7.3

596 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (578.622 OY)

KONUSU
Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesi. 40’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki sahil kasabası Seabrook’a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda hayat ... Devamı
Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesi. 40’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki sahil kasabası Seabrook’a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar.

Genç kız zengin bir ailen geldiği ve delikanlı da değirmende çalışan bir işçi olduğu halde geleceği hiç düşünmeden rüya gibi bir yaz geçirirler ve iyice aşık olurlar. II. Dünya Savaşı’nın kızıştığı bir dönemde hayat, aşıkları ayırıverir. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah savaştan döner. Oysa Allie gönüllü olarak çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir.
Rachel McAdams

Allison "A...

Ryan Gosling

Noah "Duke...

Gena Rowlands

Old Alliso...

James Garner

Old Noah "...

Sam Shepard

Frank Calhoun

Joan Allen

Anne Hamilton

James Marsden

Lon Hammon...

David Thornton

John Hamilton

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@aku

1 ay önce

10 / 10

Hesapta olmayan bi aşktı... Yine kahrolduk

@silversurfer

6 ay önce

8 / 10

Tek başına izlense daha başarılı anlaşılır.
M

@mervenur94

2 yıl önce

8.4 / 10

"Yanımda ol, nerede olduğumuz önemli değil..."

@hrarchon

3 yıl önce

Fikirleri uyuşmuyordu. Hatta hemfikir oldukları konular pek azdı. Sürekli didişirlerdi. Sürekli birbirlerine meydan okuyorlardı. Ama farklılıklarına karşın önemli bir ortak noktaları vardı. Birbirleri için deli oluyorlardı.

@sinemaseyircisi

5 yıl önce

Pembe sinemanın Filimadamı'ndaki anlamına dikkat edilmiyor.

@eyppcan

5 yıl önce

8.3 / 10

Klişe bir senaryo; zengin kız ve fakir oğlan fakat konuyu anlatış biçimi,ayrıntıları,oyunculuk ve mekan(doğa) çok iyidi. Sevgi ve aşk arasında ki farkı çok iyi anlatan bir film.Şu aşk filmi kıtlığında çok iyi geldi.

Sonunun kötü bittiği daha iyi bitmesi gerektiğini yazan bir kaç yorum okudum. Bence haksızlık ediliyor çünkü bu film gerçek bir hikayeden uyarlanmış ve buram buram gerçeklikle yoğrulmuş bir film eğer aşk filmi izlemek istiyorsanız aşk budur. Aşk mutluluk ve acı deviniminde hasta olmaktır.
W

@working_title

7 yıl önce

if you are a bird,i am a bird

@ferrit

7 yıl önce

Allie, arabalar ve doğa. Başka söze gerek yok. Kesinlikle seyredin.
F

@filmdahi

8 yıl önce

6.5 / 10

Film Çok Klısebütün aşk hikayeleri böyle zaten ama bu film ilk ornekleri olduğu için

Puanım:65

@basribabam

8 yıl önce

5.5 / 10

Osuruktan teyyare

Selam söyle o yare.

Yani: Vakit kaybı, sadece yer yer güzel manzaralar var...

5,5/10
G

@gaddar_kerim

9 yıl önce

Ergen kızların defalarca izlemekten sıkılmayıp türlü türlü hayaller kurdukları absürd romantik komedi.Bunu severek izleyenler saçma sapan kore dizilerine de bayıldıkları için aynı ortamda oksijen almayın.Arkanıza bakmadan kaçın.
R

@robertbresson

9 yıl önce

spoiler

bence bu filmdeki kilit nokta ailesinin onayı kız iyi görünümlü ve zengin adamı reddediyor çünkü ailesi onay veriyor zaten adamın kıza ailesinin onayını anldığını söylediğinde kız bir kötü oldu. öte yandan kız tipsiz ve fakir bir adamı seçiyor çünkü ailesi karşı çıkıyor.

spoiler

ryan gosling'in yakışıklı ve karizmatik olduğunu idda edip bu yorumu eksileyecek kızlara kısa bir not: yönetmenin noah rolüne tipsiz ve karizmadan yoksun birini istemiştir ve ryan gosling'i seçmesinin nedeni budur. inanmayan araştırsın bulunması zor bir bilgi değil.
iğrenç sadece 1 saat izledim ama dayanamadım gerisine tam anlamıyla berbat bir film (bu yorumuma seri şekilde - alacağımı biliyorum fakat ne yapayım)öyle işte bence izlemeyin yada izleyin sizin de 2 saatiniz boşa gitsin

@yasar

9 yıl önce

7 / 10

fena bi film sayılmaz izlenebilir ama abartıldıgını düşünüyorum

@poormf

9 yıl önce

1 / 10

Pişmiş kelle gibi sürekli sırıtıp kontrolsüz kahkahalar atan, pantolon indirme meraklısı zengin züppe, şirine kızımız sosyal statüleri uygun olmadığı için ailesi tarafından sevgilisinden ayrıldığında ondan mektup bekler ama kendisi yazmaya gerek görmez.

Terk edilmenin acısını yaşayan gencimiz babasının sattığı gecekondudan gelen parayla virane bir konak satın alır ve tek başına azimle (azimle yapılamayacak bir şey yoktur çünkü) o konağı saraya çevirir.

Sadakat, ahlak kavramlarını unutulduğu zamanda sevgililer tekrar bir araya gelir. Kızımız cinselliğin dayanılmaz hafifliğiyle kendinden geçer.

Yaşlılıkla gelen, doktorlara göre onulmaz hastalığın sevginin gücü ve tanrının yardımıyla iyileşme belirtileri ortaya çıkar.

Bütün klişeleri kullanan vıcık vıcık oyunculuğuyla bayıltan film...10/100
SPOILER

Not Defteri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Not Defteri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Not Defteri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL