Avatar: Suyun Yolu

(2022)

Avatar: The Way of Water

Film 3 Saat 12 Dk. Aksiyon, Macera ABD 16 Aralık 2022

VİZYONDA

7.7

66 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (265.881 OY)

KONUSU
Avatar'ın 10 yıl sonrasında geçen film, artık birer ebeveyn olan Jake ve Neytiri, öngörülemeyen olaylar onları evlerinden uzaklaştırınca Pandora uydusunun uçsuz bucaksız bölgelerine seyahat eder ve nihayetinde çevrelerindeki okyanuslarla uyum içinde yaşayan Metkayina klanının topraklarına kaçarlar. ... Devamı
Avatar'ın 10 yıl sonrasında geçen film, artık birer ebeveyn olan Jake ve Neytiri, öngörülemeyen olaylar onları evlerinden uzaklaştırınca Pandora uydusunun uçsuz bucaksız bölgelerine seyahat eder ve nihayetinde çevrelerindeki okyanuslarla uyum içinde yaşayan Metkayina klanının topraklarına kaçarlar. Sully'ler burada hem tehlikeli su dünyasının hem de yeni topluluklarının kabulünü kazanmanın getirdiği rahatsız edici koşullarda yollarını bulmayı öğrenmek zorundadır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ruby

7 saat önce

Mesajı olmayan bir film. Görselliği çok güzel ama bir teması ve mesajı yok.

@martiuctu

3 hafta önce

6 / 10

3.5 saat film mi olur yahu? Bir ara yönetmen NBC falan herhalde diye düşündüm.

@albatraozgg

1 ay önce

8.8 / 10

IMAX'de izlenecek bir film. Görsellik bakımından yine efsane olan bir film ama görselliğe odaklanalım diye filmi 3 saatten fazla yapmış sevgili yönetmenimiz. Bu hikayeyi 1.5 saatte de anlatabilirdi. Dediğim gibi suyun altına dalıp bu mükemmel görselliğe dalayım derseniz IMAX ile beraber mest olursunuz.

@tiamath

1 ay önce

6.7 / 10

Bu hafta sonu (yani 24.12.2022 tarihinde) IMAX'de filmi izlemeye gittim ve bir konuda tatmin olurken başka bir konuda ciddi anlamda hayal kırıklığı yaşadım.

Tatmin olduğum kısım; tahmin edebileceğiniz üzere filmin görsel şöleni, müzikleri, çarpışma sahneleri ve ses uyumu, yaratıcılıkla birlikte gelen yani Na'vi halkının (yani denizde yaşayanlar) yaşamı ile ilgili kısımlar.

Tatmin olmadığım kısım; filmin konusu. Bunca yıl sonra böyle vasat bir konu izlemeye beklemiyordum. Neden ilk filmin ekmeği üzerinden yürünmeye çalışılıyor? Albay ölmedi mi? Yani bir karakter yapmak çok mu zor? Neden zihnini bir avatara taşıma gereği duyuluyor. Neden film bu kadar çok kişisel hırslar ve intikamlar üzerinden yürüyor? Örneğin yeni filmde insanların tekrar gelmesi ve inşa ettikleri yeni şehri görüyoruz. Na'vi ırkı bu şehrin sevkiyat hatlarına saldırılar yapıyor. Mesela bu saldırıların, generalin canına t
... Devamı
Bu hafta sonu (yani 24.12.2022 tarihinde) IMAX'de filmi izlemeye gittim ve bir konuda tatmin olurken başka bir konuda ciddi anlamda hayal kırıklığı yaşadım.

Tatmin olduğum kısım; tahmin edebileceğiniz üzere filmin görsel şöleni, müzikleri, çarpışma sahneleri ve ses uyumu, yaratıcılıkla birlikte gelen yani Na'vi halkının (yani denizde yaşayanlar) yaşamı ile ilgili kısımlar.

Tatmin olmadığım kısım; filmin konusu. Bunca yıl sonra böyle vasat bir konu izlemeye beklemiyordum. Neden ilk filmin ekmeği üzerinden yürünmeye çalışılıyor? Albay ölmedi mi? Yani bir karakter yapmak çok mu zor? Neden zihnini bir avatara taşıma gereği duyuluyor. Neden film bu kadar çok kişisel hırslar ve intikamlar üzerinden yürüyor? Örneğin yeni filmde insanların tekrar gelmesi ve inşa ettikleri yeni şehri görüyoruz. Na'vi ırkı bu şehrin sevkiyat hatlarına saldırılar yapıyor. Mesela bu saldırıların, generalin canına tak etmesi ile başlayan bir savaş çok daha iyi bir hikaye hazırlayabilirdi. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de devam filmlerinde de Albay üzerinden devam edileceğini görmek (filmin sonunda) tamamen yıkılmama neden oldu.

Bu sebeple üçüncü filmi için sinemaya gitmeyip, yayınlandığı platformda izlemeyi tercih edeceğim gibi görünüyor.

@prozer00

1 ay önce

Kesinlikle IMAX filmi!! Herhangi bir ortamda izleyenin filmi değerlendirmeden önce en az bir kez daha olsa IMAX olarak izlemesini şiddetle tavsiye ederim..

@normajeane

1 ay önce

8.5 / 10

Görselliği için sinemada izlenebilir bir film olmuş.

@patrickjane

8 ay önce

Sonunda filmin ismi ve fragmanı geldi!
SPOILER

Avatar: Suyun Yolu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Avatar: Suyun Yolu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Avatar: Suyun Yolu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL