8.3

174 OY
PUAN VER
5

Imdb: 9.4 (507.344 OY)

KONUSU
10 bölümlük mini dizi olan band of brothers, 2001 yapımı, stephen e. ambrose isimli yazarın aynı isimli kitabın filme alınmış halidir. easy company`nin askerlerinin gözünden ikinci dünya savaşını anlatır. her bölümde ilk başta easy company`nin gazilerinin konular hakkındaki yorumları ekrana getirili ... Devamı
10 bölümlük mini dizi olan band of brothers, 2001 yapımı, stephen e. ambrose isimli yazarın aynı isimli kitabın filme alınmış halidir. easy company`nin askerlerinin gözünden ikinci dünya savaşını anlatır. her bölümde ilk başta easy company`nin gazilerinin konular hakkındaki yorumları ekrana getirilir.19 tane emmy ödülü adaylığı olan bu dizi, 6 tane emmy ödülü kazanmış ve bir de golden globe ile ödüllendirilmiştir.dizinin yapımcılığını steven spielberg, tom hanks ve amerikan televizyon şirketi hbo üstelenmiştir. dizinin oyuncularının seçiminde, oyuncuların gerçek easy company üyelerine olan fiziksel benzerlikleri esas alınmıştır.
Damian Lewis

Richard D....

Donnie Wahlberg

C. Carwood...

David Schwimmer

Herbert Sobel

Eion Bailey

David Keny...

Ron Livingston

Lewis Nixon

Matthew Settle

Ronald Speirs

Michael Cudlitz

Denver 'Bu...

Neal McDonough

Lynn 'Buck...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@fthgzl79

3 yıl önce

6.1 / 10

Abartmaya gerek yok. Uzun bir belgesel gibi bir şey bu. 10 üzerinden 10 filan. Hiç mi savaşla ilgili bir şey seyretmediniz? Böyle bir şey bir daha çekilemez filan.:)

Son yıllarda inanılmaz filmler çekildi/çekiliyor. Birkaç tanesini sayayım; Soysuzlar Çetesi (2009),Ön Cephe (2011), Keskin Nişancı (2014), Savaş Vadisi (2016), Der Hauptmann (2017), 1917 (2019)..
Şu saydığım filmler, bu yapıma 10 basar.
(Belki ’’Dizi ayrı film ayrı’’ denebilir ama bu sonuçta uzun bir film gibi)
Spielberg ve Hanks ’’Er Ryan’ı kurtardık, bir daha bir şeyler yapalım, hem ödül filan da alırız’’ demişler, toplamışlar ödülleri:)

@timariot

3 yıl önce

9.4 / 10

Normandiya çıkartması ile başlayıp Hitler’in Kartal Yuvası’na uzanan çok çarpıcı bir öykü. Dizi boyunca, savaşın askerler üzerinde yarattığı değişimlere şahit oluyorsunuz. Savaşın ve vahşiliğe, kana atılan adımların insanlar üzerindeki etkileri, harp meydanlarının atmosferi ve ordu içi ilişkiler çok başarılı yansıtılmış ki belki de bu yüzden izleyiciler ve savaş gazileri tarafından böyle benimsenip yüksek başarı elde etmiş bir dizidir.
K

@kahramansmt

5 yıl önce

8 / 10

Aslında bazı sahneler çok soluk kalmış. Biraz daha canlı sahneler olsa tadından yenmeyecek tarihi bir dizi. Kesinlikle izlenmeye değer.
G

@geceleridolasan

10 yıl önce

1 / 10

filmin isminin nerden geldiğini son bölümde nasıl anlatıldığını görünce çok sevdim ve çok etkilendim.Bu film bence bütün askerlerin hissettiklerini anlatmaya çalışmış hem bu sefer durum farklı saldırıya uğrayan taraf amerika.

Amerikalı askerleri anlattan bi filmin ana fikrini alman bir generalin söleyeceğini düşünürmüydünüz hiç?
A

@azize

14 yıl önce

10 / 10

gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biridir.
T

@turan_sert

14 yıl önce

9.5 / 10

çok iyi. iki yorum yazdım ikiside heba oldu bu da kaybolursa sanskritçe ve sorani lehçesiyle latif kelimeler yazma ihtimalim % 50 . Filmde gerçek savaş olguları kullanılmış. tarihe sadık kalınmış. kurgu iyi. diğer yorumlarım tadını kaçırır iyisi mi izleyin.

@yorgun_nihilist

15 yıl önce

10 / 10

türünün en iyisidir,tek başına 2.dünya savaşını özetler size nerdeyse...

@metehan

15 yıl önce

Özellikle savaş filmi sevenlere tavsiye ederim. Bu tarz filmlerde performanslar daha ön planda oluyor sanki.
SPOILER

Kardeşler Takımı dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kardeşler Takımı dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kardeşler Takımı dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL