6.4

157 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.2 (412.942 OY)

KONUSU
DC öykü evrenini kapsamlı bir biçimde perdeye yansıtma projesinin en önemli ayaklarından biri olan Justice League, çizgi serideki en önemli kahramanları bir araya getiriyor. Superman’in fedakarlıklarından ilham alan Batman’in insanlığa olan inancı toparlanmıştır. Yeni müttefiki Wonder Woman ile insa ... Devamı
DC öykü evrenini kapsamlı bir biçimde perdeye yansıtma projesinin en önemli ayaklarından biri olan Justice League, çizgi serideki en önemli kahramanları bir araya getiriyor. Superman’in fedakarlıklarından ilham alan Batman’in insanlığa olan inancı toparlanmıştır. Yeni müttefiki Wonder Woman ile insanlığın kaderi için savaşmaya hazırlardır. Ancak karşılarına çıkan yeni tehditin büyüklüğü karşısında kendilerini süper güçlü bir takım toplamak için çok kısa bir süreleri kalmış bir halde bulurlar. Ancak bu süper kahraman ekibi dünyayı kurtarmak için yeterli olacak mıdır?
Ben Affleck

Batman / B...

Henry Cavill

Superman /...

Amy Adams

Lois Lane

Gal Gadot

Wonder Wom...

Ezra Miller

The Flash ...

Jason Momoa

Aquaman / ...

Ray Fisher

Cyborg / V...

Jeremy Irons

Alfred Pen...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ferrit

1 yıl önce

Hangisinden başlasam bilemedim. Çoğu oyunculukları beğenmedim, oyuncu seçimleri bana göre zaten yeterli değil. Wonder Woman için Gal Gadot’un yüzü bebeksi kalıyor. Flash için gevrek bi tip bulalım demişler ama çok zorlama. Zorlama demişken bence DC, filmlerine mizah serpmesin. Bırak sen karanlık ol. DC, filmlerine mizah katma işinde ve oyuncu seçiminde Marvel’ın gölgesinde kalmakta ne yazık ki. Bunun dışında dövüş sahneleri hantaldı. Zaten bu tür filmleri seyrettiren ana etmenlerdendir dövüş sahneleri. Ayrıca Batman’i resmen gömmüşler. Karizmasını çizmişler. Tekli Batman filmlerindeki gibi değil. Kısacası seyretmeyin demiyorum seyredin ama öylesine seyredin.
D

@digeri

1 yıl önce

Bir Batman takipçisi olarak bu filmi vizyona sokmadan önce hiç kimse mi izlemedi acaba diye merak içindeyim. Bu soytarılık nasıl reva görülebilir insanlara hayret ediyorum. Zaten ilk sahneden süpermanın paint ile çizilmiş dudağıyla başlıyor film, nasıl ciddiye alacaksın? Steppenwolf'un cgi teknolojisi de berbattı. Hadi bunları teknik aksaklıklar falan diye sineye çekelim de kendi karakterlerine nasıl bu kadar ihanet edebilirsin DC? Batman dediğin adam neredeyse yüz yıldır (özellikle son kırk yıldır falan daha da fazla) asık suratlılığı, yüzünün turşu satması ile nam salan, süper gücü olmadığı için plan program ile çalışan bu şekilde gerekirse süperman de dahil tüm justice league üyelerini mağlup edebilecek (tower of babel) zeka ve dedektiflik becerisine sahip biri. Filmdeki amca ise plansız programsız, bayat espri ve şebeklikler yapan tonton bir dede. Ben ki Batman v superman denilen hilkat garibesini sinemada 5 kere izledim çok kötü ol
... Devamı
Bir Batman takipçisi olarak bu filmi vizyona sokmadan önce hiç kimse mi izlemedi acaba diye merak içindeyim. Bu soytarılık nasıl reva görülebilir insanlara hayret ediyorum. Zaten ilk sahneden süpermanın paint ile çizilmiş dudağıyla başlıyor film, nasıl ciddiye alacaksın? Steppenwolf'un cgi teknolojisi de berbattı. Hadi bunları teknik aksaklıklar falan diye sineye çekelim de kendi karakterlerine nasıl bu kadar ihanet edebilirsin DC? Batman dediğin adam neredeyse yüz yıldır (özellikle son kırk yıldır falan daha da fazla) asık suratlılığı, yüzünün turşu satması ile nam salan, süper gücü olmadığı için plan program ile çalışan bu şekilde gerekirse süperman de dahil tüm justice league üyelerini mağlup edebilecek (tower of babel) zeka ve dedektiflik becerisine sahip biri. Filmdeki amca ise plansız programsız, bayat espri ve şebeklikler yapan tonton bir dede. Ben ki Batman v superman denilen hilkat garibesini sinemada 5 kere izledim çok kötü olmasına rağmen. En azından karakter yazımını biraz düzgün yapmışlardı. Justice league'i utana sıkıla bir kere sinemada izledim. Nerede karşıma çıksa kafamı çeviriyorum. Marvel'in başarısı Dc'nin dengesini bozduğundan ve bu başarıya dair tek çıkarımları "Marvel espri yapıyor ya" olan bir grup gerizekalı tarafından yönetildiklerinden bu şey ortaya çıkmış. Aşağı yukarı aynı yoldan giden Wonder woman ve Aquaman filmleri de berbat filmler olmasına rağmen iyi para kazandıkları için devamları da yine aynı kötülükte gelecektir. Hadi bu kahramanları feda edebilirsin diyelim ama neredeyse yapı taşı olan Batman'i harcamaz umarım dc. 2021'deki Batman filmini Matt Reeves'e vererek verdikleri önemi gösterdiler Batman'e. En azından karakter yazımı doğru bir şekilde yapılır film kötü bile olsa. Ama bu kara leke olarak kalacak dc tarihinde ondan eminim. Dc kendi karakterine de uygun olarak daha karanlık ve derin filmler yapmalı. Uzun oldu biraz ama sakın izlemeyin bu saçmalığı.

@rabiyentur

2 yıl önce

Batman'ciğime yazık yani onca süper güçlünün arasına öylesine konulmuş gibi. Marvel yada DC polemiğine girmeyeceğim ikisini de severim ancak özellikle sinema konusunda Marvel büyük farklar atıyor. Ayrıca tamam Superman güçlü de diğerleri boru mu arkadaş? DC'nin en sevemediğim kahramanı olabilir Superman. Ve ah o espriler... Üzdünüz. Ha tüm bunlara rağmen öğğkk diyip bırakacağım bir film miydi? Hayır, değildi. Ama bir Marvel'da olamadı.

@shamur_musti

3 yıl önce

7 / 10

Bazı saçma yerleri yok değil. Ama güzeldi. Batman çok etkisiz kalmış bu kadar kahramanın yanında. İyi seyirler.

@linquter

3 yıl önce

6 / 10

Superman ve Saz Arkadaşları demek daha doğru sanırım. Superman kahraman diğerleri leblebi sanki.

@cartoonshowroom

3 yıl önce

Kisaca ozetlersek çöp film.

@tuba_gunes

3 yıl önce

Ağır çekim Flash filmi.

@rinustalarin

3 yıl önce

4.5 / 10

Filmin kötü olduğunu duymuştum, dolayısıyla Ricther ölçeğinde -1.000.000 beklentiyle izledim.

Ancak bu kadar da kötü olacağını tatmin etmemiştim doğrusu. Müzikler bile daha önceki filmlerin çok altında kalıyor.

Polemiğe girmek adına değil ancak, Marvel bu işi beğenirsin beğenmezsin, oldukça planlı yapıyor. Her ne kadar özellikle Thor: Ragnarok ile işi bol görsel efektli komedi filmine çevirmiş olsalar da, hikayenin de, o espirilerin de bir bütünlüğü var. Benim derdim burada açıkçası: BÜTÜNLÜK!

Marvel'ın karakterleri tanıtması, hikayeleri filmlerine serpiştirmesi, tekrar söylüyorum beğenip beğenmeme meselesi değil bu, oldukça tutarlı. Bu zaten tartışılacak bir şey değil. Bir otomobil tasarımı gibi düşünün. Adamların bir markası var ve benzer tasarım dilini tüm markalarında tutarlı bir şekilde kullanıyorlar. Aynı şeyi kimse dc filmleri için söyleyemez (komiktir ki, amerikan gençlik dizisi tadındaki çocuksu dizillerinde tutarlılık bulma
... Devamı
Filmin kötü olduğunu duymuştum, dolayısıyla Ricther ölçeğinde -1.000.000 beklentiyle izledim.

Ancak bu kadar da kötü olacağını tatmin etmemiştim doğrusu. Müzikler bile daha önceki filmlerin çok altında kalıyor.

Polemiğe girmek adına değil ancak, Marvel bu işi beğenirsin beğenmezsin, oldukça planlı yapıyor. Her ne kadar özellikle Thor: Ragnarok ile işi bol görsel efektli komedi filmine çevirmiş olsalar da, hikayenin de, o espirilerin de bir bütünlüğü var. Benim derdim burada açıkçası: BÜTÜNLÜK!

Marvel'ın karakterleri tanıtması, hikayeleri filmlerine serpiştirmesi, tekrar söylüyorum beğenip beğenmeme meselesi değil bu, oldukça tutarlı. Bu zaten tartışılacak bir şey değil. Bir otomobil tasarımı gibi düşünün. Adamların bir markası var ve benzer tasarım dilini tüm markalarında tutarlı bir şekilde kullanıyorlar. Aynı şeyi kimse dc filmleri için söyleyemez (komiktir ki, amerikan gençlik dizisi tadındaki çocuksu dizillerinde tutarlılık bulmak son derece mümkün.)

Batman v. Superman filmini beğenmemiş olsam da, gerçekten görsel şölen yaşatan ve insanı yerinden hoplatan dövüş kareografileri vardı. Ancak bu filmde neredeyse her şey çok yalapşap geçilmiş.

Hele ki komik olmaya çalışan bir takım diyaloglar var ki... neyse ya, yeterince zamanımızı aldım hepimizin. Sağlıcakla.

45/100

@vfv

3 yıl önce

Marvel yada DC polemiğine girmeden film izlemenin keyfini çıkaranlardanım. Tüm marvel filmlerini de sinemada izleyen biri olarak bu filmi sinemada keyifle izledim. DC son zamanlarda başarılı işler yapmaya başladı. Ben Afleck in Batman roküne getirilmesi ve öncesindeki yeni man of steel filmiyle çıta iyice yükseldi. Lakin şöyle bir durum var. DC marvelin gölgesinde kalmamak için Bu filmi çıkarmakta acele etti. Marvel kendi karakterleri için tek tek film çıkarttıktan sonra yenilmezleri yapmıştı. DC ise Wonder Woman ve Superman dışında diğer karakteri üzerine film çıkartmadı. Ama çıkartıcak. Filme gelirsek. C. Nolan ın gerçekçi batman kimliğinin geride kalmasıyla artık karakterlerin de etkisiyle daha fantastik bir seri ortaya çıktı. Ben karakterleri çok beğendim. Özellikle Flash çok iyiydi. Espriler de çok iyiyi. Aksiyon sahneleri ve müzikler başarılıydı fakat Batman bu filmde yeterince ön planda olamamış. Genel olarak güzeldi. Fakat Ythor
... Devamı
Marvel yada DC polemiğine girmeden film izlemenin keyfini çıkaranlardanım. Tüm marvel filmlerini de sinemada izleyen biri olarak bu filmi sinemada keyifle izledim. DC son zamanlarda başarılı işler yapmaya başladı. Ben Afleck in Batman roküne getirilmesi ve öncesindeki yeni man of steel filmiyle çıta iyice yükseldi. Lakin şöyle bir durum var. DC marvelin gölgesinde kalmamak için Bu filmi çıkarmakta acele etti. Marvel kendi karakterleri için tek tek film çıkarttıktan sonra yenilmezleri yapmıştı. DC ise Wonder Woman ve Superman dışında diğer karakteri üzerine film çıkartmadı. Ama çıkartıcak. Filme gelirsek. C. Nolan ın gerçekçi batman kimliğinin geride kalmasıyla artık karakterlerin de etkisiyle daha fantastik bir seri ortaya çıktı. Ben karakterleri çok beğendim. Özellikle Flash çok iyiydi. Espriler de çok iyiyi. Aksiyon sahneleri ve müzikler başarılıydı fakat Batman bu filmde yeterince ön planda olamamış. Genel olarak güzeldi. Fakat Ythor 3 filmi kadar iyi değil. Tavsiye ederim. 10/ 7.5

@clemalice

3 yıl önce

8 / 10

Hakkında genelde kötü eleştiriler okuduğum için beklentimi düşürerek izledim ve genel olarak (Henry Cavill'in bıyığının sebep olduğu yapaylık ve kötü karakter dışında) filmi beğendim. Aksiyon sahneleri ve espriler (bazıları gerçekten iyiydi) güzel dengelenmişti. Flash'ı yadırgayacağımı düşünmüştüm ama hiç öyle olmadı, aksine Ezra Miller'ı daha çok yakıştırdım Barry'e. Yine hiç beklemediğim şekilde birbirinden alakasız karakterlerin bir araya getirilip takım ruhu yakalanmasını ve müzikleri de başarılı buldum.

Hepsini izledim ve genelde sevdim ama Marvel filmlerinin bazen çok şişirildiğini, DC'nin de acımasızca eleştirildiğini (Suicide Squad hariç :p) düşünüyorum. Kusurlara çok takılmadan izlenirse gayet keyifli bir film bana göre. Hatta Amazonlar, Atlantisliler ve modern dünya atmosferi düşünülünce bana en çizgi roman gelen film oldu. Black Panther'dan çok Aquaman'in filmini merak ediyorum şu an. ^^

@dilekcandar

3 yıl önce

ı ıhh olmamış. Klasik senaryoyu bırakamıyorlar.
F

@feroniastar

3 yıl önce

9 / 10

merakla bekeldiğim bir film ve bazı hayal kırıklıkları yaşamış olabilirim ama yinede filme olan aşkımdan dolayı görmezden geliyorum oyuncu kadrosu sağlam cayborg hariç o filmde sönük kalmış filmin her flash sahnesinde gözümden kalpçikler çıkartan ezra millera selamlar :)
A

@aktura

3 yıl önce

4.5 / 10

Bir filmin ilk 5 dakikasında kötü karakter kim iyi karakter kim anlıyorsan ve daha giriş sahnesinden bakınca son sahneyi tahmin edebiliyorsan o film izlenmeye değmez bence. haa hakkını vereyim çok hareketli olduğu için sıkmıyor ama yinede izleyin diyemem.
S

@sonofneptune

3 yıl önce

8 / 10

Aşırı OP Superman ile keyif kaçırsa da iyiydi

@baknedeycem

3 yıl önce

Bugün izlediğim, her nedense her sahnesinde bir şeyler eksik gibi geldi bana bilmiyorum ama. Clark Kent adının geçmesi beni hüzünlendirdi. Bir zamanlar hiç kaçırmadan izlediğim dizinin sahnelerini anımsadım. Bunun haricinde sahne geçişleri epey hızlı olduğu için o eksikliği fazla duyumsamadık neyse ki...
SPOILER

Justice League: Adalet Birliği filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Justice League: Adalet Birliği filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Justice League: Adalet Birliği filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL