Akıl Hocası

(1990)

The Freshman

Film 1 Saat 42 Dk. Komedi, Polisiye ABD 15 Mart 1991

6.9

7 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.5 (19.574 OY)

KONUSU
Clark Kellogg, New York’ta bir film okulunda ilk yılına başlayann genç bir adamdır. Kısa bir zaman sonra bir hırsız tüm eşyalarını çalar. Clark Carmine Tukan Jimmy Sabatini adında sinematik bir mafya baabsına çok benzeyen bir ihracatçı ile tanışır. Sabatini Clark’a reddedemeyeceği bir teklif yapınca ... Devamı
Clark Kellogg, New York’ta bir film okulunda ilk yılına başlayann genç bir adamdır. Kısa bir zaman sonra bir hırsız tüm eşyalarını çalar. Clark Carmine Tukan Jimmy Sabatini adında sinematik bir mafya baabsına çok benzeyen bir ihracatçı ile tanışır. Sabatini Clark’a reddedemeyeceği bir teklif yapınca Clark kendini çok farklı bir dünyanın içinde bulur.
Marlon Brando

Carmine Sa...

Matthew Broderick

Clark Kellogg

Bruno Kirby

Victor Ray

Penelope Ann Miller

Tina Sabatini

Frank Whaley

Steve Bushak

Jon Polito

Chuck Gree...

Kenneth Welsh

Dwight Arm...

Richard Gant

Lloyd Simpson

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

2 yıl önce

7 / 10

Clark Kellogg, üvey babasıyla anlaşamayan biridir ve üniversiteyi kazanarak (film bölümü) New York'a gider. Şehre girdiği ilk bir saat içinde soyulur. Bu şekilde çulsuz hali ile üniversiteye gider ve problemlerin ardı arkası kesilmez. Derken kendini soyan adamı bulur ve parasını geri ister. Adam bunun mümkün olmadığını ama ona bir iş imkanı sunabileceğini söyler. Clark'ın bu teklifi kabul etmesi ile ilginç bir mafyavari serüvenler dizisi oluşur. Kendi çapında bir espri anlayışı ile güldürücü anları olan aynı zamanda da nesli tükenmekte olan hayvanlarla ilgili güzel bir mesaj veren aile ile izlenebilecek iyi bir film olduğunu düşünüyorum.
Özellikle Carmine'nin Clark'a sürekli kent diyerek süpermene gönderme yapması, aynı zamanda Clark'ın kendisine sunulan işten şüphe edip sorular sormaya başlayınca Carmine'nin "Tanrı sana beyin vermiş ve onu kullanıyorsun demek?" dediği sahneler çok ince-komediydi.

@frostyoda

8 yıl önce

7 / 10

Bir bakıma Godfather IV sayılabilir:) Bir defa izlenilmesi gereken filmdir kanımca.
SPOILER

Akıl Hocası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Akıl Hocası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Akıl Hocası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL