7.3

245 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (106.285 OY)

KONUSU
Bir kuyrukluyıldızın dünyanın yakınından geçtiği o gece, yakın dostlar keyifli bir akşam yemeği için toplanmış. Ancak, gerçekliğin ve ilişkilerin yavaş yavaş kırılmaya başlayacağını az sonra anlayacaklar. Mahallede elektrik kesilince, yemekleri yarım kalıyor. Sadece az ilerideki tuhaf evde elektrik ... Devamı
Bir kuyrukluyıldızın dünyanın yakınından geçtiği o gece, yakın dostlar keyifli bir akşam yemeği için toplanmış. Ancak, gerçekliğin ve ilişkilerin yavaş yavaş kırılmaya başlayacağını az sonra anlayacaklar. Mahallede elektrik kesilince, yemekleri yarım kalıyor. Sadece az ilerideki tuhaf evde elektrik var. Ardı ardına gizemli olaylara tanık olan bu konuklar aslında hiçbir gücün çözemeyeceği bir muammanın içine düştüklerinin er geç farkına varacak. Alacakaranlık Kuşağından esinlenen XXX insanı saran, düşük bütçeli, doğaçlamaya dayanan, senaryosuz bir bilimkurgu.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@parfenrogojin

2 ay önce

Bu film, kalabalık kadrosu ve sabit duramayan kamerası ve fazlasıyla diyaloğa dayalı senaryosuyla ilgi çekici ve aslında benzerlerini izlemiş olduğumuz hikayesini biraz harcıyor. Filmin son on dakika kadar olan kısmı sürekli hareket eden ve gerçeklik hissi artırmayı hedefleyen kamerasıyla giderek karmaşıklaşan hikayeyi en baştan zorlamaya başlıyor. Varlıkları hikayeye bir katkı sağlamayan karakterlerle film gerçekten bir gürültüye dönüşüyor. Bu konunun bir benzeri ispanyol filmi Los Cronocrimines (Zaman suçları)’nda işlenmişti ve hem ne de güzel işlenmişti. Burada ise esas hikaye son on dakikada ortaya çıkıyor, filmin geri kalanında karakterlerin ne olup bittiğini anlamak için telaşlanıp endişelenmesini bir tiyatroya daha çok yakışacak bir senaryo sebebiyle heyecansız, kuru bir şekilde izliyoruz, evet konu ilginç ama bunu yaşama biçiminin anlatılma tarzı ilginç değil. Bu anlamda Coherence filminin iyi bir film olduğunu söyleyemeyeceğim.
... Devamı
Bu film, kalabalık kadrosu ve sabit duramayan kamerası ve fazlasıyla diyaloğa dayalı senaryosuyla ilgi çekici ve aslında benzerlerini izlemiş olduğumuz hikayesini biraz harcıyor. Filmin son on dakika kadar olan kısmı sürekli hareket eden ve gerçeklik hissi artırmayı hedefleyen kamerasıyla giderek karmaşıklaşan hikayeyi en baştan zorlamaya başlıyor. Varlıkları hikayeye bir katkı sağlamayan karakterlerle film gerçekten bir gürültüye dönüşüyor. Bu konunun bir benzeri ispanyol filmi Los Cronocrimines (Zaman suçları)’nda işlenmişti ve hem ne de güzel işlenmişti. Burada ise esas hikaye son on dakikada ortaya çıkıyor, filmin geri kalanında karakterlerin ne olup bittiğini anlamak için telaşlanıp endişelenmesini bir tiyatroya daha çok yakışacak bir senaryo sebebiyle heyecansız, kuru bir şekilde izliyoruz, evet konu ilginç ama bunu yaşama biçiminin anlatılma tarzı ilginç değil. Bu anlamda Coherence filminin iyi bir film olduğunu söyleyemeyeceğim. Kendi adıma Zaman Suçları ve Triangle adlı diğer benzer temalı filmin kesinlikle çok ama çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İki filmi de kesinlikle öneririm.

@messiyg

2 yıl önce

Beyin yakan farklı bir gerilim filmi, izlenir...
S

@secretriddle

2 yıl önce

3.4 / 10

Filmin beni en etkileyen kismi Em'in girdikleri eve ait olmadiklarini farkettigi an oldu. Oldukcu tirstiran bir film. Etkisi ozellikle izlesikten sonra gosteriyor bence.

@sinemaseyircisi

2 yıl önce

10 / 10

Filmdeki teoriye,film süresince inanın ve bilimkurgu değil dram-gerilim olarak izleyin.

@oldirtysweater

4 yıl önce

7.8 / 10

Bir dönem paralel evren konulu filmleri izlerken şans eseri denk geldiğim ve bugün burada bakmak için bir saattir aradığım film. (filmi bulmak için paralel evren filmleri doğaçlama yazdım ve filme baktığımda bir saat önce yorum eklendiğini gördüm boşa uğraşmışım lol). Filmin en etkileyen özelliği doğaçlama oluşu benim için konunun öyle aman aman bir durumu .Schrödinger'in kedisi referansları bulunurduğundan sanırım benim için benzerlerinin bir tık önünde.

@mrs_aurora

4 yıl önce

Düşük bütçeyle çekilmiş, tek mekanlı, diyalogların doğaçlama olduğu söylenen başarılı bir bilim kurgu filmi. Kuantum fiziği, paralel evrenler ve schrödinger'in kedisi güzel işlenmiş. İlk başlarda nasıl bir şey olabilir ki, 8 arkadaş beraber akşam yemeği yiyor, kuyruklu yıldızın buna nasıl etkisi olabilir diyordum ki valla baya baya baya baya etkisi oluyormuş. Spoiler içermeden nasıl yazacağımı da bilemiyorum :D Gece gece güzel gerildim, error vermiş de olabilirim. Dikkatli izlemek gerek kesinlikle. Filmi izledikten sonra evden çıkmak biraz güç gelebilir :p

@normajeane

4 yıl önce

7.5 / 10

Bilimsel bir teoriden yola çıkarak insanın zaaflarını, kıskançlıklanı, yenilgiyi kabulleniş ve reddedişlerini öyle güzel anlatmış ki film "paralel evren böyle değil, şöyle" zırvalıklarına aldırmayın. Meselenin özü harika ki finale yakın mis gibi ortaya dökülmüş. Bayıldım.

Ayrıca filmde Hugh karakterinin ismi tesadüf olabilir mi? Tabii ki hayır :)

@sametdemir

4 yıl önce

10 / 10

Tam istediğim şekilde anlatılmış bir paralel evren filmi mantık hatası bulmanız çok zor bulduğunuzu zannedip tekrar düşününce aslında yokmuş dedirten bir film ve tek mekanlı film sevenleri de yeterince tatmin edecektir izlerken "The Man From Earth" filmini hatırlattı

@oinokhoe

4 yıl önce

5.8 / 10

Düşük bütçesini göz önünde bulundururarark;

Paralel evren Quantum ve schrödinger'in kedisini aynı filmde bulablieceğimiz şekilde kurgulanmış hoş bir film ortaya çıkmış. Bu tür filmleri sevenler için önerilir.

@gozumuncicegi

5 yıl önce

başlarda sıkıcı gelebilir daha sonra gerebilir en sonda zaten işin içinden çıkamıyosun ayrıca diyaloglar doğaçlama imiş

@paranselost

5 yıl önce

10 / 10

film gayet iyi anlatmaya çalıştığı şeyin çok bir önemi yok hissettirdiği yetiyor. eleştiriler yerinde ona bir şey diyemem ama özgün filmleri sevenler için birebir.afiyet olsun.

@film_kadini

6 yıl önce

5.7 / 10

Paralel evren gibi bir konu daha güzel bir şekilde işlenebilirdi. Beklentinin altında bir film

@tribal

6 yıl önce

şu zamanda yolculuk , paralel evren - çoklu evren filmlerinde o kadar saçmaladılar ki , artık bu ve bundan sonraki filmler bu saçmalık zincirine yeni bir halka ekleyecek gibi görünüyor.

@serkanaydemir

6 yıl önce

3 / 10

Saçmalık bilimi.

Öncelikle şunu söyleyelim paralel evren bir teoridir. Olma ihtimali olan her olasılık olabilir. Günümüzde Kuantum mekaniği içerisinde olasılıkları zorlayan bilim insanlarının sayısı artık çok fazla. Paralel evren bu olasılıkların neredeyse en popüler olanı. Şuna açıklık getirim filmdeki paralel evren mantığı bu açıklamaların tam tersini savunuyor. Bu matematik millet olasılığı bile açıklarken belli kanıtlar sunmalısınız. Paralel evrenler birbiriyle iletişime geçemez, çünkü her evren kendi karşı maddesi olan diğer evrenden oluşmuştur. Büyük patlama olarak bilinen evrenin oluşması da bu karşı maddelerin çarpışması sonucu oluşmuştur fikri birçok bilim insanının ortak fikridir. Aslında şu an ki evren var olan karşı maddelerin çarpışması sonucu meydana gelebilmiştir. Tam olarak olayın anlatılamaması ya da anlaşılamamasının sebebi fizk ötesi bir gerçeklik barındırmasından gelir. 4. boyut evreni. Şimdi bilimsel konuşmayı bıra
... Devamı
Saçmalık bilimi.

Öncelikle şunu söyleyelim paralel evren bir teoridir. Olma ihtimali olan her olasılık olabilir. Günümüzde Kuantum mekaniği içerisinde olasılıkları zorlayan bilim insanlarının sayısı artık çok fazla. Paralel evren bu olasılıkların neredeyse en popüler olanı. Şuna açıklık getirim filmdeki paralel evren mantığı bu açıklamaların tam tersini savunuyor. Bu matematik millet olasılığı bile açıklarken belli kanıtlar sunmalısınız. Paralel evrenler birbiriyle iletişime geçemez, çünkü her evren kendi karşı maddesi olan diğer evrenden oluşmuştur. Büyük patlama olarak bilinen evrenin oluşması da bu karşı maddelerin çarpışması sonucu oluşmuştur fikri birçok bilim insanının ortak fikridir. Aslında şu an ki evren var olan karşı maddelerin çarpışması sonucu meydana gelebilmiştir. Tam olarak olayın anlatılamaması ya da anlaşılamamasının sebebi fizk ötesi bir gerçeklik barındırmasından gelir. 4. boyut evreni. Şimdi bilimsel konuşmayı bırakırsak film bize bu mantığı anlatmaya çalışmış.

Kuyruklu yıldızın evrenimize yakın geçmesi sonucu dünyada yaptığı çekim kuvveti bizlerle bir solucan deliği oluşturur. Oluşan bu kara delik bizleri diğer evren olarak tanımlanan paralel evrenle iletişime geçmemizi sağlar.(film bize bunu bile anlatamıyor)Film bu matematiğe göre şekilleniyor. Paralel evrendeki en büyük hata, moleküler olarak oluşmuş benliğimizin aynısının başka yerde var olma ihtimalidir. Zaman sıçraması... Her zaman kendi içinde başka bir evreni yaratır ve oluşan bu evren de var olan moleküler yani sen farklısındır. Filmde her şey anıydı. Giydikleri giysiden tutun, yaşamlar falan... Film o kadar yanlış anlatıyor ki olayı bu filmi izleyip sakın paralel evren hakkında fikir sahibi olmaya çalışmayın. İçinde barındırdığı tek düzelikten bahsetmeyeceğim bile. Gelişen olayda oyuncuların saçma tepkileri can sıkıcı. Bu muhteşem teoriyi bedavaya getirme uğraşı filmi daha da kötü konuma getiriyor. Filmi hiç beğenmedim. Kurgu tarihe geçecek kadar önemli, ama senaryo ve oyunculuk berbat ötesi. Düşünsenize başka yerde kendinizden bir tane daha olduğunu öğreniyorsunuz, sonra bulaşık yıkamaya gidiyorsunuz. ..904.. Bu nedenle kurgu güzel yine de izleyeceğim diyenlere sözüm, filmin kurguyla alakası yok bile.

Paralel evreni ve kuramcılarını araştırın derim, baya keyifli şeyler öğreneceksinizdir.

İyi seyirler.

P: 3
M

@mipmis

6 yıl önce

Filmin özellikle başlarındaki arkadaş yemeğinin doğal havası ve çekimleri çok hoşuma gitti, senaryoya bir şey diyemiyorum bile.
SPOILER

Paralel Evren filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Paralel Evren filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Paralel Evren filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL