde adamın duruşu... bu kadar akılda kalana da şükür:)
SPOILER

Adalet Peşinde filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Adalet Peşinde filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Adalet Peşinde filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL