6.4

329 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (277.444 OY)

KONUSU
Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati’nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi’nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücel
... Devamı
Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati’nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi’nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri’nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra’nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati’nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor...
Tom Hanks

Robert Lan...

Ewan McGregor

Camerlengo...

Ayelet Zurer

Vittoria V...

Stellan Skarsgård

Commander ...

Pierfrancesco Favino

Inspector ...

Armin Mueller-Stahl

Cardinal S...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@emrormn

3 yıl önce

6 / 10

Henüz izlememiş olan arkadaşlar !!! Kitabı okuyun, en azından ilk kitabı okuyun .

@wafflee

7 yıl önce

Kitabını okumadım bu yüzden filmle bir mukayese yapamıyorum.Film olarak çok beğendim.Son derece büyüleyici bir film.Gizem,heyecan ve akıcılık her türlü unsuru başarılı işleyebilmişler.İzlerken sıkıntı nedir unutacaksınız.Sonuna kadar saniye kopma yaşamadan izleniyor.Özellikle filmin sonları muhteşemdi.Tom Hanks'te bu filmde doğru tercih olduğunu oyunculuğuyla kanıtlayabilmiş.Başkası oynasa bu kadar yakışırmıydı bilemiyorum.
D

@digeri

7 yıl önce

filmi bir kez daha izledim bugün kitabı filmden önce okumuştum. Dan Brown, robert langdon karakterini Tom Hanks oynar diye mi yazdı acaba? Tamam karakterin çok fazla derinliği yok, olanı da filmde göstermeye vakit yok muhtemelen. Ancak bu role Tom Hanks cuk oturmuş. Sanki filmden sonra kitap yazılmış gibi. Yıllardır birçok farklı rolde aslında hep aynı kişiyi oynayan ve yutturduğunu düşünen bizim sözde büyük oyuncularımıza ne desek acaba? Adam bakkalı oynuyor aynı mimik, kiralık katili oynuyor aynı bakış aynı mimik hiç değişmiyor. Yalnızca üstündeki üniforma değişiyor. Tom Hanks çizgi filmde road runner'ı oynar yemin ederim farkına varmayız. Filme gelince bence gayet güzel ve izlenmeye değer. Bir çok film zaten kitabın gerisinde kalır. Ayrıca kitap da büyük bir edebi eser değil kabul edelim. Ama sürükleyicilik bakımından oldukça iyi sayılır. İzleyin filmi.

@vfv

9 yıl önce

Açıkcası kitabını okumadım bu yüzden kitabı referans almayacagım.Kitaptan güzelmiş falan demicem veya film güzel olmasına ragmen kitaba baglı olmadıgı halde film kötüymüş de demiyeceğim.Bence gizemli ve akıllıca işlenmiş senaryosuyla sonuna kadar heyecanla izleten başarılı bir yapım. Ben izledim begendim bana tavsiye etmek düşer.Tabi halen izlemeyen varsa. 10/ 8.0
S

@setenayfb

9 yıl önce

7.4 / 10

Her zaman birçoğu gibi kitapları uyarlanan filmlerden daha çok sevmişimdir, bunda da öyle oldu zaten. Belki romanların yönetmeni biz olduğumuzdan filmlerde sınırsız hayal dünyamızdaki oluşturduğumuz tadı alamıyoruz, bilemiyorum. Film fena değildi, Tom Hanks bence en iyisiydi ama ben kitabı okuyun derim, sonra zaten filmi izlersiniz.
H

@hck

9 yıl önce

Kitabını okumadım.O yüzden sadece filmi ele alarak söylemem gerekirse güzel bir film olmuş.Sıkılmadan izledim.Kimin hain olduğu hakkındaki tahminim film içerisinde sürekli değişti. Film içerisinde bazı şeyler Tom Hank sin önüne aniden çıkıyor. Bunu biraz soru işareti bırakabilir.Ama ben karakterin o konudaki yeteneğine verdim.Oyunculuklar güzeldi.Yorumlara bakıp izlememeye karar vermeyin. Ben tavsiye ediyorum.( Puanım 6.8)

@maroia

10 yıl önce

5.6 / 10

Ah bu kitaptan uyarlamalar bizi yedi bitirdi. Böyle iş olur mu? Eksik, hep eksik. Kitabı okuyan da kitabın yanlılığından çıkıp film olarak bıdı bıdı diyemiyor. Ben diyemiyorum en azından.
G

@ghost

11 yıl önce

6.8 / 10

"Kitabı okuyanlar güzel bir film umut etmesin, sadece filmini izleyecekler de düşük puandan etkilenip izlemeyeyim demesin."

@yorgun_nihilist

11 yıl önce

6 / 10

gittim lakin tam bir düş kırıklığı yaşadım.şurası kesin ki romandaki detayların birçoğu atlanmış örneğin:

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

öncelikle camerlangonun, suni döllenme ile bir rahibeden çocuk sahibi olan papanın oğlu olduğuna hiç değinilmemiş.

langdon ve vittoria arasındaki aşkın filizlenmesine sebep olan vittorianın haşhaşin tarafından kaçırılıp langdonun onu kurtaramaya gitmesi filmde yok.

yine bu ikilinin filmin sonunda evlilik ve bir otel odasındaki fantazileri yok.

haşhaşin kelimesi filmin hiçbir yerinde geçmiyor ya da ben duymadım sadece modern bir tetikçi havası uyandırılmış katilde

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

@silentbreeze

12 yıl önce

iyi mi kötümü bilemedim.

oyunculuklar muhteşem. Tom Hanks var sonucta.

ancak dediğim gibi filmde iki arada bi derede kaldım.

sesler müzikler efektler görsel şölen harikaydı. rollerde öyle.

ancak kurgu saçmaydı. tesadüf eseri birşeyler ortaya cıkıyor falan.

pek inandırıcı gelmedi bana. ayrıca din konusuda farklı biçimde işlenmiş.

yinede izlenesi bir film...
Y

@yok_daha_neler

12 yıl önce

5.1 / 10

vittoria için daha seksi bir kadın beklemiştim açıkçası.. tam bir hayal kırıklığı

@aheyahey

12 yıl önce

5 / 10

bu dan brown amcanın da vinci kitabını okuyup hiç hazzetmemiştim.. şimdi de bu filmi izledim ve bu amcanın tamamiyle traş biri olduğu yönünde düşüncem pekişti.. şimdi tamam gizemli işler, semboller, gizli örgütler falan kabataslak bakıldığında sağlam konu çıkar diyoruz amma velakin bu amca nın karakterleri devamlı tesadüflerle birşeyler buluyor ve bu beni bi noktadan sonra inanılmaz irrite ediyor.. tamam tesadüfler illa ki bi filmde olacak lakin 5 dakikada 55 tane tesadüf olurmu be kardeşim... yok gölge şu taşa vurdu bakalım, yok şu buraya düştü itelim, yok heykelin pipisi şunu gösterdi oyalım... yani olaylar sürekli böyle ilerliyor..cık olmamış.. ayrıca filmde ki hristiyanlık propagandasıda gözden kaçacak boyutta değil hani ya neyse...
I

@ir10

12 yıl önce

kitabını okuyupta,filmi beğenmek çok zor.. kitaptan sonra "çok gereksiz olmuş" gibi bi yorum getirebilirsiniz..sırf merakınızı (kitabı öyleyse,bunun filmi nasıl olur diye) gidermek için izleyin..yoksa çok beklentiniz olmasın..

"yalap şap" diye nitelendiresim geldi..

@tamara

12 yıl önce

7.4 / 10

cidden görkemLi bir yapım.. müzikLer, görüntüLer, heykeLLer fiLmin içinde oLan herşey ihtişamını gösteriyor.. özeLLikLe şehir görüntüLerini çok beğendim.. insanın tarih kokan vatikanı gidip göresi geLiyor :) kLise yapıLarı etkiLeyici, fondaki müzik seyirciyi baya havaya sokuyor.. ve görseL efektLer cidden aLkışLanacak cinsten :) konusu ise biraz düşündürücü.. fiLmin içinde her nekadar 4 saat içindeki oLayLar zincirinde buLmacaLara kafa yorsak da fonda sanki biraz din propogandası yapıLıyor gibi.. gerçi bu durum beni (isLam dininde oLan birçok kişiyi de) etkiLeyeceğini sanmıyorum ama yine de biraz daha objektif bir bakış açısı bekLerdim..

fiLmin gidişatında ise tempo baya yüksek tutuLmuş.. buLmacaLar içinde zaman zaman kayboLsak da Longdon bizim için herşeyi çözüyor :) ama Longdon karakteri biraz fazLa kahramanLaştırıLmış sanki.. yine de bu çok da rahatsız etmedi beni.. öte yandan fiLmde 3 beLirgin karakter daha var.. Longdonun bu mace
... Devamı
cidden görkemLi bir yapım.. müzikLer, görüntüLer, heykeLLer fiLmin içinde oLan herşey ihtişamını gösteriyor.. özeLLikLe şehir görüntüLerini çok beğendim.. insanın tarih kokan vatikanı gidip göresi geLiyor :) kLise yapıLarı etkiLeyici, fondaki müzik seyirciyi baya havaya sokuyor.. ve görseL efektLer cidden aLkışLanacak cinsten :) konusu ise biraz düşündürücü.. fiLmin içinde her nekadar 4 saat içindeki oLayLar zincirinde buLmacaLara kafa yorsak da fonda sanki biraz din propogandası yapıLıyor gibi.. gerçi bu durum beni (isLam dininde oLan birçok kişiyi de) etkiLeyeceğini sanmıyorum ama yine de biraz daha objektif bir bakış açısı bekLerdim..

fiLmin gidişatında ise tempo baya yüksek tutuLmuş.. buLmacaLar içinde zaman zaman kayboLsak da Longdon bizim için herşeyi çözüyor :) ama Longdon karakteri biraz fazLa kahramanLaştırıLmış sanki.. yine de bu çok da rahatsız etmedi beni.. öte yandan fiLmde 3 beLirgin karakter daha var.. Longdonun bu maceradaki dostu vittoria, geçiçi papaz durumundaki camerLengo patrick ve muhafızLardan oLan ricter.. özeLLikLe patrick ve ricter karakteri fiLmin sonuna kadar iyimi kötü mü oLdukLarı muamma bir şekiLde Longdonun etrafında olmaLarı benim dikkatimi baya canLı tutmuştu.. tabii fiLmin sonuna doğru biLmeceLerin çözüLmesiyLe ve gerçekLerin kahraman Longdonu tarafından buLunmasıyLa kısmen bekLediğim şeyLer ortaya çıktı..

oyuncuLar kategorisinde ise tom hanks her zamanki gibi üstüne düşeni fazLasıyLa yapmış.. ama ben en çok patrick roLündeki ewan mcgregoru sevdim.. peder roLüne cidden çok iyi yapmış, gözüm hemen bu yeni karaktere aLıştı.. özeLLikLe peder kıyafetLeri çok yakışmış :) sonuç oLarak; fiLmin temeLindeki aksakLıkLarı saymazsak ve müzik-görüntüLerdeki muhteşemLiği de hesaba katarsak izLenmesi gereken yapımLardan diyebiLirim.. :)
L

@litholysis

12 yıl önce

ayol hiç beklemezdm o rahiptn ibişlk yaptı .ama filmi tuttum gzeldi
SPOILER

Melekler Ve Şeytanlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Melekler Ve Şeytanlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Melekler Ve Şeytanlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL