6.2

288 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (238.470 OY)

Süre

2 Saat 18 Dk.

Ülke

İtalya ABD

Yönetmen

KONUSU

Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef. Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar. Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor...

Tom Hanks

Robert Langdon

Ewan McGregor

Camerlengo P...

Ayelet Zurer

Vittoria Vetra

Stellan Skarsgård

Commander Ri...

Pierfrancesco Favino

Inspector Ol...

Armin Mueller-Stahl

Cardinal Str...

David Pasquesi

Claudio Vinc...

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (26)

@emrormn yazdı...

Sal, 03 Eki 2017, 01:42 (8 ay önce)

6 / 10

Henüz izlememiş olan arkadaşlar !!! Kitabı okuyun, en azından ilk kitabı okuyun .

@digeri yazdı...

Cum, 11 Nis 2014, 18:41 (4 yıl önce)

filmi bir kez daha izledim bugün kitabı filmden önce okumuştum. Dan Brown, robert langdon karakterini Tom Hanks oynar diye mi yazdı acaba? Tamam karakterin çok fazla derinliği yok, olanı da filmde göstermeye vakit yok muhtemelen. Ancak bu role Tom Hanks cuk oturmuş. Sanki filmden sonra kitap yazılmış gibi. Yıllardır birçok farklı rolde aslında hep aynı kişiyi oynayan ve yutturduğunu düşünen bizim sözde büyük oyuncularımıza ne desek acaba? Adam bakkalı oynuyor aynı mimik, kiralık katili oynuyor aynı bakış aynı mimik hiç değişmiyor. Yalnızca üstündeki üniforma değişiyor. Tom Hanks çizgi filmde road runner'ı oynar yemin ederim farkına varmayız. Filme gelince bence gayet güzel ve izlenmeye değer. Bir çok film zaten kitabın gerisinde kalır. Ayrıca kitap da büyük bir edebi eser değil kabul edelim. Ama sürükleyicilik bakımından oldukça iyi sayılır. İzleyin filmi.

@tanisansevmezsi yazdı...

Paz, 24 Mar 2013, 20:07 (5 yıl önce)

kitaptan uyarlama filmlerde her zaman önce kitabı okuma taraftarıyım. kitabını 4 yıl önce okumuştum ve ne kadar sevdiğimi anlatamam. film de de hayal kırıklığına uğramadım açıkcası, daha iyisi nasıl olabilirdi ki zaten. :)

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Melekler Ve Şeytanlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Melekler Ve Şeytanlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Melekler Ve Şeytanlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER