Maymunlar Cehennemi: Başlangıç

(2011)

Rise of the Planet of the Apes

Film 1 Saat 45 Dk. Aksiyon, Dram ABD, İngiltere 5 Ağustos 2011

7.2

375 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (567.950 OY)

KONUSU
San Francisco’da ve günümüzde geçen hikayede genetik mühendislerinin, zihinsel bozuklukları olan hastalara tedavi bulmaya çalışırken maymunların üzerinde yaptıkları deneyler sonucunda maymunların beyinlerinin gelişmesini ve bunun üzerine maymunların insanlar üzerinde üstünlük kurmak için açtıkları s ... Devamı
San Francisco’da ve günümüzde geçen hikayede genetik mühendislerinin, zihinsel bozuklukları olan hastalara tedavi bulmaya çalışırken maymunların üzerinde yaptıkları deneyler sonucunda maymunların beyinlerinin gelişmesini ve bunun üzerine maymunların insanlar üzerinde üstünlük kurmak için açtıkları savaşı anlatıyor.
James Franco

Will Rodman

Freida Pinto

Caroline A...

John Lithgow

Charles Ro...

Brian Cox

John Landon

Tom Felton

Dodge Landon

Tyler Labine

Robert Fra...

Karin Konoval

Maurice / ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@vecihi51

7 yıl önce

hayatımda izlediğim en kötü filmlerden, hangi yönünü yazsam bilemdim en iyisi yazmayayım.

@dilarakrkmz

9 yıl önce

8.9 / 10

Film oldukça güzel ve akıcıydı. Görsel efektler çok yerinde kullanılmı,. Ceaser'in duyguları sahneye çok iyi aktarılmış.

@vfv

11 yıl önce

Özgürlük mücadelesi. Maymunlar cehennemi filmleri geçmişte defalarca çekilmişti Hatta dönemine göre iyi filmler olduğunu biliyoruz fakat sevdiğim yönetmen Tim Burton un yönetmiş olduğu 2001 yapımı Maymunlar cehennemi vasatı aşamamıştı bana göre. Bu film ise teknolojinin geldiği son noktada tüm nimetlerden faydalanmış. Senaryo gayet akıcı ve efectler ise çok gerçekçi. Abartısı olmadığını düşünsem de son bölümlerde biraz yönetmen ipin ucunu kaçırmış. Filmin adının başlangıç olmasının sebebi eski filmlerden bağımsız olarak hikayenin temellerinin yeniden atılmasında yatıyor. Yönetmenin açıklamalarına göre devam filmi çekilebilir. Zaten son bölümleri bunun habercisi. Hollywood un senaryo sıkıntısı çektiğini de düşünürsek gişede başarılı olmuş böyle bir filmin devamının gelmesi kaçınılmaz bir durum. Yönetmeni tanımasam da takip edilesi biri olduğunu bu film ile kanıtlıyor. James Franco başrolde oynasa da biraz geri planda kalmış gibi görünüyo
... Devamı
Özgürlük mücadelesi. Maymunlar cehennemi filmleri geçmişte defalarca çekilmişti Hatta dönemine göre iyi filmler olduğunu biliyoruz fakat sevdiğim yönetmen Tim Burton un yönetmiş olduğu 2001 yapımı Maymunlar cehennemi vasatı aşamamıştı bana göre. Bu film ise teknolojinin geldiği son noktada tüm nimetlerden faydalanmış. Senaryo gayet akıcı ve efectler ise çok gerçekçi. Abartısı olmadığını düşünsem de son bölümlerde biraz yönetmen ipin ucunu kaçırmış. Filmin adının başlangıç olmasının sebebi eski filmlerden bağımsız olarak hikayenin temellerinin yeniden atılmasında yatıyor. Yönetmenin açıklamalarına göre devam filmi çekilebilir. Zaten son bölümleri bunun habercisi. Hollywood un senaryo sıkıntısı çektiğini de düşünürsek gişede başarılı olmuş böyle bir filmin devamının gelmesi kaçınılmaz bir durum. Yönetmeni tanımasam da takip edilesi biri olduğunu bu film ile kanıtlıyor. James Franco başrolde oynasa da biraz geri planda kalmış gibi görünüyor fakat bu onun oyunculuk yeteneklerini görmemizi engellemiyor. Tavsiye ederim... 10/ 8.0

@nerepla

11 yıl önce

8 / 10

film maymunlar cehenneminden çok maymunlar cennetiydi

@nickimyokbenim

11 yıl önce

7.7 / 10

Arka arkaya serinin tamamını seyretmiş biri olarak konuşuyorum... Serinin tamamı tutarsızlıklarla dolu. Neredeyse hiçbir film bir diğerini tutmuyor. Her biri bağımsız olarak güzel bir hikaye sunsa da bütünlükten yoksunlar. Yine bağımsız olarak ele alırsak şahsen 'Rise Of The Planet Of The Apes'i serinin en iyi filmi olarak görüyorum. Bütünlük açısından baktığımızda ise maymuna verilen Sezar adı ilk filme, kullandığı ilk kelime olan "Hayır" ise 3. filme güzel bir gönderme olmuş. Filmin ikinci yarısıyla birlikte aksiyon dozu yükselince seyir keyfi daha da artıyor. Benden filme 7.5'tan 8 puan...
I

@itsatwap

11 yıl önce

7 / 10

ilk filmden sonra seriye sağlam bir film daha gelmiş. çıktığı yıl izlemediğime pişman oldum açıkçası. filmde insanlar değil maymunlar ön planda ama tanıdık yüzler göreceksiniz. hepsi de gayet iyi iş çıkarmış, sırıtan bir oyunculuk görmedim. andy serkis gollum'dan sonra caesar karakterinde de harika iş çıkarmış. görsel anlamda diyecek bir şey bulamıyorum zaten filme, mükemmeldi. böyle daha çok film lazım sinemaya, bilim-kurguya. serinin ya da türün müdavimiyseniz, çok eğlenceli vakit geçireceğiniz kesin. rise of the planet of the apes çok başarılı bir prequel olmuş, rahatlıkla tavsiye edebilirim. devam filmini merakla bekliyorum.

@edward_blake

12 yıl önce

Eline kamera alan maymunlar cehennemi çekiyor arkadaş. sanki başka hayvan kalmadı yeryüzünde.
M

@massima

12 yıl önce

8.5 / 10

Görsel efektleri,konu bütünlüğü güzel olan kaçırılmayacak bir film.Çok başarılı bir bilim kurguydu.Beni çok etkiledi ve bu filmi izlemek keyifliydi.Güzel seyirler..

@mrsdance

12 yıl önce

Film çok güzeldi ilk bölümleri daha çok sıcacık bir film gibi sonrada gerilimi yükseldi. Filmin sonunda o maymun konuştu sanki :) Çok güzeldi

@cumanicus

12 yıl önce

bakalım nasıl bir final yapacaklar derken film bitti.

@lowen

12 yıl önce

7.9 / 10

Maymunlar Cehennemi serisinin diğer filmlerinin hiçbirine göz ucuyla bile bakmamış biri olarak filmi beğendim.Görsel anlamda oldukça doyurucu olmasının yanında senaryo ve işleyiş açısından da tatmin ediciydi.Özellikle köprü sahnesini gözümü kırpmadan izledim desem yeridir.Duygu sömürüsü yapmadan duygulandırmak her filmin harcı olmasa gerek.

@rinustalarin

13 yıl önce

8.5 / 10

Görsellik kısmı hakkında herhangi bir eleştiri yapmak, son derece mantıksız olurdu.

Senaryo için de benzer bir şey söyleyebilirim. Elbette ki tahmin edilebilirliği yüksek bir senaryosu vardı. Bu tarz filmlerden artık çok var.

Ancak konunun özü çok güzel. Final sahnesi beni direk çok sevdiğim 12 Maymun filmine götürdü.

Bilimkurgu gibi görünmeyen, ancak esasında bilimkurgu olan nacizane bir başyapıt.

Bir maymun anca bu kadar duygusal ve mükemmel rol kesebilirdi. (Her ne kadar arka planda oynayan bir insana CGI ile giydirilmiş olsa da)

Keyif alarak izledim ve hemen hiç bir yerinde sıkılmadım. Devamı da gelebileceğini düşünüyorum.

İzleyin :)

Saygılar.

@neden_len_neden

13 yıl önce

filmi indiridikten yaklaşık bir ay sonra indirmiş olduğum başka bir fimle karıştırdım.maymunlar cehennemini izlediğimden habersiz ben genetikle ilgili o indirdiğim diğer filmi izlediğimi sanarken bi süre sonra noluyoruz ya dememe sebep oldu maymunlar zıvanadan çıktı bu hiç bilimsel değil derken o an bi baktım meğer işin aslı böyleymiş.Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı. Ha bu arada film iyiydi.Eleştiri yapmayacağım çok.Zaten James Franco benim belirlediğim kıstasların üzerinde bir aktör.Hadi kolay gele.

@jerennes

13 yıl önce

8 / 10

Keyifliydi,iyiydi,güzeldi,sürükleyiciydi ama burdan yapımcılara sesleniyorum, serinin ikinci filminde danseden lemurlara ve uzun burunlu maymunlara da yer verin!

@king_of_the_bon

13 yıl önce

10 / 10

EVOLUTION = REVOLUTION

bi tatar ramazan bide sezar! Ben Bu oyunu bozarım!!
SPOILER

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL