6.2

16 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6 (692 OY)

KONUSU
Fırtınalı deniz ile gür ormanlar arasına sıkışıp kalmış bir kasabaya kıyamet, korkutucu işaretleriyle yaklaşmaktadır. Çözümlenemeyen ölümler ve gizemli doğa olayları, Deccalın gelişinin işaretidir. Genç bir adam, cinnetin eşiğindeki kasabaya gelir ve kasabanın kahvesinde çalışmaya başlar. Genç adamı ... Devamı
Fırtınalı deniz ile gür ormanlar arasına sıkışıp kalmış bir kasabaya kıyamet, korkutucu işaretleriyle yaklaşmaktadır. Çözümlenemeyen ölümler ve gizemli doğa olayları, Deccalın gelişinin işaretidir. Genç bir adam, cinnetin eşiğindeki kasabaya gelir ve kasabanın kahvesinde çalışmaya başlar. Genç adamın tutulduğu hemşire bir gün, adamın sırtındaki lekeyi görür. Dedikodu hızla yayılır ve kasabadakiler genç adamın Mehdi olduğuna inanmaya başlar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zenobiaa

2 ay önce

8.8 / 10

tüm renkleri görebiliyorum
B

@baris_bas

1 yıl önce

7.7 / 10

Düşünce muhtemelen kopya lakin başarısız Bay E tarzı biraz daha durgun ve gerilim tarzı
diologlar az ve etkisiz .acemi işi

@serkanaydemir

3 yıl önce

7 / 10

Neden!?

Bunca film izleyen bir ülke olarak bu filme olan ilgisizlik neden diye sorasım geldi şu an. Tabii en temel sebepte Tayfun Pirselimoğlu’nun yapımlarını reklamsızlaştırması etken. Her türlü son zamanda ülkemde kalan ender yönetmenlerden birisi Tayfun. Bla Tarr gibi değerli dünya yönetmenlerine benzerliği beni en çok etkileyen yönü. Özellikle sanat yönetmeni dediğimiz kişilerin sisteme girmesiyle yok olan sanat sinema dalını var etmeye çalışan kişi ülkemde. Bu sebepten filmi izleyip beğenmeyen taraf da olacaktır benim gibi hayran kalan taraf da. Buna saygı duyulsa da her anlamda farklı bir işlenişi bizlere sunuyor Yol Kenarı. İçinde ülkem var aslında. İnsanların olaylara verdiği tepki ve olaylar ardında beklentileri tipik Türkiye gerçeği. Filmin siyah beyaz olmasına şaşırmamak gerek. Oyuncuların da yeterliliği filmin bizlere yansıtmaya çalıştığı asıl vurguyu hissettiriyor. Toplumun ne kadar da sığlaşmasına destek veren bir düzen i
... Devamı
Neden!?

Bunca film izleyen bir ülke olarak bu filme olan ilgisizlik neden diye sorasım geldi şu an. Tabii en temel sebepte Tayfun Pirselimoğlu’nun yapımlarını reklamsızlaştırması etken. Her türlü son zamanda ülkemde kalan ender yönetmenlerden birisi Tayfun. Bla Tarr gibi değerli dünya yönetmenlerine benzerliği beni en çok etkileyen yönü. Özellikle sanat yönetmeni dediğimiz kişilerin sisteme girmesiyle yok olan sanat sinema dalını var etmeye çalışan kişi ülkemde. Bu sebepten filmi izleyip beğenmeyen taraf da olacaktır benim gibi hayran kalan taraf da. Buna saygı duyulsa da her anlamda farklı bir işlenişi bizlere sunuyor Yol Kenarı. İçinde ülkem var aslında. İnsanların olaylara verdiği tepki ve olaylar ardında beklentileri tipik Türkiye gerçeği. Filmin siyah beyaz olmasına şaşırmamak gerek. Oyuncuların da yeterliliği filmin bizlere yansıtmaya çalıştığı asıl vurguyu hissettiriyor. Toplumun ne kadar da sığlaşmasına destek veren bir düzen içindeyiz onu görüyoruz. Bla Tarr dedim onu da Torino Atı filmine olan benzerliğinden yazdım.

Filmin içinde var edilen metaforları anlamlandırmaya başladığınızda film daha hak eder boyuta ulaşıyor. Bunu da ilk 30 dakika sonrası fark ediyorsunuz. Bu nedenle filmin başlarını sadece hayranlıkla izleyin. Pek anlamaya çalışmayın yoksa ne oldu şimdi diye diye filmden uzaklaşma yaşanabilir. Her anlamda gayet ülkem adına değerli bir yapım var karşımızda. Ödüllere doymuş bir film bunu da belirmek gerek.

İzleyin.
İyi seyirler.
SPOILER

Yol Kenarı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yol Kenarı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yol Kenarı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL