7.5

348 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (236.267 OY)

KONUSU
1960’larda Hell’s Kitchen’da büyüyen Shakes, Michael, John ve Tommy adındaki 4 çocuk, eşek şakası yaparken yaşlı bir adamın yaralanmasına neden olurlar. New York’taki Wilkenson Center’da 1 yıla yakın hapsolan 4 arkadaş, buradaki gardiyanların kötü muamelesine maruz kalır. Burada dayak yiyen, onurlar ... Devamı
1960’larda Hell’s Kitchen’da büyüyen Shakes, Michael, John ve Tommy adındaki 4 çocuk, eşek şakası yaparken yaşlı bir adamın yaralanmasına neden olurlar. New York’taki Wilkenson Center’da 1 yıla yakın hapsolan 4 arkadaş, buradaki gardiyanların kötü muamelesine maruz kalır. Burada dayak yiyen, onurları zedelenen ve cinsel istismara uğrayan bu 4 arkadaş 13 yıl aradan sonra, Wilkenson Center ve gardiyanlarından intikam alma fırsatını yakalar.
Kevin Bacon

Sean Nokes

Robert De Niro

Father Bobby

Dustin Hoffman

Danny Snyder

Jason Patric

Lorenzo 'S...

Brad Pitt

Michael Su...

Brad Renfro

Young Mich...

Minnie Driver

Carol Mart...

Billy Crudup

Tommy Marcano

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sineperest

4 ay önce

8.5 / 10

daha önce izlemediğime pişman olduğum ender filmlerden. Vakit kaybetmeden izleyin

@tiamath

2 yıl önce

8 / 10

Oldukça başarılı bulduğum filmlerden biridir. Gerek oyuncuları gerek, gerçeğinden uyarlanmış olan hikayesi ve bunun ekrana yansıtılışı olsun harika bir filmdir. Çıktığı dönemde izlemiş olduğumdan bendeki etkisi daha başkadır. Bilindik hikayesi, suskunlar dizisi tarafından ekrana yansıtılmaya çalışılmıştı fakat bu filmi izlemiş olduğumdan, diziyi hiç izlemedim.
K

@korkutan

2 yıl önce

8 / 10

Based on a true story
D

@dilarasdy

8 yıl önce

10 / 10

filme çok büyük beklentiyle başladığım için beklentilerimin tam karşılığını alamadım ama filmin konusu ve oyuncuları niteliğinde filmi beğendim diyebilirim bunun yanında suskunlar diziside aynı konuyu içeriyordu ve dizi kesinlikle daha güzel. sadece konu aynı fakat olaylar birbirinden farklı ve suskunlar oyuncuları sayesinde daha etkileyiciydi
G

@gaklak

9 yıl önce

9.8 / 10

Ayrıca Dustin Hoffman’ın çok başarılı bir oyunculuk sergilediği film.
I

@itsatwap

10 yıl önce

7 / 10

güzel hikayesi ve güzel oyunculuklarına rağmen nedense çok abartıldığını düşünmüşümdür. güçlü kadrosu ve hikayesiyle insanı etkilemeyi başarabilecek filmlerden. ama overrated. daha düşük beklentiyle daha çok keyif alınabilir.

@neyin_nessi

11 yıl önce

Filmin konusu ve kurgusu her ne kadar güzel olsa da bir yerden sonra duragan ilerleyip sıkabiliyor

@zozeidon

12 yıl önce

8.4 / 10

İzlerken kendisini hissettiren filmdir, diken üzerinde seyredersiniz. Oyuncular özellikle Brad çok başarılıdır. İzlenmelidir, arşivliktir.
M

@msg

13 yıl önce

8 / 10

Goodfellas tadında harika bir filmdir.

@onur_turan

13 yıl önce

9 / 10

Bir intikam hikayesi...

Gerçek yaşamdan uyarlanan senaryosu, yüksek kalitedeki kurgusu, akıcılığı, diyalogları, oyuncu performansları, finali ile etkilenmemek mümkün değil.

2 saat 20 dakika olan süresi sanki 15-20 dakika gibi geldi. İşte film dediğin de böylesi izleyiciyi sarmalı...

Tek eksiklik ise müziklerin çok vasat olmasıydı. Bu tarzda bir hikayeyi şöyle Hans Zimmer - James Horner gibi üstatlardan çıkacak derinden etkileyici melodiler eşliğinde izleseydik daha da farklı olurdu eminim.

Sözün özü; gereken ilgiyi görmemiş ve kesinlikle haksızlığa uğramış bir filmdir. IMDB Top 250 listesinde yer alan birçok filmden çok daha sağlam ve çarpıcı.

@lowen

13 yıl önce

7.8 / 10

Sanırım arkadaşlık,dostluk üzerine yapılmış en iyi filmlerden,böyle güzel bir senaryoyu,bu kadar olağanüstü bir kadroyla çekince,ortaya izlemesi çok keyifli bir film çıkmış..
X

@xxx

14 yıl önce

robert de niro peder rolüyle beni benden aldı..intikam , acı ve arkadaşlığın bir arada olduğu izlenmesi gereken bir film..

@foolmood

14 yıl önce

6.8 / 10

keman eşliğinde olsa tam kemalettin tuğcu hikayesine dönerdi iş.ufak yaşta ıslahevine düşmüş dört mü beş mi tam hatırlamıyorum can ciğer kuzu sarması arkadaşın başına gelen kötü olayların müsebbibi orda yaşayan kötü mü çok kötü baş gardiyan ve avanesinden büyüdükten sonra aldıkları intikam öyküsünün hikayesidir özetle.bir nefeste anlattım ohhh..
P

@psylocke

14 yıl önce

Brad Pitt'in nadir iyi oynadığı filmlerden biridir. Ayrıca kadro çok sağlam Kevin Bacon da karakterden nefret etmenize rağmen takdir edilmesi gereken bir performans sergiliyor.

@aheyahey

15 yıl önce

10 / 10

böyle filmler kolay kolay yapılmıyor kategorisine sokulacak bir film...
SPOILER

Kardeş Gibiydiler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kardeş Gibiydiler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kardeş Gibiydiler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL