8.1

618 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.4 (888.161 OY)

KONUSU
13 yüzyıl İskoçyası. İngiliz Kralı Edward, İskoçya'yı da krallığına katmak istemektedir. İngiliz soylularına Prima Nocta, yani topraklarında evlenen her kadınla ilk geceyi geçirme hakkını vererek İskoç halkının ayaklanmasına sebep olur.

Çocukken ailesini ve yakınlarını özgür İskoçya uğruna kaybeden
... Devamı
13 yüzyıl İskoçyası. İngiliz Kralı Edward, İskoçya'yı da krallığına katmak istemektedir. İngiliz soylularına Prima Nocta, yani topraklarında evlenen her kadınla ilk geceyi geçirme hakkını vererek İskoç halkının ayaklanmasına sebep olur.

Çocukken ailesini ve yakınlarını özgür İskoçya uğruna kaybeden William Wallace, yıllar sonra karısı da öldürülünce halkı organize etmeye ve İngilizleri topraklarından atmaya karar verir.

Mel Gibson'ın yönettiği ve başrolünü oynadığı bu epik yapım, ülkemiz sinemalarında yıllarca gösterilerek bir rekora imza atmıştır.

1996 yılında 10 dalda Oscar'a aday olan yapım, yönetim, görüntü yönetimi, efekt, makyaj ve en iyi film dallarında ödüle layık görülmüştü.
Mel Gibson

William Wa...

Catherine McCormack

Murron Mac...

Sophie Marceau

Princess I...

Patrick McGoohan

King Edward

Angus Macfadyen

Robert the...

Brendan Gleeson

Hamish Cam...

James Robinson

Young Will...

James Cosmo

Campbell

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mg28

1 yıl önce

'' Herkes ölür. Ama herkes gerçekten yaşamaz.'' Film sizi tamamen etkisine almakta ihanete uğramışlık,sinir harbi,özgürlük mücadelesi ne olursa sonuna kadar hissettiriyor.Son sahnede aslında hepimiz koşanlar arasındaydık.
K

@karadenizli

1 yıl önce

Bana göre ilk onda yer alması gereken muhteşem bir film.Gerçekçi savaş sahnesi ve Mel Gibson oyunculuğu harika.Neden bu kadar gerilerde?Pulp Fiction mı güzel?Hadi oradan

@memudula

2 yıl önce

8.5 / 10

'Every man dies,not every man really lives'

@cevat

2 yıl önce

Yıllar geçse de unutulmayacak bir efsanedir Braveheart, 90 kuşağı biraz küçüklüğünden de anımsar bu filmi. "özgürlük" bir kelimeden çok daha ötesi...

@umutoktay

5 yıl önce

9 / 10

En sevdiğim sahnesi:www.youtube.com/watch?v=UpIwshoceFw

Its SHITE being Scottish!!!

@ciuv

5 yıl önce

Komünizmin A'sı B'si C'si nedir ortaya koymuş bir film.

@lenin

5 yıl önce

8.8 / 10

muhteşem bir film yine önünde saygıyla eğildiğim filmlerden biri.

bol aksiyonlu.. özellikle savaş sahneleri çok etkileyici filmin konusu tam %100 olmasada gerçekten uyarlamadır.

unutmadan "içimizdeki irlandalı" cümlesi çözümlenebilir bu filmle :)

@amip

6 yıl önce

8.5 / 10

william wollece ın sahneye çıkıp ilk savaştıkları sahneler gerçekten efsane.filmi her gördügümde mutlaka izliyorum ve hiç sıkılmıyorum, yok böyle bir film ya

@voyzeck

6 yıl önce

"Gezi'ye" gitmeden 4 saat önce izleyip, öyle evden çıkılması tavsiyeyle beraber, sakin olun.

@kbrygn

6 yıl önce

9.6 / 10

daha yeni izledim keşke daha önceden izleseydim :( mükemmel

@vfv

6 yıl önce

Mel gibson un yönettiği efsane filmlerden biri.Mel gibson sadece oyunculukta değil yönetmenlikte de inanılmaz derecede başarılıdır.Yönettiği tüm filmlerde onun farklılıgını göreceksiniz. Tutku İsanın çilesi en çok etkilemişti beni.

@mocuishle

7 yıl önce

8.6 / 10

Patlaması için hafif bir kıvılcım yeterdi.. ! Eski zamana göre 2 türlü insan vardı. Biri özgür olanlar diğeri ise özgür olmayanlar. Hangimiz istiyoruz ki başka güçlerin altında ezilmek ve onlara boyun eğerek istediklerini yapmak.Oysa hepimizin istediği ama cesaret edemediğimiz o özgürlük kelimesini burada şiddetli bir şekilde görüyoruz ve hissediyoruz ki özgür olmak , özgür hissetmek bu kadar aşırı derecede tüyleri diken diken yapabilecek bir nitelik.Biliyorum ve ne demek istediğinizi anlıyorum o halk kahramanı ve efsane olan adam William Wallace ' ın özgürlük diye bağırdığını sizinde söylemek istediğinizi duyuyorum.. Senaryo bakımından söylemek gerekir ki gerçek hikaye olmasının bile yeterli olcağı bu film.Harika oyunculuk perfonmansları , o zamanki zamana göre yapılan savaş gösterileri ve kostümler ile ve tabikide bizlerin kalbimizde derin izler bırakan eşssiz müziği ile harika bir yapımın ortaya çıktığını söylemek mümkündür.Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşayamaz.. Kısacası sizle
... Devamı
Patlaması için hafif bir kıvılcım yeterdi.. ! Eski zamana göre 2 türlü insan vardı. Biri özgür olanlar diğeri ise özgür olmayanlar. Hangimiz istiyoruz ki başka güçlerin altında ezilmek ve onlara boyun eğerek istediklerini yapmak.Oysa hepimizin istediği ama cesaret edemediğimiz o özgürlük kelimesini burada şiddetli bir şekilde görüyoruz ve hissediyoruz ki özgür olmak , özgür hissetmek bu kadar aşırı derecede tüyleri diken diken yapabilecek bir nitelik.Biliyorum ve ne demek istediğinizi anlıyorum o halk kahramanı ve efsane olan adam William Wallace ' ın özgürlük diye bağırdığını sizinde söylemek istediğinizi duyuyorum.. Senaryo bakımından söylemek gerekir ki gerçek hikaye olmasının bile yeterli olcağı bu film.Harika oyunculuk perfonmansları , o zamanki zamana göre yapılan savaş gösterileri ve kostümler ile ve tabikide bizlerin kalbimizde derin izler bırakan eşssiz müziği ile harika bir yapımın ortaya çıktığını söylemek mümkündür.Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşayamaz.. Kısacası sizlere söylemek isterim ki gelin görün ki özgürlüğün ne kadar kolay birşey olmadığını anlayın.Tabikide kesinlikle tavsiye ettiğim filmlerin başında gelir.Mel Gibson ' un o unutulmayacak oyunculuğu için bile izlenir. Belkide bu söz hepimiz için en anlamlı sözlerden birisidir. Evet, savaşırsanız ölebilirsiniz. Kaçarsanız biraz daha yaşayabilirsiniz. Ama bundan yıllar sonra yatağınızda ölümü beklerken, o yaşadığınız günleri bu günle değiştirmeyi hayal edeceksiniz. Bu fırsatı düşleyeceksiniz ve bu günlere dönüp şunu söylemek isteyeceksiniz. Hayatlarımızı alabilirler! Ama özgürlüğümüzü asla elimizden alamazlar!

@pete-dunham

7 yıl önce

Kesinlikle efsane bir film.Muhteşem final.En çok etkilendiğim filmlerin başında gelir.
B

@biberim

8 yıl önce

9 / 10

daha önce iki kez izlediğim film. mel gibsonun vatansever filmiyle beraber en iyi savaş filmi cesur yürek.bir avuç iskoçun ingilizlere karşı müthiş mücadelesi gözlerimi doldurmuştu.savaş sahneleri tek kelimeyle mükemmelrdi ve oscarı fazlasıyla hakeden bir yapımdı. bedenlerimizi alabilirsiniz ama ruhlarımızı aslaa:)

@maroia

8 yıl önce

8.4 / 10

Gerçek bir başyapıt, gerçekten insanın içini titreten bir son. Bazen insan geçmişe gidip bir zaman diliminde yaşamak istiyor. Eminim ki William ile yaşamak isteyen pek çok insan çıkar ben de dahil.
SPOILER

Cesur Yürek filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Cesur Yürek filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Cesur Yürek filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL