8.5

1,059 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.2 (1.655.064 OY)

KONUSU
Don Corleone’nin kızı Connie’nin düğününde, ailenin en küçük oğlu ve bir savaş gazisi olan Michael babasıyla barışır. Bir suikast girişimi, Don’u artık işleri yönetemeyecek duruma düşürünce, ailenin başına Michael ve ağabeyi Sonny geçerler. Danışmanları Tom Hagen’in de yardımlarıyla diğer ailelere s ... Devamı
Don Corleone’nin kızı Connie’nin düğününde, ailenin en küçük oğlu ve bir savaş gazisi olan Michael babasıyla barışır. Bir suikast girişimi, Don’u artık işleri yönetemeyecek duruma düşürünce, ailenin başına Michael ve ağabeyi Sonny geçerler. Danışmanları Tom Hagen’in de yardımlarıyla diğer ailelere savaş açan Corleone ailesi, eski moda yöntemleri de değiştirmeye başlar.Mario Puzo’nun çok satan kitabından Puzo ve yönetmen Francis Ford Coppola tarafından sinemaya uyarlanan eser, 40’lar ve 50’lerin Amerika’sında, bir İtalyan mafya ailesinin destansı öyküsünü konu alıyor.
Al Pacino

Don Michae...

Marlon Brando

Don Vito C...

James Caan

Santino "S...

Robert Duvall

Tom Hagen

Richard S. Castellano

Pete Clemenza

Diane Keaton

Kay Adams

Talia Shire

Constanzia...

Gianni Russo

Carlo Rizzi

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mervenur94

8 ay önce

8.1 / 10

En iyi mafya filmi

@erdemtekin

11 ay önce

Dünya üzerindeki süper bi’ gücü bu filmden daha iyi yerden yere vurabilen olmamıştır. Her ne kadar ülkemiz bu filmi mafya sevdasından izlese de çok daha ötesi olduğu anlayamayanlar yüzünden canım memleketimizde yanlış bir popülariteye erişmiştir.

@muhammed_b

1 yıl önce

Mafyalı, silahlı, adam öldürmeli ama ayrıca ailenin önemini anlattığı gibi jenerasyon değişimi yeniliklerle beraber gelir. Baba yaşlıdır, eski usuldur; yeraltına yeni illegal madde aileler savaşına dönüşür.

@steed

1 yıl önce

9.5 / 10

Marlon Brando'nun o ses tonunu korumak için günde 2 paket sigara tükettiği günler. Hey gidi hey! Bu işte zirvesin!

@warriorpoet

2 yıl önce

Dostlarını kendine yakın tut, düşmanlarını daha da yakın.

@kahramansmt

3 yıl önce

8.9 / 10

Filmin üzerinden yaklaşık yarım asır geçmiş olmasına rağmen 21. yy mafya filmlerini tükürüğünde boğar.. o nasıl asil bir çene yapısı baba.

@mhakannn

3 yıl önce

9.6 / 10

Herhalde kusursuz olduğunu düşündüğüm tek film. Hiç de sıradan olmayan bir ailenin sıradan olmayan hikayesinin bu kadar doğal şekilde aktarılmış olması muazzam. Herkes izlemeli.

@aleynaa

4 yıl önce

Ulaşmak istediğim hissizlik seviyesi Mike,ulaşmak istediğim tatlılık seviyesi baba.Kafamı karıştırdınız ama şu var ki,bir mafya babasının aileye verdiği önemi ailesine veremeyen insanlar var.Şaka değil.Film işte deyip de geçmemek lazım bazen.

@cornelian

4 yıl önce

9.3 / 10

Testere filmini beğendik diye adam kesme biçmeyi mi savunuyoruz(gerçi testere filmini de hiç sevmem :D ),oyunculardan işleyişten yola çıkarak yorum yapıyoruz.İnsanları değil filmi eleştirin.

Filmde güzeldi uzun zamandır beğenmem abartılıyor diye izlemiyordum yanılmışım.Şiir gibiydi.

@erol3366

6 yıl önce

Birisi demiş ki; mafyayı yücelten bu filmleri de sevenler var demiş. Bu mafya sıradan bir mafya değil, hatta mafya bile değil. Amerikaya göç eden bir ailenin devlet içindeki zalimlere ve diğer mafya ailelerine karşı verdiği mücadele. Filmi izlemeden yorum yapmayalım.

@mtrncpr

6 yıl önce

9.4 / 10

bu filme yorum yapılAmaz...

@mementomori23

7 yıl önce

8.6 / 10

bunca yıl bu filmi seyretmek için neyi bekledim ki ben muhteşem senaryo muhteşem oyunculuk serinin devamını en kısa sürede izleyeceğim....

@ciuv

7 yıl önce

1 / 10

mafyayı yücelten bu filmi bile savunanlar var ne diyeyim artık

@wafflee

7 yıl önce

Sinema tarihinin en iyi suç filmlerinden biri.Al Pacino'nun eşsiz oyunculuğu görmek için bile defalarca bıkmadan bu filmi izleyebilirim.Seri olarakta bakıldığında başarısını en iyi şekilde devam ettirebilme özelliğine de sahip.Her film ayrı keyif veriyor.Uzun süresine rağmen bitmesin istediğim nadir filmlerden zamanı anlamıyorsunuz nasıl geçiyor.Başarılı oyunculukları,unutulmaz replikleri ve dinlemeye doyamayacağınız müzikleriyle bir efsane.

@oneetimee

7 yıl önce

10 / 10

eşsiz film ya ötesi yok.en sevdiğim replik de "say hello to my little friend!"
SPOILER

Baba filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Baba filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Baba filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL