6.7

280 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (449.924 OY)

KONUSU

1933 yılında film yapımcısı Carl Denham, başrol oyuncusu güzel Ann Darrow'un da bulunduğu bir ekiple, egzotik Kafatası Adası'na gelir. Burada Ann'in güzelliğinden etkilenip ona aşık olan King Kong adlı dev bir goril ile karşılaşırlar.

Naomi Watts

Ann Darrow

Jack Black

Carl Denham

Adrien Brody

Jack Driscoll

Andy Serkis

Kong / Lumpy

Thomas Kretschmann

Captain En...

Kyle Chandler

Bruce Baxter

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rei

3 yıl önce

7 / 10

Sürükleyici ama gereğinden uzun bir filmdi. Yarasanın bacağına tutunup uçarak gorilden kaçtıkları an artık kendimi tutamayıp güldüm. Komik yanlarını bir tarafa bırakırsak, film vermek istediği mesaj açısından bayağı üzücüydü. Çünkü filmde; hayvanların doğal yaşam alanına müdahale etmenin hem insan için hem de hayvan için acı sonuçlar getireceği düşüncesi vardı. Son olarak, canım Adrien Brody der bitiririm.
Bir de şunu ekleyeyim: "And lo, the beast looked upon the face of beauty and beauty stayed his hand. And from that day forward, he was as one dead."

@vfv

10 yıl önce

Bu filmle ilgili düşüncelerim pek de iyi değil malesef. Yapacagım açıklamalardan dolayı mutlaka sinemadan anlamıyorsun gibi saçma sapan eleştirilere maruz kalacagım ama en azından dayak yemeyeceksem bu filmle ilgili düşüncelerimi özgürce açıklayabilirim :) Filmin vermiş oldugu mesaj anlamı ve tüm görselliğini kenara bırakıyorum. Son bölümlerde Kong un şehire gelene kadar ki geçen süre benim için tam bir işkenceydi diyebilirim. Hiç bir şekilde macera sunmayan kuru bir görsellik. Ve Studyoda yapılmış oldugu bir çok sahnesinden belliydi. Teknik açıdan böyle sırıtan bir film. Dikkatle izlediğinizde filmin Studyoda çekildiğini çok rahat bir şekilde anlayacaksınız. Eee bu açıdan bende hiç bir gerçeklik algısı oluşturmayan filmden nasıl etkilenebilirim ki ?Ben hala Peter Jackson un yaptıgı en güzel filmin Sevimli Hayaletler oldugunu düşünüyorum. Ayrıca film ile ilgili olarak tek begendiğim şey Naomi Watts ın oyunculuguydu. Onun dışında sunmuş
... Devamı
Bu filmle ilgili düşüncelerim pek de iyi değil malesef. Yapacagım açıklamalardan dolayı mutlaka sinemadan anlamıyorsun gibi saçma sapan eleştirilere maruz kalacagım ama en azından dayak yemeyeceksem bu filmle ilgili düşüncelerimi özgürce açıklayabilirim :) Filmin vermiş oldugu mesaj anlamı ve tüm görselliğini kenara bırakıyorum. Son bölümlerde Kong un şehire gelene kadar ki geçen süre benim için tam bir işkenceydi diyebilirim. Hiç bir şekilde macera sunmayan kuru bir görsellik. Ve Studyoda yapılmış oldugu bir çok sahnesinden belliydi. Teknik açıdan böyle sırıtan bir film. Dikkatle izlediğinizde filmin Studyoda çekildiğini çok rahat bir şekilde anlayacaksınız. Eee bu açıdan bende hiç bir gerçeklik algısı oluşturmayan filmden nasıl etkilenebilirim ki ?Ben hala Peter Jackson un yaptıgı en güzel filmin Sevimli Hayaletler oldugunu düşünüyorum. Ayrıca film ile ilgili olarak tek begendiğim şey Naomi Watts ın oyunculuguydu. Onun dışında sunmuş oldugu görsellik ve maceranın boş oldugu kanısındayım. Çoğu kişinin begendiği ve eleştirmenlerin olumlu not verdiği bir filmi begenmediğim için mutlaka sinemadan anlamıyorumdur değil mi arkadaşlar !! 10/ 5.0

@prisonbreaker

12 yıl önce

8.5 / 10

Extended versiyonunu izledim az önce ve diyebilirim ki Peter Jackson bir şeyi isteyince yapıyor arkadaş!
B

@biberim

13 yıl önce

8.5 / 10

naomi watts ın unutulmaz filmlerinden birtanesidir.macera ve gerilim dolu amazonların ölümcül şartlarından çıkıp şehirde son bulan bir hikaye.sonu maalesef hüzünlü biten harika bir yapım.king kong filmi 3. kez ekranlarda son versiyon olarak

@lowen

14 yıl önce

7.4 / 10

Açıkçası bu kadar iyi bir film beklemiyordum..3-4 sene önce üniversite yollarında,otobüs seyahatinde izledim ve çok etkilendim..Bu konu üzerine yapılabilecek en iyi film bu olurdu sanırım..
L

@lock

14 yıl önce

3.8 / 10

Sahneleri pek olmamış ama bi duygusal yani iyi yapmışlar. o değil de bir goril bile taş gibi ablaya karşı ilişki kuruyor ya yanarım yanarım ona yanarım..

Vesselam dün tv8'de verilmişti güzelde oldu izledik yine yeniden...

@rinustalarin

14 yıl önce

Filme puan veremiyorum açıkçası....

Bir Peter Jackson klasiği olarak olağanüstü sahnelerin, inanılmaz efektlerin ve ilginç bir senaryonun (gerçi bu kendi senaryosu değil tam olarak da) yanında vasat bile denemeyecek bir oyunculuk silsilesi... Adam belli ki 'Oyuncuyu Yönlendirme' işini yapamıyor.

İzlemeyin demeyeceğim, ama ben bu adamın bir yardımcı yönetmen daha bulup oyunculuk konusunu ona bırakması gerektiğini düşünüyorum. Yapımcı falan olsun işte ne bileyim ben :D

@tamara

15 yıl önce

Daha önce hiç bir Kingkong fiLmi izLememiş birisi oLarak benim için iLginç bir deneyimdi :) Sanırım bu yapımın bir öncekinden pek bir farkı yokmuş, okuduğum birkaç yerde öyLe yazıyordu... Bu ne kadar doğru biLemem ama ben fiLmi geneL oLarak beğendim... Ann'in durumu, oLaya dahiL oLması, CarL'ın hırsı ve adaya geLmeLeri, yani kurgu iyi bence.. Senaryo da fena değiLdi.. AnLatmak istediğini -biraz uzun oLsa da- iyi bir şekiLde anLatabiLiyor...

Giriş biraz uzundu, geLişme kısmında çok hareket vardı, öyLeki bir an başım döndü :) GörseLLik açısından iyi ama oLdukça yorucu sahneLerdi gerçekten... ve Ann'in çığLıkLarı gerçekten çıLdırtıcı oLabiLiyor :) Öte yandan dev goriLimiz ve Ann'in arasında geçenLer görüLmeye değer bence.. GüzeLLik.. ve tabiiki finaL repLiği.. Siz sadece finaL repLiğinin etkiLeyiciLiği yüzünden uzun, geneLi iyi ama yer yer sıkıcı oLabiLen bir fiLmi izLer misiniz biLemiyorum ama ben izLerim :) Bence fiLm, finaL repLiği içi
... Devamı
Daha önce hiç bir Kingkong fiLmi izLememiş birisi oLarak benim için iLginç bir deneyimdi :) Sanırım bu yapımın bir öncekinden pek bir farkı yokmuş, okuduğum birkaç yerde öyLe yazıyordu... Bu ne kadar doğru biLemem ama ben fiLmi geneL oLarak beğendim... Ann'in durumu, oLaya dahiL oLması, CarL'ın hırsı ve adaya geLmeLeri, yani kurgu iyi bence.. Senaryo da fena değiLdi.. AnLatmak istediğini -biraz uzun oLsa da- iyi bir şekiLde anLatabiLiyor...

Giriş biraz uzundu, geLişme kısmında çok hareket vardı, öyLeki bir an başım döndü :) GörseLLik açısından iyi ama oLdukça yorucu sahneLerdi gerçekten... ve Ann'in çığLıkLarı gerçekten çıLdırtıcı oLabiLiyor :) Öte yandan dev goriLimiz ve Ann'in arasında geçenLer görüLmeye değer bence.. GüzeLLik.. ve tabiiki finaL repLiği.. Siz sadece finaL repLiğinin etkiLeyiciLiği yüzünden uzun, geneLi iyi ama yer yer sıkıcı oLabiLen bir fiLmi izLer misiniz biLemiyorum ama ben izLerim :) Bence fiLm, finaL repLiği için biLe izLenmeye değerdi..

Bunun dışında fiLm içinde kısmen komedi, geneL anLamda bir dram ve macera, yer yer de geriLim öğeLerini barındırıyor.. ÖzeLLikLe kovaLamaca sahneLeri, nereden ne çıkacağı beLLi oLmayan orman sahneLer beni gerdi :)

PerofmanasLar da görüLmeye değerdi.. Naomi Watts güzeLLiği ve yeteneği iLe Ann karakteri için biçiLmiş kaftan bence, roLünün hakkını fazLasıyLa vermiş.. Kadronun geri kaLanı da fena değiLdi, Jack BLack, Adrien Brody hatta CoLin Hanks biLe gayet iyiydi roLLerinde :) Sonuç oLarak, bu dev goriLi seviyorsanız izLeyin, müzikLeri ve görseL efektLeri de iyiydi.

@reincore

15 yıl önce

4.5 / 10

Peter Jackson gibi özel bir King Kong sevdanız yoksa, bu 3 saatinizi izlemeyi istediğiniz - ilginizi çeken 2 başka filmi izleyerek değerlendirmenizi tavsiye ederim. Hiçbir ekstrası yok filmin bana göre, filmin son 45 dakikasında cidden sıkıldığımı hatırlıyorum.

@havlayankuzu

16 yıl önce

6.1 / 10

Sinir bozucu bir yeniden çevrim. Beni en çok rahatsız eden,her şeye vs. beyaz adam mantığı oldu. Mübarek Brody ve takımı elde tüfek tüm adada soykırım yaptı nerdeyse. Börtüsü böceği her şey bu beyaz adama karşı. Beyaz adam doğaya karşı. Ne nefretmiş,ne kinmiş,kaç filmdir dinmedi.
SPOILER

King Kong filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

King Kong filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

King Kong filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL