Aşk Tesadüfleri Sever

(2011)

Love Likes Coincidences

Film 1 Saat 58 Dk. Dram, Romantik Türkiye 4 Şubat 2011

6.2

425 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (19.674 OY)

KONUSU
Aşk Tesadüfleri Sever, doğumlarından itibaren çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca yolları Ankara’da kesişen, 2010 yılında İstanbul’da tanışan Özgür (Mehmet Günsür) ve Deniz’in (Belçim Bilgin) birbirlerine doğru ve engellerle dolu aşk macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların b ... Devamı
Aşk Tesadüfleri Sever, doğumlarından itibaren çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca yolları Ankara’da kesişen, 2010 yılında İstanbul’da tanışan Özgür (Mehmet Günsür) ve Deniz’in (Belçim Bilgin) birbirlerine doğru ve engellerle dolu aşk macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların bugünlerini yaratan dönemlere uzanıyor. Film, Türkiye’nin 70’li, 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarını ziyaret ederek, o yılların artık unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğelerinden, müziklerinden, yaşam biçimlerinden ve alışkanlıklarından besleniyor. Aşk Tesadüfleri Sever, pek çok gerçek hikayeden yola çıkılarak derlenmiş olaylar bütünüyle; İstanbul’dan Ankara’ya yaptığı nostaljik yolculuğun içinde izleyiciye doyurucu, duygusal, yıllarca akıllardan çıkmayacak bir aşk filmi vaad ediyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zenobiaa

3 yıl önce

4.8 / 10

ehh ebenin ki diyerek izlediğim film. sorry
T

@talha89

3 yıl önce

Erkekseniz büyük ihtimal eşiniz veya kız arkadaşınızın hatırı için içten içe sıkıntıdan patlayarak izlemişsinizdir. Film çekileli kaç yıl geçmiş. Şimdiye kadar izlemediyseniz. Bundan sonra izlemeseniz de olur. Bir şey kaybetmezsiniz. Bir de "ne Ankara’ymış be" demekten kendimi alamıyorum.
D

@desosa

10 yıl önce

6.9 / 10

Aşk Klişeleri Sever...

Kızın ’’hazine kutusu’’ için bkz Cesaretin Var Mı Aşka filmi...

@delahoya

10 yıl önce

6.8 / 10

Uzun zamandır namını duyup o dönemde çıkan ıssız adam , incir reçelinden sonra bunu izlememeliyim dedirten yalnız filmin hikayesi Ankara da geçtiğini duyunca bugün bir hevesle izledim...

Filmin hikayesi ne kadar gerçeğe uzakta olsa , kendini izlettiriyor ve klişelere rağmen diğer benzer Türk yapımlarına fark ettirebiliyor.Müslüm Gürsesi dinlemek ise sanırım en büyük artısıydı...
S

@sonofneptune

10 yıl önce

9.9 / 10

Bizimkiler yaptı diye sırf bu kötüleme. Müthiş bir film. Elbette eksikleri var, klişeler var fakat oyunculuklar klişeleri bastıracak kadar olağanüstüydü. Film çok içtendi

@dilek06

10 yıl önce

aman aman bir tarafı yok... vaktiniz varsa izleyebilirsiniz...

@sesver

10 yıl önce

sıradan ve sıkıcı bir film. bu filmde birşeyler bulanların ruh halini gerçekten merak ediyorum.
S

@selvi

12 yıl önce

5.5 / 10

Çok mu beklenti içindeydim bilmiyorum ama büyük hayal kırıklığı yarattı bu film bende.Aşk tesadüfler ve ajitasyon içinde boğulmuş resmen.Ajitasyon adına herşey var,

dede ölür, eş aldatır, anne hastalanır, baba ölür, çocuk hastalanır tam kız da verem ya da kanser olacak derken pat diye ölür

e yani pes.Sadece finalde azıcık da olsa duygulandım o kadar.Zaten Belçim Bilgin e karşı bir ön yargım var, bu filmde ne kadar doğal görünse de bana itici geliyor.Iıh olmamış maalesef.

e yani pes.Sadece finalde azıcık da olsa duygulandım o kadar.Zaten Belçim Bilgin e karşı bir ön yargım var, bu filmde ne kadar doğal görünse de bana itici geliyor.Iıh olmamış maalesef.

@stiff

12 yıl önce

6.9 / 10

Bir hatun arkadaşın davetiyle sinemada izlemiştim. O zamanlar çok popülerdi ve özellikle sosyal medyadaki paylaşımları gına getirtiyordu. Bir Aşk filmi olsa da; işlenen Baba-Oğul ilişkisi de oldukça etkileyiciydi. Herkesin "çok ağlaştık, ağlaşmaktan geberdik" tarzındaki yorumları nedeniyle değişik beklentilerle gittim. Duygu adamıyım, ağlamam ama duygulanırım diye düşündüm. Film beklediğimden iyi olsa da; beklediğim kadar duygusala bağlayamadı beni. Yine de arkamı dönüp baktığımda ağlaşan onlarca hatun kişi gördüm tabi. Şaşırtmalı son yapmak konusunda biraz daha çalışmalı yönetmenlerimiz. Ama en azından girişim var; güzel birşey. Çocuk oyuncuların performansları, Altan Erkekli'nin performansı, eğlendiren tesadüfler filmin kalitesini bir nebze arttırıyor.

@mryz

12 yıl önce

6 / 10

Ankara’ya gitmedim ama sanırım kıç kadar bir yer. Filmden çıkardığım bu kadar.

Film bitince düşünmedim değil, acaba Burak karakteri Özgür’e aşık filan olmuş mudur? Bence kesin olmuştur, kalp çeker hacı.
T

@tizep

12 yıl önce

8.9 / 10

Romantik melodram filmlerinin tartışmasız son yıllarda ki en başarılı yapımı. Kusursuz bir yapım değil ama izleyicinin beklentisini fazlasıyla veren bir kurgusu var. Özgür ile Deniz'in hikayesi sanki çağımızın bir Leyla ile Mecnun'u, Ferhat ile Şirin'i ya da Mem-u Zin'i. Yönetmen Ömer Faruk Sorak'ın şimdiye kadar başarısız bir işini görmedim. Tabii bu salt yönetmen işi olarak değil. Reklam, proje ve diğer işleri de dahil. İnsanı derinden yaralayan bir hikayesi var. Oyunculuklar vasatın üstündeydi. Filmin tek negatif yönü; rastlantılar sonlara doğru zirve yaptı neredeyse. Bence bu kadarı gereksizdi. Herşeyi tadında bırakmanın gerekliliği burda kendini gösterdi. Ama bu bile filmin başarısını gölgeleyemedi. 2.5 milyon seyirci ve 21 trilyon hasılat bunun kanıtı.

@fatalitly

12 yıl önce

Bugüne kadar Türkiye de yapılmış en duygusal ve romantik aşk filmi diyebilirim . Zaten namını duymamanız pek mümkün de değil.
S

@setenayfb

12 yıl önce

5.7 / 10

Gerçek hikayelerden yola çıkılmış diyorlar ama benim pek inanmadığım senaryo. Bu kadar tesadüf olamaz bence. Film fena değildi ama ben abartıldığı kadar sevmedim. Bence söylenenin aksine filmin sonu güzeldi. Aşk filmlerini sevenler izlesinler diyorum.

@solenopsis

13 yıl önce

filmdeki müzikler sahnelere uygun değil.sanıyorum sözlü müzik olması ve bilinen şarkıların kullanılmasıyla ilgili. bu kadar tesadüf düşünülür de şu müziklere bir el atılmaz mı?

@misrabuke

13 yıl önce

10 / 10

çok güzel duygusal oyuncu kadrosu süper baştan başa şahene bir film:)))
SPOILER

Aşk Tesadüfleri Sever filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aşk Tesadüfleri Sever filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aşk Tesadüfleri Sever filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL