5.6

25 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.8 (5.588 OY)

Süre

1 Saat 37 Dk.

Ülke

ABD Türkiye

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Baskın beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu alıyor. Dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nin “Midnight Madness” seçkisi kapsamında gerçekleştiren Baskın, Can Evrenol’un aynı adlı ödüllü kısa filminden uyarlandı.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (6)

@ustilago yazdı...

Pzt, 30 Oca 2017, 00:15 (1 yıl önce)

diğer korku filmlerinden ışık kullanımı ve kırmızı renk filtresiyle sıyrılıyor imgesel ve detaycı bir anlatıma sahip zorlama bir kaç diyalog var eksiklikleri yok degil tabii senaryoya biraz daha kafa yorulabilirnirdi sürükleyi bir film oldugunu kimse inkar edemez ama karmaşık bir anlatıma sahip yönetmenin ileride daha başarılı işler yapacagına inanıyorum.

@aleste yazdı...

Çar, 13 Nis 2016, 04:26 (2 yıl önce)

3 / 10

ışık ve görüntü yönetim kısmı güzel sadece. froydçuluk oynamakla olmuyor malesef, freud'dan yararlanarak bilinçaltımızdaki korkulara yönelmek gerek. İspanya'dan gelen teklifler neden geri çekildi diye bir durup düşünselerdi senaryo aşamasında düzeltilebilirdi. biz ise eh derdik en azından filme.

@pam-ekho yazdı...

Çar, 13 Nis 2016, 02:45 (2 yıl önce)

Filmin ilk 50 dakikası ölü! Atmosferden seyirciyi germek amaçlanmış ama, ha bişey oldu ha olacak diye beklemekten ve detaylarda boğulmaktan hiç konsantre olunmuyor. Özellikle kadronun en iyi oyuncusu olan Serhat Kılıç'a '' ıııııı, ıııııııııııııı '' repliğinden başka bişey verilmemesi tam bir fiyasko. 58. dakikada kapadım. Olmamış!

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Baskın: Karabasan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Baskın: Karabasan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Baskın: Karabasan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI