6.5

102 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.3 (74.090 OY)

KONUSU

Bir adam küçüklüğünden kalan eski aşkı için alternatif bir evren arımaktadır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@basakakpinar

4 yıl önce

7.3 / 10

İki zıt yerçekimli iki dünya düşünün ve zıt yerçekimli olması yanında zıt yaşamlar var. Bir tarafta daha lüks bir hayat var diğer tarafta ise insanlar yoksulluk içinde yaşıyor. Sanki bizim dünyamız gibi. Bizim dünyamızda yazık ki yoksul ile varsıl(zengin) arasında büyük uçurum var. Bu film bunu çok iyi göstermiş. Bu film aşkı ile bilimkurguyu ile dramı iyi birleştirilmiş. Bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

@zatara

8 yıl önce

6.4 / 10

Filmin ardındaki hayal gücü oldukça iyi ama-ne yazık ki-kötü işlenmiş. Oluşturulabilecek koskocaevren zorla daraltılmış veiki kişi arasındaki tutkuya indirgenmiş. Anlatım çok zayıf. Film, silik yan karakterler vebir yığın klişe ile kendi ipini yine kendisi çekmiş. Var edilen evrenle çelişen mantıksal tutarsızlıklar, filmin başından itibaren oluşturulmaya çalışılan bilim-kurgu çizgisini baltalıyor. Bu nedenle filme bilim-kurgu etketi verilmemesi oldukça yerinde bir tercih.

Benzer hikayenin çok çok daha başarılı versiyonu için ''Sakasama no Patema'' adlı animeyi şiddetle tavsiye ediyorum.
B

@bernausanmaz

9 yıl önce

görseller başarılı. ilginç bir konu ama başarısız işlenmiş. distopya filmlerinin de genel sorunu bu. super konu bulduk diye yola çıkıyorlar sonra ellerinde patlıyor. çünkü ciddi bir bilimsel araştırma gerektiriyor. ama çoğu böyle bir evreden geçmeden yazılıyor. sonra da biz-ortalama zekadaki-izleyenler adım başı mantık hatası buluyoruz işte:/
M

@mipmis

9 yıl önce

Hayal gücüme güzel katkıları oldu,

@seko

10 yıl önce

6 / 10

Bu kadar orjinal bir hikaye bulmuşlar ama o kadar iyi işleyememişler maalesef. Farkettiğim birçok mantık hatasınıyazmaya gerek bile duymadım. Bu hatalar filmin kalitesini açıkça düşürmüş. Ayrıca senaryo biraz da oldu bittiye getirilmiş. Yinede eğlenmek için izlenebilir.

Puanım: 6
C

@cembatmaz

10 yıl önce

5.7 / 10

Orjinal bir film biraz baş döndürücü ama akışkan can sıkmadı.
N

@nymphv

10 yıl önce

5 / 10

konu olarak orjinal olabilir görsellik güzel olabilir lakin izlerken inanılmaz yordu film. ters düz kafam döndü izlerken arkadaş.

@shapplin

10 yıl önce

Mantık hataları olsa da gerçekten isteyince-sevince ''Sevgilim,biz ayrı dünyaların insanlarıyız'' klişesini çöpe atan bir film.

@bahar_coskun

11 yıl önce

aynı zamanda bilim-kurgu olarak kategorize edilmeliydi...
O

@oyunadevam

12 yıl önce

7 / 10

konuyu ele alışları biraz daha ayrıntı barındırsaydı sahnelerde de bu ayrıntıları görebilseydik harika bi film olabilirdi.. ama böyle de güzel değişik konusuyla izlenmeyi hakeden bir film.. iyi seyirler..

@ittig_muldo

12 yıl önce

hangisi aşşagıda hangisi yukarıda derken guzel bir boyun egzersizi yaptırıyor insana : ) nasıl bir hayal gucu bu?kıskandım dogrusu.
SPOILER

Aşkın Çekimi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aşkın Çekimi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aşkın Çekimi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL