8.2

234 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (4.357 OY)

Süre

1 Saat 44 Dk.

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Film, bir armatörün iflâs edip ortadan kaybolmasının ardından, deniz hukuku gereği gemide kalmak zorunda olan ve hiçbir yere gidemeyen beş gemici ile bir kaptanın arasındaki hiyerarşik mücadeleyi anlatıyor.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (27)

@memudula yazdı...

Pzt, 26 Mar 2018, 14:48 (2 ay önce)

Kurd'un ortadan kayboluşundan sonra,  konuşmak için toplandıkları dört duvar arası birbirlerinin cinayetlerinin başladığı son noktaydı.Elli ve söylenmeyen günlerin üstüne çok fazla sabır ve sinir krizlerinin bir arada olduğu çarpıcı bir filmdi.Filmin, seyirciyi bu kadar gereceğini hiç düşünmemiştim. Özellikle; İsmail reisin gecenin bir yarısında uyanıp yan odadaki Alper ve Cenk'i uyarmak için uykusundan aniden kalktığı sahne de, Alper'in dudak uçuklatan mimikleri....Tek kelimeyle muazzamdı.

@zorba yazdı...

Paz, 11 Mar 2018, 22:53 (2 ay önce)

8.6 / 10

Nadir Sarıbacak efsanenin efsanesi oynamamış mı? Oynculuklar,müzik seçimi, alegorisi mükemmele yakın olmuş. Ayrıca 'on board' filmine de bir selam çakmış.

@rashomon yazdı...

Sal, 27 Şub 2018, 14:21 (2 ay önce)

8.7 / 10

Deniz üstü köpürür hey canım rinna nay rinna rinna nay.Ne filmdi be insan gurur duyuyor.Böyle filmler sinemadır.Sinema mesajlar vermeli.Toplumun acılarından,korkularından,çaresizlik ve ümitsizliğinden mesajlar vermeli.Bu güzel ülke maalesef ki  bilinçsiz bir nesil yetiştiriyor.Büyüklerimiz 1970 lerde bu ülkede konuşan fikir yürüten daha iyi bir yaşam için mücadele eden ,yorum katan bir gençlik vardı diye anlatırdı.Ve yokluk içinde...Bu film hiyerarşiyi,korkuyu,çıldırışı bir gemide son derece naif son derece yalın bir dille anlatmış.Şu 10 yılda beni mest eden iki filmden birisi Sonbahar ve Sarmaşık yüreğinize sağlık..

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Sarmaşık filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sarmaşık filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sarmaşık filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER