8

257 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (382.759 OY)

KONUSU
Hitler’in ordusunda yer alan Jojo Betzler adındaki bir çocuk, annesinin evlerinde Yahudi bir kızı gizlice misafir ettiğini öğrenir. Kız, evlerinin çatı katında kalıyordur. Tabii bu durum en yakın sırdaşı hayali arkadaşı Adolf Hitler olan Jojo’nun kafasında büyük bir karmaşaya yol açacaktır. Hayali a ... Devamı
Hitler’in ordusunda yer alan Jojo Betzler adındaki bir çocuk, annesinin evlerinde Yahudi bir kızı gizlice misafir ettiğini öğrenir. Kız, evlerinin çatı katında kalıyordur. Tabii bu durum en yakın sırdaşı hayali arkadaşı Adolf Hitler olan Jojo’nun kafasında büyük bir karmaşaya yol açacaktır. Hayali arkadaşı olan Hitler, hiç de orijinalindeki gibi değildir. Jojo’nun bu korkunç ırkçılığa karşı gelmek için mücadele etmesi gerekmektedir.
Roman Griffin Davis

Johannes "...

Scarlett Johansson

Rosie Betzler

Taika Waititi

Adolf Hitler

Sam Rockwell

Captain Kl...

Rebel Wilson

Fraulein Rahm

Alfie Allen

Sub-Office...

Stephen Merchant

Captain De...

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mehmetm

3 ay önce

sınav için izledim, kötü sayılmaz aslında
T

@talha89

1 yıl önce

2 / 10

Filmin adı yanlış olmuş, "arkadaşım hitler" olmalıydı. Çocuk gözüyle bile olsa hitler’in kötü ama sempatik film karakterleri derecesinde mizahın yapılması bana çok tuhaf geldi. Tamam Chaplin de hitler’i karikatürize etmiş ama taşlamak için yapmış. Filmde sebze çorbası gibi herşeyi birbirine katmışlar. Çocuk, dram, savaş, absürd komedi, ırkçılık, aşk. Her tür var maşallah. Yok yok. Ve film çok ağır ilerliyor, kopuk kopuk, bir kamp sahnesi başlıyor film buradan ilerleyecek diye düşünüyorsunuz, sonra çok kısa bir sürede bitiyor, başka bir şey başlıyor, akmıyor sevgili arkadaşlar. Yani böyle bir konuya bir saat 48 dk uzun bir süre. Bilmiyorum çocuk gözüyle izleyemediğim için belki de hata bende.

@sbnmv

1 yıl önce

Savaş dönemi filmleri içinde çok ayrı yeri olan anlamlı bir film olduğunu düşünüyorum. Bir çocuğun gözünden bakabildik.

@sersak53

1 yıl önce

8 / 10

çok çok başarılı bulduğum kara mizah türünde bir film. konusu basit gibi görülebilir fakat anlatım dili, görsel doygunluk ve kalite oyunculuklarla öne çıkabiliyor. cocuk oyuncularda ayrı bir başarılı. bir iki yerde özellikle çok duygulandım. iyi yansıtmışlar. sevdiklerinize önerebileceginiz hos bir film. ayrıca film nazileri övmek eleştirilerini hiç haketmiyor. aksine itin gotune sokmuştur. 7,5 / 10

@sebo

2 yıl önce

"İzahı olmayan şeyin mizahı olur."

@erdemtekin

2 yıl önce

Rilke ile tanışmamı sağlayan bir film. Evet, mizah ögeleriyle çeşitli eleştiriler yapılmış ama aynı zamanda insanı bir çeşit "ayağa kalkmalıyım" hissiyle de dolduruyor.
F

@fatiherol

2 yıl önce

7.9 / 10

Film baya komikti konuda güzel izlenir.

@venezue

2 yıl önce

8 / 10

Yonetmen Taika Waititi’nin bir tane mi bos filmi olmaz!

Ikinci Dunya Savasi’ni konu edinen filmlerdekine benzer klasik bir hikayeye oturtulmus, Waititi filmlerinde gormeye alistigimiz her zamanki absurt komedinin, dozunda drama ile basarili harmanlandigi cok guzel bir film olmus bu. Amerikan bayraginin baris ve mutluluk getirdigini gozumuze sokulmaya calisilan o son goruntu haricinde, filmin genelini ve ozellikle de filmin kapanis sahnesini cok sevdim.

@filmist

2 yıl önce

7.5 / 10

Nazi dönemini komedi ve dramla harmanlayıp nazi etkisinde büyüyen bir çocuğun gözünden değişik bir şekilde aktarılmış.
yahudilere düşman olarak büyüyen Jojo'nun yahudi bir kızla imtihanı.
"barış elçisi kurtarıcı" abd nin bayrak propagandasına anlam veremedim
Güzel vakit geçirmek için izlenir.
M

@muratozen34

2 yıl önce

9.5 / 10

Gerçekten konunun işleniş tarzıyla, oyunculuklarıyla mükemmel bir film olmuş. Masal gibi anlatıp savaşın acımasızlıklarını tokat gibi çarpmıştır. Etkilenmemek elde değil.

@basribabam

2 yıl önce

8 / 10

İnsan bu filmde Almanya'nın o yanmış yıkılmış perişan halini görünce "iyi ki bizim Hitler gibi ülkesini yıkıma götürecek, dünya liderliği takıntısı olan çılgın liderlerimiz olmadı" diye düşünmeden edemiyor. Her ne kadar mizahi bir dille anlatmaya çalışsalar da dram yanı oldukça ağır basan ders niteliğinde bir filmdi. Tavsiye ederim, çoluk çocuk izleyin...

@ksantippe

2 yıl önce

nasıl anlatayım.. hem tatlı hem ekşi hem acı.. hem bir masal.. hem bir tokat gibi gerçek..

@ruby

2 yıl önce

Sonda geçen Amerika bayraklı asker hariç çok beğendiğim film. Farklı bir bakış, müthiş oyunculuklar, etkileyici bir sinematografi.
D

@dikkon

2 yıl önce

7 / 10

Bunalttı, sıktırdı... Çocuk filmi bu arkadaşım oscar adaylığına falan güvenmeyin. Zaten bu konudan adaylık çıkmazsa şaşardım.

@rieux

2 yıl önce

Filmin bazı klişeleri var ama yine de sevimli olmuş. Görüntüleri çok güzel. Başroldeki çocuk da oldukça iyi oynamış.
SPOILER

Tavşan Jojo filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tavşan Jojo filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tavşan Jojo filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL