Uzun Elveda Yorumları

Uzun Elveda filmi detayları

@tuhafakillimuzi

3 hafta önce

2 / 10

lahanaman'e saygı duymakla birlikte çok boş ve gereksiz bir film olduğunu düşünüyorum. aptal burjuvaları ve saf umursamaz kahramanlarında herkesin ilgisini çekmediği aşikar. film boyunca anlamsızca oradan buraya giden bir dedektif ve sonunda ben ne izledim şimdi? düşüncesi.
L

@lahanaman

14 yıl önce

8 / 10

Bu filmi televizyon gösterirse başroldeki Elliot Gould’un ağız bölgesini görebileceğinizi zannetmiyorum. Ayrıca eminimki Azerbaycan Başnaziri televizyon kanalını kınar, sağlık naziri ise filmin yasaklanması için gensoru önergesi verirdi. E haksızda sayılmazlar başkarakterimiz film boyunca bir karton sigarayı götürüyor, sigara olmadığı anlardada alkol kullanıyor. İzlerseniz sizde hak vereceksiniz. Raymond Chandler’in yarattğı Philip Marlowe karakterini daha önce The Big Sleep filminde Humphrey Bogart’tan izlemiştim. Genelde The Big Sleep’deki Marlowe daha çok sevilir. Ama ben bu filmdeki Marlowe’u samimi bulduğum için bir adım önde tutuyorum. Adamımız film boyunca bir, iki sahne hariç olaylar karşısında soğukkanlılığını daha doğrusu umursamazlığını koruyor. Üstelik tüm iyi niyetine rağmen neredeyse (kedisi dahil) herkesten kazık yiyor. Kendisine, mıraldanır gibi konuşması, her ortamda kibrit yakabilmesi, kedisi ile olan diyalogları ve müthiş sözlerinden dolayı "ne adamsın be Filip abi"
... Devamı
Bu filmi televizyon gösterirse başroldeki Elliot Gould’un ağız bölgesini görebileceğinizi zannetmiyorum. Ayrıca eminimki Azerbaycan Başnaziri televizyon kanalını kınar, sağlık naziri ise filmin yasaklanması için gensoru önergesi verirdi. E haksızda sayılmazlar başkarakterimiz film boyunca bir karton sigarayı götürüyor, sigara olmadığı anlardada alkol kullanıyor. İzlerseniz sizde hak vereceksiniz. Raymond Chandler’in yarattğı Philip Marlowe karakterini daha önce The Big Sleep filminde Humphrey Bogart’tan izlemiştim. Genelde The Big Sleep’deki Marlowe daha çok sevilir. Ama ben bu filmdeki Marlowe’u samimi bulduğum için bir adım önde tutuyorum. Adamımız film boyunca bir, iki sahne hariç olaylar karşısında soğukkanlılığını daha doğrusu umursamazlığını koruyor. Üstelik tüm iyi niyetine rağmen neredeyse (kedisi dahil) herkesten kazık yiyor. Kendisine, mıraldanır gibi konuşması, her ortamda kibrit yakabilmesi, kedisi ile olan diyalogları ve müthiş sözlerinden dolayı "ne adamsın be Filip abi" demek isterdim. Diğer taraftan bu bir Robert Altman filmi olduğu için arka fonda birçok zengin-burjuva olduğu kadar aptal-sorunlu karakteride izleyebilirsiniz. Bonus olarakda günümüz California Valisinin en iyi rol kestiği film olması. Bunu diyaloğu olmadığı için değil filmde kullandığı eşsiz mimiklerinden dolayı yazdım. Son olarak Yüce Rabbim herkese Marlowe’un komşuları gibi komşu nasip etsin. Amin...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL