7.1

363 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (671.557 OY)

KONUSU

Yaşadığı bataklığı istila eden masal kahramanlarından kurtulmak için Lord Farquaad ile anlaşma yapan Şrek, ejderha tarafından korunan prensesi kurtarması karşılığında bataklığını geri alacaktır.

Mike Myers

Shrek (ses)

Eddie Murphy

Donkey (ses)

Cameron Diaz

Princess F...

John Lithgow

Lord Farqu...

Vincent Cassel

Monsieur H...

Peter Dennis

Ogre Hunte...

Clive Pearse

Ogre Hunte...

Jim Cummings

Captain of...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zepuhian

1 yıl önce

8 / 10

Shrek’i izlerken eğlenmemek,keyif almamak, gülmekten yere düşmemek ne mümkün.Açıkçası nasıl bir yorum yapacağımı bilmiyorum.Söyleyeceğim tek şey izlediğim en iyi animasyonlardan biri.Karakter fazlalığı ile ileri ki filmlere dönük potansiyeli 1. filmde görebiliyoruz.Bu da Shrek’in ilk filminin dört dörtlük olmasının yanında diğer filmleri için de büyük umut vadediyor.
A

@ayscly

6 yıl önce

harika bi film diyebilirim. ama anafikri kendini sevmek ve kabullenmek olduğu halde film boyunca lord farquaadın boyuyla dalga geçilmesi gerçekten gerekli miydi????????? sadece soruyorum

@havlayankuzu

8 yıl önce

Şrek’i yaratılan kadın imajı üzerinden değerlendirmek isterim. Fiona. Fiona, neden kurtarıcısı ileride kocası ve daha da ötesinde efendisi sayılabilecek Şrek gibi olmak zorundadır ? Filmin vermeye çalıştığı, "aşk,tipi döver" mesajının sunum şeklinde bir çarpıklık yok mu ? Neden Fiona,anasından doğduğu fizikle Şrek’e eş olamamaktadır ? Neden ille bir metamorfoz yaşanmalı ve daha da kötüsü bu değişimi Fiona yaşamalıdır ? Toplumun geneli tarafından "güzel" olarak tanımlanan Fiona,bu haliyle Şrek’e layık değil midir ? Yoksa Şrek gibi olmadan kabul göremeyecek midir ? Kadının erkeğine adaptasyonu.........

Masal dünyasının sığ ahlakına tepki niteliğinde ortaya çıkan bir karakter olarak Şrek, akıl ve sağduyu çizgisini aşan ahlaksız bir düsturun sinema ekranındaki yansımasıdır.

Daha da özetle, kıza bak,yanındaki tipe bak lan....

@raphalleon

12 yıl önce

8.1 / 10

Ürkütücü bir görünüme sahip olan Şrek’in aslında ne kadar dost canlısı ve iyi bir karakter olduğunu gösterir. İğrençliklerini ve yaptığı kaba saba davranışları saymassak şirin bir karakter. Yabancıların Recep İvediği gibi birşey. =)
SPOILER

Şrek filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şrek filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şrek filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL