7.5

797 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (664.132 OY)

KONUSU
Theodore Twombly hayatını, yakın gelecekte nadir bulunan bir şeye dönüşecek olan el yazımı mektupları yazarak kazanmaktadır ve bugünlerde artık insanların işlerini bilgisayar programları yerine getirmektedir. Theodore, karısından boşandıktan sonra bir apartman dairesinde tek başına yaşamaya başlar v ... Devamı
Theodore Twombly hayatını, yakın gelecekte nadir bulunan bir şeye dönüşecek olan el yazımı mektupları yazarak kazanmaktadır ve bugünlerde artık insanların işlerini bilgisayar programları yerine getirmektedir. Theodore, karısından boşandıktan sonra bir apartman dairesinde tek başına yaşamaya başlar ve bir gün karşılaştığı bir teknoloji reklamıyla birlikte hayatı değişir. Kusursuz bir yapay zeka sistemi sunan yeni bir telefon modeli, onu son derece çekici bir kadın olan Samantha ile tanıştırır. Sanal bir varlık olan Samantha, Theodore’u dünya ve hayat üzerine sorduğu sorularla bambaşka bir gerçeklikle tanıştırır. Ağır bir depresyonun içerisinde olan Theodore, yavaş yavaş hayatın keyifli yanlarını fark etmeye başlarken yapay zeka programıyla arasındaki ilişki de gitgide tuhaflaşır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@athelstan

4 ay önce

klasik aşk hikayeleri yerine küreselleşen ve elektronikleşen yeni nesil aşka güzel bir vurgu olmus.

@wingsofgod

11 ay önce

film 2013 yapımı ama 2023'u anlatıyor :)

@ayazwho

2 yıl önce

4 / 10

Bu kadar boş ve manasız senaryoya çok sık denk gelmezsiniz bu manada çok başarılı. Bu filmi yazan adam boş vaktinde bir şeyler karalamış ve böyle bir şey çıkmış diye tahmin ediyorum. Bari Joaquin reisi buna alet etmeseydiniz yazık !
E

@emrechik

3 yıl önce

8.1 / 10

Allah kimseyi yoklukla terbiye etmesin. Thedore Twombly kardeşimiz yalnızlılığının verdiği ağrılı sancının bedelini asimoya aşık olmakta buldu. Onun hayatında sadece asime varken o ise binlerce sevgili buldu. ahhh ahhh 81/100
T

@timbildor

3 yıl önce

8.3 / 10

Sinematografisi ve replikleri aşırı iyi film.

"Bazen sanki hiç hissedemeyeceğim şeyleri hissetiğimi düşünüyorum. Sanki her şeyi hissetmişim de, artık hiçbir şey hissedemeyecekmişim gibi ..."

@doguozturk

3 yıl önce

öncelikle bir lucy, uprage yada bu tarz film sananlar izlemesin cünkü ben bu beklentiyle izledim film sürekli sizi bir üst boyuta taşıyacakmış gibi gelip stabil devam ediyor ve aslına bakarsanız bu beklenti yoruyor. bir insanın soyut bir yapay zekaya bağlanıyor olması şuanki düşüncelerle bağdaşmadığı için saçma geliyor olabilir ama belkide 50 yıl sonrasının yaşantısı bu şekilde olacak malesef beğenemedim.

@sadecevrim

4 yıl önce

8 / 10

Kesinlikle bir şeyler anlatıyordu ama ben anlamadım. Aslında anladım da anlamadım. Filmi bir kafa karışıklığı ile bitirdim. Çok hoş sahnelerde vardı. Çekim ve görsellik çok iyiydi.

@baktimak

4 yıl önce

bomboş yapay zeka filmleri, gına geldi artık

@daw

4 yıl önce

herkesin gerçek duygular peşinde koşup, başkalarının duygularını taklit ettiği ve sahte duygularla tatmin olmaya çalıştığı, olanların mutlu, olamayanların daha da enkaz olduğu bir dünya.

@satanfactor

4 yıl önce

Işletim sistemi bile aldatabiliyor, gelecekte değişmeyecek sorunlardan biri heralde:)

"Kalp içini doldurabileceğin bir kutu degildir,
sevdikçe büyümeye devam eder. "

Oldukça dokunaklı..

@linquter

6 yıl önce

8.5 / 10

İnsanların ilişkilerinin karmaşıklığını, bazen değil karşındakini kendini bile tanıyamadığını, hayatına yolu düşen kim varsa seni sen yaptığını ve aynı zamanda senden bir şeyler aldığını çok güzel bir şekilde anlatmış. Oyunculuğuyla, senaryosuyla, renkleriyle çok yoğun bir film. Kendinizden parçalar bulmanız, hikayeden kendinize bir pay çıkarmanız çok olası, zira filmin kendisi hayatın bir parçası.

Yapay zekayı bu hikayenin amacı değil aracı olarak görüyorum ve tebrik ediyorum. Hem bu hikayeyi yürütüp hem de teknolojinin bizleri nasıl değiştirdiği mesajını da inceden vermeyi başarmışlar.

Filmler de hayatımızdaki insanlar gibi değil mi zaten? Bizden bir şeyler alan, bizi biz yapan, hayatımızın bir parçası olmuş yaşanmışlıklar.

@stiff

6 yıl önce

6.5 / 10

Bu tür hikayelerde pek çok benzer yorumla giriş yapıyorum ama genelde kendimden bir şeyler bulduğum hikayeler oluyor. 2 saatlik bir filmden 2 dakika bile kendimden bir şeyler bulsam hoşuma gidebiliyor. Ancak Her için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Kesinlikle özgün bir senaryo. Teknolojinin insanı yalnızlaştırdığını da bir o kadar eleştirel bir dille anlatabilmiş. Ancak zorlama bir duygusallık sezdim. 2 saat de bir film için ideal bir süre olsa da Her’de konunun gidişatına göre oldukça uzun geldi. Theodore ile eşinin arasındaki bağ çok iyi yansıtılamamış. Birbirlerini seviyorlarmış, neden ayrılmışlar belli değil. Aynı şekilde Theodore’nin bilgisayarıyla olan ilişkisini eski karısı hariç kimsenin yadırgamaması da tuhaf. Yan rollerde Amy Adams, Olivia Wilde; seste Scarlett gibi isimlerin yer alması çıtayı baştan yükseltiyor. Yer yer bayık sahneler olduğu gibi çok başarılı replikler, ara ara tatlı bir hüzün barındırıyor. Beğenmedim diyemiyo
... Devamı
Bu tür hikayelerde pek çok benzer yorumla giriş yapıyorum ama genelde kendimden bir şeyler bulduğum hikayeler oluyor. 2 saatlik bir filmden 2 dakika bile kendimden bir şeyler bulsam hoşuma gidebiliyor. Ancak Her için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Kesinlikle özgün bir senaryo. Teknolojinin insanı yalnızlaştırdığını da bir o kadar eleştirel bir dille anlatabilmiş. Ancak zorlama bir duygusallık sezdim. 2 saat de bir film için ideal bir süre olsa da Her’de konunun gidişatına göre oldukça uzun geldi. Theodore ile eşinin arasındaki bağ çok iyi yansıtılamamış. Birbirlerini seviyorlarmış, neden ayrılmışlar belli değil. Aynı şekilde Theodore’nin bilgisayarıyla olan ilişkisini eski karısı hariç kimsenin yadırgamaması da tuhaf. Yan rollerde Amy Adams, Olivia Wilde; seste Scarlett gibi isimlerin yer alması çıtayı baştan yükseltiyor. Yer yer bayık sahneler olduğu gibi çok başarılı replikler, ara ara tatlı bir hüzün barındırıyor. Beğenmedim diyemiyorum ancak beklentimin altında kaldığı gerçek. Tekrar izlemem. 6,5/10

@terabithiasu

7 yıl önce

O ince ve naif replikler, hoş mu hoş müzikler... Anlatmak mümkün değil.
S

@seda_vardal

7 yıl önce

7 / 10

bence hepimiz bu kadar yalnızız aslında itiraf edemeycek kadar cokuz.Kendimize ihtiyacımız var ya da yok (kafam karışık) ama izlenceek bir film kesinlikle....
D

@dilekerd0gan

7 yıl önce

"Düşündüm de, beraber hiç fotoğrafımız yok. Bu şarkı bizim fotoğrafımız olabilir. Beraber anlarını yakalayabildiğimiz."

-Fotoğrafını beğendim. İçinde seni görebiliyorum."

"İçindeyim zaten."

Böyle naif cümlelerle dolu, farklı mı farklı bir film.. Güzel kelimesinin eksik kaldığı cümlelerinin hatrına bile defalarca izlenebilir. Muhteşemdi!
SPOILER

Aşk filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aşk filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aşk filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL