Marquis De Sade: Justine Yorumları

Marquis De Sade: Justine filmi detayları

@furkandgn9

1 hafta önce

4.4 / 10

Ömrü hapiste geçen Marquis de Sade'nin romanını okumadım ancak ne kadar erotik yazsa da amacının fantezilerini beslemek olduğunu düşünmüyorum. Erotik korku filmlerini beğendiğim Jesus Franco ise filmi direkt hazlarını beslemek için çekmiş. Bu sebeple de kitabın "erdemli kal" anlatısının üzerine mum dikilmiş.
Öykü iki yetim kızdan birinin erdemsiz olup zengin olmasını, diğerinin erdemli yaşayıp başına gelmeyen iş kalmamasını anlatıyor. Justine işkence görüyor, taciz ediliyor, katillikle suçlanıyor, din adamları tarafından tecavüze uğruyor... Jesus Franco ise her fırsatta başroldeki kızımızın göğüslerini açtırıyor, çıplak bırakıyor, taciz sahnelerinde neşeli müzikler tercih ediyor ve anlamsız zoom shotlar yapıp iyi seçilen mekanları ve kostümleri hiç ediyor. Öykü olması gerekeni anlatmak zorunda değil ama bunu kullanmak da rahatsız ediciydi. Fakat gördüm ki romanın çeşit çeşit film uyarlaması var ve neredeyse hepsi yalnızca pornografik.

@ustunkoru

12 yıl önce

5.1 / 10

filmi izlerken gerilseniz mi gülseniz mi bilemiyorsunuz da, herşey bir yana, mekan seçimlerini takdir ediyorsunuz.. şatoların, manastırların mimarisi özelliklehayranlık uyandırıyor..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL