6.2

56 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (86.720 OY)

KONUSU
Uzak ve ıssız bir adaya ayak basan Carl Denham yönetimindeki bir film ekibi, yerlilerce düzenlenen garip bir kurban törenine şahit olur ve engellemek için müdahale eder. Sarışın başrol oyuncusu Ann Darrow’u gözlerine kestiren yerliler daha sonra kampı basıp genç kadını kaçırırlar. Ann’i zincire vuru ... Devamı
Uzak ve ıssız bir adaya ayak basan Carl Denham yönetimindeki bir film ekibi, yerlilerce düzenlenen garip bir kurban törenine şahit olur ve engellemek için müdahale eder. Sarışın başrol oyuncusu Ann Darrow’u gözlerine kestiren yerliler daha sonra kampı basıp genç kadını kaçırırlar. Ann’i zincire vurup, tanrı olarak tapındıkları Kong isimli dev bir gorile kurban etmeye kalkışırlar.

Dev canavar kendisine ikram edilen Ann’a aşık olur ve durumdan vazife çıkaran Darrow ve ekibince etkisiz hale getirip, bir Broadway şovuna meze edilmek üzere gemiyle New York’a taşınır. Oysa aşk her şeyden güçlüdür!

İlk bakışta sıradan bir "canavar filmi" gibi görülse de, aslında egzotik savaşçıları ve zincire vurulmuş güzel kadınlarıyla eksiksiz bir macera filmi olan King Kong, sinema tarihine ve fantastik eserlere en çok damgasını vurmuş yapımlardan biri. 1976’daki silik tekrar-çekimiyle karşılaştırıldığında gücü daha iyi anlaşılıyor.
Robert Armstrong

Carl Denham

Fay Wray

Ann Darrow

Bruce Cabot

Jack Driscoll

Frank Reicher

Captain En...

Victor Wong

Ship's Coo...

James Flavin

Mate Briggs

Sam Hardy

Charles We...

Noble Johnson

Skull Isla...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@aytug_kutuk

6 ay önce

5.5 / 10

King Kong filminin öncüsüdür ileriki yıllarda çıkan Kong filmleri için 33 yapımına sevgiler. Filme gelirsek korku gerilim adına hiçbir şey yok.
İşitsel açıdan çok başarılı
Olağanüstü öğelere kahkaha attım aşırı dandik ama o günleri düşündüğümüzde anca o kadar...
Güzel bir film çıkartmak uğruna kafatası adasına giden yönetmenin ekibiyle yaşadığı aksiyonlar ele alınmış , özgün ve güzel bir konu.
Vaktiniz değerliyse izlemeyin

@camerman

9 yıl önce

7.1 / 10

Sinema tarihi hakkında bilgi sahibi olmak zamanının tekniğini nasıl kullandıklarını gözlemlemek adına bu tür filmler mutlaka izlenmeli..okuyarak anlayamayacağımız bilgileri izleyerek öğrenebiliriz..

@mumbles

9 yıl önce

8 / 10

dönemine göre değerlendirilirse maketler gayet başarılı. kong’un yakın profil çekimlerde yüzündeki sempatik mimikler, yönetmenin kong’un kıza aşık olduğunu vurgulama çabasından kaynaklanıyor sanırım. kendinizi 80 yıl önce 17 yaşında bir çocuk olarak hayal ederek filmi izlerseniz, etkilenmemeniz elde değil.
SPOILER

King Kong filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

King Kong filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

King Kong filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL