7.6

385 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (423.638 OY)

KONUSU
Sinema tarihinin başyapıtlarından biri olan Baba serisinin üçüncü ve son filmi. Ailenin lideri olan Michael Corleone artık 60’ına geldiği için kendisine yeni bir varis aramaktadır. Kendisi yeraltı dünyasından çekilecek ve ailesinin suç dünyasıyla ile olan bağlarını da koparacaktır.

Varis olarak göz
... Devamı
Sinema tarihinin başyapıtlarından biri olan Baba serisinin üçüncü ve son filmi. Ailenin lideri olan Michael Corleone artık 60’ına geldiği için kendisine yeni bir varis aramaktadır. Kendisi yeraltı dünyasından çekilecek ve ailesinin suç dünyasıyla ile olan bağlarını da koparacaktır.

Varis olarak gözünü kestirdiği kişi ise Vincent’dır. Fakat olaylar Michael’ın umduğu gibi gitmez ve yeni hesaplaşmalar ve oyunlar baş gösterir...

90 yılı yapım, daha az aksiyon içerdiği için kimileri tarafından en zayıf bölüm olarak kabul edilir, ama yine de serinin önceki filmlerine göre yavaş olan rtimi sonlara doğru yükselir ve unutulmaz bir finale ulaşır.
Al Pacino

Michael Co...

Diane Keaton

Kay Adams

Talia Shire

Connie Cor...

Andy García

Vincent Ma...

Eli Wallach

Don Altobello

Joe Mantegna

Joey Zasa

George Hamilton

B.J. Harrison

Bridget Fonda

Grace Hami...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@muhammed_b

4 yıl önce

16 yıl sonra çekilen Baba 3’te karakterler yaşlı, aile başka bir evrededir ama Michael’in hayalinin devam ettiğini görüyoruz. Senin diğer filmleri gibi ağır ilerleyen bir senaryo ile başladı ama diğerlerinde olmayan kadar hız, aksiyon ve kan vardı. Ayrıca Baba 1’e benim yakaladığım bir kaç gönderme vardı. Hikaye Baba’nın hayali etrafında şekillense de veliaht hikayesi, bunun ekseninde aşk hikayesi mevcuttur. Çekim teknikleri diğerlerine benzerdi.

@mkarakose

4 yıl önce

8.2 / 10

Michael'ın güçten düştüğü bir dönemde aileyi legalleştirme ve varis bulma çabalarını anlatan, ilk iki film kadar aksiyonu olmasa da böylesine mükemmel bir seri için tatmin eder nitelikte bir final filmi olmuş.

@tiamath

5 yıl önce

7.5 / 10

Bu serinin her filmi herkese hitap etmeyebilir. Çünkü ilk film bir gücün doğuşunu, ikinci film gücün zirvelerine ulaşırken ne kadar serseri olabileceği bu son film ise güçten düşme evresini işlemektedir. Bu serinin ilk ve son filmlerini özellikle başarılı bulmaktayım.

@aleynaa

7 yıl önce

9.8 / 10

Ah Micheal,neden böyle oldu.Kesinlikle en güzel film ikinci filmdi ama tabiki böyle bir ayrım yapmaya da gerek yok,biz bütün olarak sevdik bu seriyi,ailemiz gibi bağlandık kendilerine.Üçüncü filmin tek kusurunun az çok sahnelerin tahmin edilebiliyor oluşu bence,başka da eksik yok.Çok seviyorum,çok
M

@momdika

9 yıl önce

9.9 / 10

Mükemmel mükemmel bi seriydi. Michael Corleone nin II. filmdeki sakinliği ve III. filmin sonu beni duman etti.

@wrong

10 yıl önce

Yillardir süren bi The Godfather lakirdisi.. Benim tarzim değilki mafya filan dedim erteledim. Ve izlemem gereken zamanda izlemişim sanirim. Bir efsane olmayi hak ediyor. Oyunculuklar, kurgu,müzik, replikler,mesajlar iyiydi. Sevdim seni be film ve sonunda agladim sanirim bana düşündürüp hissettirdiği şeyler için... Popüler film on yargima yenilmedigime sevindim. Ve uç film de güzel kiyasa gerek yok..

@otlu_kek

10 yıl önce

sofia coppola ve berbat ötesi oyunculuğu:(

bu serinin böyle biticeğini az çok tahmin etmiş olsam da baya üzüldüm.Böyle mi olacaktı bu ailenin sonu yahu:/
N

@neslihan54

12 yıl önce

çok modern olmuşlar ve al pacino çok yaşlanmış :( en iyi filmleri değil en iyi filmleri 2.si

@lazare_carnot

14 yıl önce

sophia coppola'nın dışında film gayet güzel, serinin ilk 2 filminin aksine bir klasik değil ama andy garcia ve al pacino'yu izlemek yeter. cavalleria rusticana operası arka fonuyla harika final sahnelerini de belirtelim.

@crackby

16 yıl önce

Filmde bayıldığım karakter kabına sığmayan Vincent.Durdurulamayan bir köpek gibi sürekli saldıracak menziller arıyor kendine.Çok başarılı bulmuştum hem andy garcia hem al pacino\'yu.Serinin diğer filmlerine göre biraz daha durağan bir kurgusu var.Ama sonunda arayı kapatıyor diye düşünüyorum.Sinema tarihinin vazgeçilmez serisinin başarılı bir parçası..
SPOILER

Baba 3 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Baba 3 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Baba 3 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL