7.5

866 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (1.366.276 OY)

KONUSU
Bir hırsızlık olayında ağabeyi ölen yarı felçli Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende görevinin başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na’vi adında giderek tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında ... Devamı
Bir hırsızlık olayında ağabeyi ölen yarı felçli Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende görevinin başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na’vi adında giderek tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında bir program oluşturmuştur. Bu program insanları kısmen insan kısmen de Na’vi haline büründürerek misyon amaçlı Pandora’ya göndermektedir. Bu sisteme gönüllü dahil olan Botanist Dr. Grace Augustine ve Jake Sully için başka bir yaşam var olacaktır. Sully, Pandora’ya geçtiği anda felçli bedeni değişime uğrayarak işlevsel hale gelir. Bu sırada Na’vi halkından Prenses Neytiri ile karşı karşıya gelen Jake, ansızın bir farkındalık yaşar ve bir araştırma misyonu ile gönderildiği bu gezegeni, kendi dünyalısından korumaya karar verir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@narnia

1 yıl önce

10 / 10

Tekrar izlemekten büyük zevk aldığım bilim kurgu filmi... Yaklaşık 3 saat boyunca filmdeki hiç bir görsel şölenden eksik kalmamak ve evreninin içine girebilmek için her bir detaya dikkat etmeye çalıştım her izlediğimde. Pandora ekolojisi beni hep büyülemiştir. Gerek senaryo gerek yönetmenin dokunuşları 3 saati sizi hiç sıkmadan onlardan biri daha doğrusu '' Na'vi '' halkının bir parçasıymışsınız gibi hissettiriyor. Filmin bir çok ödüle sahip olmasına hiç şaşmamalı.
----------------------
''I was a warrior who dreamed he could bring peace. Sooner or later, though, you always wake up.''
----------------------
İnsanların dünyayı katledişi ve aslında nedendir bilinmez içimizdeki anlamsız nefreti ve sevgisizliği de gün yüzüne çıkarıyor. Önemli olan her şeyin önce ruhunu fark edebilmek.

@tarik75

1 yıl önce

9 / 10

Muhteşem. 3D olarak izleyin derim

@ibrahimguney45

1 yıl önce

8.4 / 10

Bilim kurgu tarzı ve uzun süreli filmlerden çok fazla hoşlanmasam da bu film izletti kendisini bana zaten niye bu kadar erteleyip geç izlemişim oda ayrı bir konu neyse filme dönecek olursak 3d izlemediğim halde görsel açıdan doyurucu bence. İnsanoğlu gittiği her yeri mahvediyor bu filmde bir kez daha görmüş olduk. 2. filmi sabırsızlıkla bekliyrum bu yılın sonunda çıkacağı açıklandı serinin devamında inşallah kalite bozulmaz.

@zepuhian

2 yıl önce

10 / 10

Insanoglu cennet bulsa orayi cehenneme cevirmek icin elinden geleni yapar.Biz bukadar kotu varliklariz iste.Izleyene muhtesem bir gorsel haz yasatan sayili filmlerden biri;muthis bir hayal gucu...10/10
B

@bicebeyy

2 yıl önce

9.1 / 10

Filmi izlerken bol bol "insanoğlu niye böyle ya" dediğim filmdir.
Her şeyi mahvetmekte üstümüze yok. Bırak doğal kalsın, her şeye sahip olmak zorunda değilsin, her şey sana hizmet etmek zorunda değil. Doğanın kendi dengesi vardır, bunu bozma. Yoksa sen de bozulursun. Doğa merhametlidir, paylaşımıdır, sana hayat verendir ama ona zarar verirsen o da sana acımaz.
M

@mervenur94

3 yıl önce

8.3 / 10

Geç izledim pişmanım.

@naksidil

3 yıl önce

8.8 / 10

Bu filme sadece masalsı demek hakaret olur. Kutsal ağacın naif kırılgan tohumları bedenimizi sarmış olsa, onun ruhuyla ve aşkıyla yeniden doğardık... Na’vi lerin yanına gitmiş olsaydım geriye dönmek istemezdim :) Bilim, savaşların ve menfaatlerin altında ezilmiş korkunç bir kayıp.. korkunç bir yıkım. Unutulması mümkün olmayacak bir yapım Avatar !
Not: Kilit bir soru var aslında filmin temel taşı. Enteresan bir şekilde bunu atlamak istiyorum ;)

@hrarchon

4 yıl önce

Barış yapmayı hayal eden bir savaşçıydım ama er ya da geç uyanırsınız.
K

@kaan76

5 yıl önce

bu film sinema için yeni bir dünyanın başlangıcıydı.kurgusu,seneryosu,3d görüntüsü ile herşeyi ile çok başarılı olan bence bir başyapıt.
X

@xxx

10 yıl önce

8.6 / 10

film uzun olmasına rağmen ve 3d izleme imkanı olmamasına rağmen kendini izlettirdi. basit bir senaryo var ama filme emek harcandığı belli görüntü olarak harika eksikler görmezden gelinebilir.

@burakzengin

11 yıl önce

Eğer güçlü grafikler, görüntüler seviyorsanız tam sizlik. Fantastik türleri sevmeyen biri olarak sıkılmadan izledim. Gerçi bir filmin sıkıcı olup olmaması kalite unsuru değil. ama kısacası güzel film.

@otlu_kek

11 yıl önce

bazı insanlar popüler filmi beğenmeme hastalığına tutulmuş.Ne o kadar tapılacak ne de o kadar yuhalanacak bir film.Hoş bir seyirlik sağlıyor.Hepsi bu.

@sapayolkatili

11 yıl önce

10 / 10

bilim kurgu sevdiğimden ilk on filmlerimin arasına girdi diyebilirim...

@slavesusar

11 yıl önce

bilim kurgu sevmeyenler izlemesin,sonra sıkıldım deyince birlikte gittiğiniz arkadaşlar sizi topa tutabilir:)görüntüler güzeldi rengarenk.. ama gereksiz uzun olmuş.bir de asıl sorum şu:sinema tarihinin en pahalı filmi olması sinema tarihinin en güzel filmi olduğu anlamına da gelir mi?

@vfv

11 yıl önce

Üzülerek söylüyorum ki bu film beklentimi karşılamadı. Ve aşırı derecede abartıldıgını düşünüyorum.Çok ilginçtir ki filmde bazı filmlerden alıntılar bulunmakta. Sadece görsel ve teknik bakımdan iyi olması bir filmin zirvede olması için yeterli değildir. Çok reklamı yapıldı ve sonuç gişe başarısı.
SPOILER

Avatar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Avatar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Avatar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL