7.2

369 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (482.344 OY)

KONUSU
Üç çocukluk arkadaşı trajik bir olayın akabinde yıllar sonra biraraya gelir. 25 yıl önce gerçekleşen bir olay nedeniyle araları açılmıştır. Fakat Jimmy’nin kızının öldürülmesi olayların akışını değştirir. Sean polis olmuştur ve cinayeti araştırmaya başlar. Fakat araştırmalar ilerledikçe, olaylar içi ... Devamı
Üç çocukluk arkadaşı trajik bir olayın akabinde yıllar sonra biraraya gelir. 25 yıl önce gerçekleşen bir olay nedeniyle araları açılmıştır. Fakat Jimmy’nin kızının öldürülmesi olayların akışını değştirir. Sean polis olmuştur ve cinayeti araştırmaya başlar. Fakat araştırmalar ilerledikçe, olaylar içinden çıkılmaz bir hal alacak ve arkadaşlıklarının geçmişine kadar uzanacaktır. Yönetmenliğini Clint Eastwood’un yaptığı film, öyküsü ve oyuncularıyla dikkat çekiyor.
Sean Penn

Jimmy Markum

Tim Robbins

Dave Boyle

Kevin Bacon

Sean Devine

Laurence Fishburne

Sergeant W...

Marcia Gay Harden

Celeste Boyle

Laura Linney

Annabeth M...

Kevin Chapman

Val Savage

Tom Guiry

Brendan Ha...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sineperest

9 ay önce

7.7 / 10

Olaylar yavaş ilerliyor fakat son 30 dakikası filmi üst noktaya taşıyor.Oyunculuklar güzel.

@hashasin

3 yıl önce

Peşin hüküm vermek kötüdür. Her şey her zaman gözüktüğü gibi olmayabilir. Hayatta bazı insanlar şanssızdır. Tim Robbins mağdur kendi halinde bir adamı her zaman harika oynar. Kevin Bacon üçlü arasında gerçekte en yaşlı, Laurence Fishburne en genç olandır

@lapieurve

3 yıl önce

filmin başında sorgulanan yaşlı kadın ’ben ses mes duymadım’ diyerek dilsiz çocuğu işaret etmeseydi keşke..
K

@kubraonel

4 yıl önce

7.2 / 10

sahneler çok uzun olduğu için zaman zaman sıkılsam da sürpriz sonla toparladığını düşündüğüm bir film....

@xenites

4 yıl önce

7.5 / 10

Senaryo olarak fena değildi. Vermek istediği mesaj çok etkileyiciydi. Sahnelerin uzun uzadıya olması biraz sıkıcıydı. Ama bu kadro daha fazlasını verebilirdi. Çocuk tacizinden bir hayatın nasıl mahvolacağını, ön yargıdan gerçekten de birilerinin öleceğini görmüş olduk.
K

@kahramansmt

5 yıl önce

7.2 / 10

Aslında olayı gereksi uzatmak yerine Araba sahnesinin devamını kısa kısa getirselerdi oscar bile alırdı (!).

@ogunberat

7 yıl önce

Olan yine garibana oluyor. Bu anlamda bana göre hayatlarımızı özet geçmiş filmdir.

@nnurs

7 yıl önce

Niye o kadar beğenmedim acaba diye düşünüp düşünüp içinden çıkamadığım film. Kötü de değildi ama izlediğim en iyi polisiye film de değildi. Bilmem ki, izleyin tabii isterseniz belki sorun bendedir.

Peki katilin o çocuk olduğu çok bariz değil miydi sizce de?

@dilarakrkmz

9 yıl önce

8.9 / 10

Filmin uzunluğu bir süre sonra beni sıksa da yine de çoğu zaman gizemini korudu. Dave gibi kaç çocuk var bu dünyada acaba? Vakti olanların izlemesini tavsiye ederim.

@otlu_kek

9 yıl önce

bütün film boyunca dave’i katil gibi göstermesiyle katilin o çıkmayacağını anlamıştım ama bunu da beklemiyordum galiba.Biraz hayalkırıklığı olsa da bazen bir cinayetin çok boktan sebepler yüzünden olması gerçeği biraz da olsa o kırıklığını hafifletti.Kadınlar üzerine de baya düşündürüyor.Celeste daha emin olmadan kalkıp jimmiye katie’nin katili dave olabilir diye dökülmeseydi her şey bambaşka olabilirdi.Bir kadının kocasının başını nasıl yaktığı ve ya da kocasını nasıl desteklediği(jimmy nin karısı) bütün hayatları etkiliyor işte..

@altuneli

10 yıl önce

Tim Robbins Sean Penn'den daha iyi bir performans çıkarmış bence. Çok zekice yazılmış bir senaryo. Herşey filmin son 10-15 dakikasında çözülüyor. Şok sonu olan filmler gibi değil ama olayın esrarını sona kadar saklamayı çok iyi başarmışlar. Ve çözüldüğünde şu niye böyle oldu bu niye böyle oldu gibi sorular sorulamıyor. Mantık dahilinde tüm olaylar iyi gizlenmiş. Uzun belki ama senaryonun kalitesi oyuncuların kalitesi filmi bağlayıcı kılıyor.

@mirfe

10 yıl önce

Bu nasıl bir filmdi böyle. Her taşın altından bir şeyler çıktı valla. Dave'e çok acıdım. Filmin başı, ortası ve sonu hepsi ayrı bir güzel ve sürükleyiciydi.

@selmass

10 yıl önce

7.4 / 10

gizemini sürekli koruduğu için beğendiğim ama aynı zamanda son sahnede oldukça üzüldüğüm filmdir. uzun zamandır böyle bir film izlememiştim iyi geldi aslında..

@anotherearth

10 yıl önce

8 / 10

güçlülerin, güçsüzleri nasıl ezdiğini gösteren bir film.
R

@refidun

10 yıl önce

8.3 / 10

tam katili buldum diye sevinirken yine ters köşe yapmasıyla beni sinirlendirmiş ama bu durumdan şikayetçi olmadığım filmdir. clint eastwood'un daha kötü filmini izlemedim zaten kadrodaki üç esas adamı da sevdiğimden yağ gibi aktı film. çok farklı mesajlar var filmde. son sahnede annenin tören sırasında çocuğuna bağırıp onun farketmesini beklerken yaşadığı ruh halini görünce bu mesajlardan birini daha almış oldum. kaybeden yalnızca oydu. spoiler vermek istemediğim film.zleyin 8.3 veriyom.

teşekkürler clint eastwood

teşekkürler sean penn, tim robbins ve kevin bacon.
SPOILER

Gizemli Nehir filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gizemli Nehir filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gizemli Nehir filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL