7.6

63 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.3 (129.503 OY)

KONUSU
Steven Spielberg ve Tom Hanks ikilisinin Band of Brothers başarısından sonra The Pacific ile de bu başarıyı yakalayacağı kulaktan kulağa dolaşan haberler arasında. 200 Milyon dolarlık bütçesiyle ne kadar iddialı bir yapım olduğunu sinyallerini veren The Pacific, 10 bölümden oluşan ve 2. Dünya Savaşı ... Devamı
Steven Spielberg ve Tom Hanks ikilisinin Band of Brothers başarısından sonra The Pacific ile de bu başarıyı yakalayacağı kulaktan kulağa dolaşan haberler arasında. 200 Milyon dolarlık bütçesiyle ne kadar iddialı bir yapım olduğunu sinyallerini veren The Pacific, 10 bölümden oluşan ve 2. Dünya Savaşı sırasında Pasifikte 3 Amerikalı askerin başından geçen olayları anlatacak bir minidizi olacak. Avusturalyada çekimleri devam eden dizinin, ülkede yapılan en büyük prodüksiyon olarak tarihe geçtiğinin altını da çizmek lazım çünkü 1943 yılının bütün özelliklerini barındıran yerler (tren İstasyonları, bazı sokaklarv.b.), çekimler sırasında 1 haftalığına kapatılıp dönem kıyafetlerinin bire bir olmasına son derece özen gösteriliyor. Ayrıca yapımda Gary Sweet, Isobel Lucas, Tom Budge, Damon Herriman, Sam Parsonson ve Henry Nixon gibi birçok Avusturalyalı aktör ve aktrist yer alıyor.
The Pacific, ilk olarak 2009da Avusturalya kanalı Seven Networkte prömiyerini yapacak...

HBO Filmin başkanı Colin Callenderin The Pacific hakkındaki açıklaması ise şöyle: Pasifikte -savaş sahnesinin eşsiz doğasında- üç askerin başından geçen gerçek hikayeler, bu destansı minidizide anlatılacak ve Avrupa cephesinden nasıl farklı olduğu dramatize edilecek. Bu, farklı bir düşmana karşı verilmiş farklı bir savaş.
Noel Fisher

Pvt. Hamm

Leon Ford

1st Lt. Ed...

James Badge Dale

Robert Leckie

Jon Seda

John Basilone

Joseph Mazzello

Eugene Sledge

Ashton Holmes

PFC Sidney...

Jacob Pitts

PFC Bill '...

Rami Malek

PFC Merrie...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sineperest

3 ay önce

7 / 10

bir band of brothers veya generation war etmez ama bunlara benzer savaş dizisi isteyenlere öneririm dizide bir sahnede de Türk düşmanlığı var klasik

@zemzem

2 yıl önce

tarihi çarpıtmak konusunda iyi dizi

@kahramansmt

5 yıl önce

8 / 10

2-3 günde bitirdim. Gayet akıcı bir senaryoya sahip. Oyuncular ve yönetmen iyi iş çıkarmış. Sonu daha etkili olabilirdi fakat soft bir tat bıraktı.

@dr_hugo_strange

10 yıl önce

Yönetmenler kaliteyi ortaya koymuş. 2.Dünya Savaşı ile ilgili kalite bir yapım

@caglaraydogan

11 yıl önce

8.6 / 10

2.dünya savaşı ile ilgili izleyebileceğiniz kaliteli yapıtlardan
U

@uc_bes_film_izl

12 yıl önce

6.5 / 10

Oynayacak çok fazla japon bulamadıklarını sanıyorum ayrıca oynayanlarında japon olduğundan kuşkulandım bu dizide çünkü dizi boyunca topu topu 20-30 japon görüyorsunuz ölü bedenlerini saymazsanız. Japonların ne kadar vahşi,acımasız kadınları ve çocukları kullandığını amerikalı askerlerin kahramanlıklarıyla buna son verdiğini anlatan konu olarakta propaganda olarakta Pearl Harbor filminin devamı olmuş.

Yapım olarak kıskanılacak derecede bir dizi. savaş sahneleri, asker psikolojileri, askerlerin durumları güzelcene izleyiciye aktarılmış. bizde hala 1.dünya savaşında askerlerimiz ütülü temiz yepyeni üniformalarla izleyiciye sunulurken, bu diziden biraz ders almaları gerek.

200 milyon dolar bütçe feci rakam. keşke hbo şu kadar paranın onda birini game of thrones içinde bulsaydı da sağlam bir savaş izleseydik.

@babelfish

15 yıl önce

7.7 / 10

Aslında hayalkırıklığım tam da bu yöndeydi =) Karakterlerin içine daha çok gireriz, savaş sahneleri daha kısa tutulur diye düşünmüştüm ama ilk bölümden olacak şey değil tabii düşününce..

@hamlet

15 yıl önce

ilk etapta savaş sahnelerinin yoğun olduğunu zannedebilirsiniz, beklentilerim o yöndeydi, fakat savaşın psikolojik yönlerine vurgu yapmışlar diye düşünüyorum. Öyle aman aman savaş sahneleri düşünenler için bir nebze hayal kırıklığı olabilir.

@babelfish

15 yıl önce

7.7 / 10

Daha ilk bölümünü izledim, tabii şimdiden bir karara varmak doğru değildir muhtemelen, ama ilk bölüm için "olmamış" demek istiyorum ben şahsen.. Bir şeyler eksik, bir şeyler yanlış gibiydi ama ne olduğuna karar veremedim. Belki de fazlaca "Saving Private Ryan" beklentisi ile izlemişimdir.. Bakalım, önümüzdeki bölümlere bakacağız artık =)
SPOILER

Pasifik dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Pasifik dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Pasifik dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL