Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri

(2017)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Film 1 Saat 55 Dk. Komedi, Polisiye İngiltere, ABD 2 Şubat 2018

8.1

314 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (505.823 OY)

KONUSU
Film kızı bir süre önce evlerine yakın bir yerde tecavüz edilerek katledilen bir anneyi gözlemliyor. Acılı anne Milfred, yetkililerin dikkatini çekebilmek için, karayolundaki üç ilan panosunu kiralıyor ve herkese meydan okuyor. Milfred rolündeki Frances McDormandın muazzam performansı, son derece gü ... Devamı
Film kızı bir süre önce evlerine yakın bir yerde tecavüz edilerek katledilen bir anneyi gözlemliyor. Acılı anne Milfred, yetkililerin dikkatini çekebilmek için, karayolundaki üç ilan panosunu kiralıyor ve herkese meydan okuyor. Milfred rolündeki Frances McDormandın muazzam performansı, son derece güçlü oyuncu kadrosuyla, kalıpların dışına çıkıp kendi savaşını kendi yöntemleriyle veren güçlü kadınlara adanmış bir ağıt.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@renkliboncuk

2 yıl önce

Son günlerde izlediğim açık ara en iyi filmlerden birisi. Çok severek izledim. Ağır işlemesine rağmen dramada ki gücünün etkisi altına giriyorsunuz. Oyunculuklar zirvede. Frances Mc Dormand ve Sam Rockwell ikilisi gözleri kamaştırıyor. İzleyin, izletin!

@kuzgunadam

2 yıl önce

7.7 / 10

sadece değindiği toplumsal sorunlar ve müzikleri için bile izlemeye değer

@retaab

2 yıl önce

8 / 10

filmde kime üzülsem kime sevinsem bilemedim ki bu nedir ! ama şu suratına avuç içi yiyen sekreter kıza yazık oldu o kesin

@henriette

2 yıl önce

8.7 / 10

Tecavüz edilip yakılarak öldürülen kızının katillerini bulmak için çabalayan annenin yaptıkları anlatılıyor. Kızının öldürüldüğü yoldaki üç bilborda şunları yazdırıyor: ’’Ölürken tecavüze uğradı ve hala kimse tutuklanmadı? bu nasıl olur Şef Willoughby?’’
Filmin sonlarında Dixon’ın kendini öldüreceğini zannettim hep, iyi ki de yaşıyor. Bardaki sahne, eve gittiğinde annesine görünmemeye çalışarak banyoya girmesi, sürekli iyi olduğunu tekrarlaması çok iyiydi. Dixon’ın kırılma anını izlemek çok harikaydı. Sam Rockwell çok iyi oyuncusun.
Welby’nin merhameti çok değerliydi. PORTAKAL SUYU SAHNESİ SEN ÇOK HARİKA BİR SAHNESİN

@serkanaydemir

3 yıl önce

6.6 / 10

Tamam da o kadar iyi bir yapım değil

Söyleyeceğim ilk şey filmin puanı fazla olmasıdır. İyi film. Bize vermek istediği birçok ders var. Özellikle Amerika halkına yönelik sağlam eleştiride bulunuyor. Hatta bizler için de eleştiri sağlam. Sonuçta birileri çıkıp söylemedikçe hukuk işlemeyen ülkelerde bu gibi olaylar çok. Adalet gerçekten önemli bir olgu. Ve bence de adalet evrensel ahlak yasaları içerisinde değişkenlik gösterebilir. Hep şu soru gelir akla, kötüleri polis yakalayacak hakim yargılayacak ama ya polis ve hakimi? Bu gibi bir hukuk boşluğu olan yerlerde de adaletin ne hale geldiğini görüyoruz. Neyse film iyi. Oyuncular da bildik rollerde. Abartılacak bir şey yok. Oscar olayını zaten pek anlayan biri değilimdir. İki üç çarpıcı an ile kendini bağlayan normal bir film kısacası.

İyi seyirler.

@rusyena

3 yıl önce

2.9 / 10

Olive Kitteridge dizisinin ana karakteri Frances McDormand bu filmin de ana karakteri. Hunharca bir cinayetle öldürülen kızının katilinin peşine düşen bir anneyi canlandırışı ve bildiğimiz suratsız-gözü pek hali ile ana karakter beklediğim gibiydi. Ama konunun ele alınış biçimi ve işlenişi için aynısını söyleyemeyeceğim. İzlemesem de olurdu.

@stiff

4 yıl önce

7 / 10

Çok akıcı değil, süper bir konusu ya da şahane senaryosu yok bence ama gerçekliğiyle etki bırakabilecek bir film. Dram türünde olsa da farklı bir espri tarzı da var aslında. İzlerken tarz çok tanıdık geldi, yönetmenine bakınca daha önceki filmlerini izlediğimi ve sevdiğimi görünce hatırladım. Hayata dair hikayeleri seviyorum. Sam Rockwell pek çok yerde yazıldığı ve ödül aldığı gibi gerçekten döktürmüş. Bir kadının kaybettiği kızı için mücadelesi gibi başlıyor ama hikaye ilerledikçe her insanın içinde hem iyilik, hem kötülük olabileceği bir fikre bağlıyor. Mücadele eden kadının çok iyi bir anne olmadığı, ya da çok kötü gözüken bir polisin o kadar kötü olmadığı olabilecek en sadece ve gerçekçi şekilde aktarılmış. Bu tür kasaba hikayelerini seviyorum. Aslında çok çağdaş olduğunu düşündüğümüz Abd’de de mahalle baskısı, adaletsizlik gibi çarpıcı gerçekler olduğunu sunan bir hikaye olduğu için beğendim.

@iamgzde

4 yıl önce

Güzel. Hem içimizden bir konu, hem de dışımıza vurmak istemediğimiz yaraları ele alıyor ama en kötüsüde bunu yapanın bir anne olması. Çok iyi. Oscar'ı sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum.
D

@dilarasdy

4 yıl önce

10 / 10

Tam bir yönetmen filmi diyebiliriz. Diğer filmlerine ve tiyatro oyunlarına nazaran absürtlük ve rahatsız edici sahneler daha az. Lakin yine kara mizahından taviz vermemiş yazarımız. Ne bir sahne eksik ne bir sahne fazla, her şey tam bu filmde. Umarım Martin McDonagh'ı beyaz perdede daha sık görürüz.
J

@jashara_merve

4 yıl önce

10 / 10

Basından sonuna çok begendigim bir film oldu. Şam Rockwell in performansına bayıldım. Ödül almasına da ayrıca çok sevindim. Filmde bir annenin kızı için adalet arayışı anlatılmış. Beni duygulandıran bir film oldu.

@olanzveins

4 yıl önce

6.8 / 10

Film bir yere kadar tesadüfi gelişmelere bağlı bir ilerleyişe sahip olsada aslında sistem içinde bunalmış ve zamanla faşizan eğilimlere yönelmiş insanları anlatıyor. Filmde adalet konusu dile getirilirken ,vicdan, empati, sağduyu gibi kavramlar hiçe sayılıyor ve intikam yönü ağır basıyor. Adalet yerini bulsun ama ne şekilde olsun gibi bir faşizan eğilim var ve filmin sonu çok şey anlatmak istiyor aslında.

@joeyy

5 yıl önce

Şu soundtrack ile gönlümü çalan film.

https://www.youtube.com/watch?v=Akqvis6yVWY

@spacekid

5 yıl önce

bana göre oldukça vasat olan bir film.
başları güzel ama sonlara doğru saçmalıyor. gereksiz derecede tesadüfler birbirini kovalayıp duruyor filmde, açıkçası oscar adayı olacak bir şey göremedim ben. espriler de bayat geldi, çok dayanamadım birkaç tanesi hariç.

@strangelove

5 yıl önce

6.5 / 10

filmin seyirciye istediğini verme huyunu beğenmedim. "bakın bu adam kötü ama bir şey olacak içindeki iyilik ortaya çıkacak iyi bir şey yapacak" ya da "bak bu kadın kötü bir şey yaptı ama 15 dk sonra yaptığının karşılığını görecek" gibi. gerçi bir hollywood filminden fazla bir istek olabilir bu. karakterler fazla mizahi tarzda, bu durum konunun ciddiyetini dolayısıyla filmin vuruculuğunu olumsuz etkiliyor. bazı konulara parmak basıyor ama bunu öyle bariz şekilde yapıyor ki epey eğreti duruyor. son olarak, benzer tarzda aynı sene çıkmış bir başka film olan "wind river"ı izlemenizi tavsiye ederim.
G

@gaspar_noe

5 yıl önce

yönetmenin in bruges filmini izleyeli çok oldu, filme dair hatırladığım tek şey izlediğimde çok sevdiğimdi. şimdi yönetmenin bu filmini izlerken in bruges’den sahneler hatırladım, aynı tadı verdiğini hissettim. cidden sağlam bi üslubu varmış yönetmenin. çok farklı iki hikayede 10 yıl arayla büyük ölçüde aynı duygu dünyasını ve aynı beğeniyi oluşturabildi bende.
SPOILER

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL