6.5

122 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.2 (163.014 OY)

KONUSU
Venedik’teki bir otel odasında uyanan Robert Langdon neler olduğunu ve oraya nasıl geldiğini hatırlamamaktadır. Kendisine neler olduğunu hatırlayabilmek için ona yardım etmeye çalışan doktor Sienna Brooks’la birleşirler. Langdon ve Brooks cevapları aramak için Avrupa’yı dolaşmak zorunda kalırlar. Bu ... Devamı
Venedik’teki bir otel odasında uyanan Robert Langdon neler olduğunu ve oraya nasıl geldiğini hatırlamamaktadır. Kendisine neler olduğunu hatırlayabilmek için ona yardım etmeye çalışan doktor Sienna Brooks’la birleşirler. Langdon ve Brooks cevapları aramak için Avrupa’yı dolaşmak zorunda kalırlar. Bu kez de İtalyan ozan ve politikacı Dante’nin İlahi Komedya kitabıyla bağlantılar bulmaya başlar. Zamanla ortaya çıkan ipuçları bir felaketi işaret etmektedir. Çok zengin bir işadamı kısa bir süre içinde dünyaya veba salgınını yayacaktır. Dünyanın başına gelebilecek bu felaketi engellemenin tek yolu Landgdon’ın neler olduğunu hatırlamasıdır...
Tom Hanks

Robert Lan...

Felicity Jones

Sienna Brooks

Omar Sy

Christoph ...

Irrfan Khan

Harry Sims

Sidse Babett Knudsen

Elizabeth ...

Ben Foster

Bertrand Z...

Ana Ularu

Vayentha

Ida Darvish

Marta Alvarez

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zamska_1

1 yıl önce

7.2 / 10

Üniversite yıllarında Da Vinci'nin Şifresini seyrederken İstanbul'a giden otobüsümü kaçırmış sonrasında motorlara binip otobüsün önünü kesmiştik. Koltuğuma oturduğumda aklımda sorular vardı düşünüyordum. Çok etkilenmiştim..
İnferno biraz daha basit kaçsa da yine de çok sevdim.

@kahramansmt

4 yıl önce

7.1 / 10

Film genel anlamda güzel ... İstanbul sahnesininde başarılı olduğunu düşünüyorum ... puanım 7 / 10

@eski_takvim

4 yıl önce

8 / 10

Melekler ve Şeytanlar, Da Vinci'nin şifresi kitaplarını hem okumuş hem de filmlerini izleyip beğenmiş biri olarak bu filmde biraz hayal kırıklığı yaşadım.

@serkanaydemir

4 yıl önce

6 / 10

Kitap mı film mi(bana göre tabi) saçmalığına girmeyeceğim.

Şimdi her yerde kitap daha iyi gibi bir yorum yapılıyor. Burada ki en büyük hata kitap ve filmin aynı olması beklentisi. İki farklı durum nasıl oluyor da aynı olabilir ki zaten. Hem kitap daha derinlemesine işler her şeyi. Filmlerse daha üstün körü. Bu mantıkta kitap daha iyi gerçeğini dile getirmek doğru değil.

Filme gelince film gayet hareketli ilerliyor. Başından sonuna kadar izliyorsunuz. Tabi kitabı okuduğum için hani her şeyi hatırladığımdan merak yerine bende sadece tekrar hatırlamanın heyacanı oluştu. Film en az 7 puanlık olmasına rağmen 6 puan verdim çünkü açık söyleyeceğim LANET OLASI HOLLYWOOD neden her seferinde İstanbul’u Tahran gibi gösteriyor anlamıyorum. Ha hani son 15 yılda ülkem giderek bağnaz ve yobaz bir hale dönüşüyor da arkadaş ülkeye girer girmez neden türbana giriyor şahsı muhterem kadın oyuncumuz. Sanki öldürecekler. Lan bu saçma aptal kural İran yoba
... Devamı
Kitap mı film mi(bana göre tabi) saçmalığına girmeyeceğim.

Şimdi her yerde kitap daha iyi gibi bir yorum yapılıyor. Burada ki en büyük hata kitap ve filmin aynı olması beklentisi. İki farklı durum nasıl oluyor da aynı olabilir ki zaten. Hem kitap daha derinlemesine işler her şeyi. Filmlerse daha üstün körü. Bu mantıkta kitap daha iyi gerçeğini dile getirmek doğru değil.

Filme gelince film gayet hareketli ilerliyor. Başından sonuna kadar izliyorsunuz. Tabi kitabı okuduğum için hani her şeyi hatırladığımdan merak yerine bende sadece tekrar hatırlamanın heyacanı oluştu. Film en az 7 puanlık olmasına rağmen 6 puan verdim çünkü açık söyleyeceğim LANET OLASI HOLLYWOOD neden her seferinde İstanbul’u Tahran gibi gösteriyor anlamıyorum. Ha hani son 15 yılda ülkem giderek bağnaz ve yobaz bir hale dönüşüyor da arkadaş ülkeye girer girmez neden türbana giriyor şahsı muhterem kadın oyuncumuz. Sanki öldürecekler. Lan bu saçma aptal kural İran yobazlarında var. Sonumuzu acaba bizden daha mı iyi görüyorlar. Uyuyan bir millet olarak Hollywood bizden daha uyanık olabilir. Neyse kısacası tarihi ve gerilimi seven biriysen otur izle.

İyi seyirler.

P: 6

@nurphy

4 yıl önce

Kitabın yanında bi hayli sönük kalmış.

@scarletcarson

4 yıl önce

6.5 / 10

Filmde merak uyandırıcı semboller var ve bütün film o gizem üzerinden ilerliyor. Sürükleyici fakat Da Vinci'nin şifresindenileri gidememiş. Tek farkı burda Da Vinci'nin yerinde Dante olmasıydı.Görsel efektleri ve İstanbul sahnelerigüzeldi. İzlenebilir boş vakitte aksiyon ve gizem severler için hoş.
B

@bounasim

4 yıl önce

6.4 / 10

İstanbul'da geçen sahneler hariç filmin pek bir cazibesi yok. Konu ilginç ama kovalamaca, koşturmacayla geçiyor film. Keşke insanı daha fazla düşünmeye sevk edecek şekilde şekillendirilseydi film.
SPOILER

Cehennem filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Cehennem filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Cehennem filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL