Sessiz Bir Yer

(2018)

A Quiet Place

Film 1 Saat 30 Dk. Dram, Korku ABD 13 Nisan 2018

7.1

194 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (371.152 OY)

KONUSU
2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü ha ... Devamı
2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir.
Emily Blunt

Evelyn Abbott

John Krasinski

Lee Abbott

Millicent Simmonds

Regan Abbott

Noah Jupe

Marcus Abbott

Cade Woodward

Beau Abbott

Leon Russom

Man in the...

Doris McCarthy

Woman in t...

Evangelina Cavoli

Baby Abbot...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@papercut

1 ay önce

6.7 / 10

Böyle ilginç bir konu varken ve böyle iyi oyuncularla bu kadar güzel işleyebiliyorken bir film nasıl bu kadar fazla mantık hatası barındırabilir aklım almadı. Sanki hayal ettikleri bazı gerilim sahnelerini ortaya çıkaracak koşulları neden sonuç ve mantık aramadan serpiştirmişler gibi duruyor.
Gerçekten gerilimi çok iyi yansıtabilmişler, atmosfer çok iyi kurgulanmış hatta tüm detayına kadar görmemize rağmen canavarlar da hiç göze batmıyor fakat gelin görün ki bu insanlar bu kadar temkinliyken nasıl marketten çıkarken küçük çocuklarını arkada bırakıp gidebiliyorlar, çocukları ölmüşken böyle bir ortamda çocuk yapabiliyorlar, ortam sesinin gürültülü olduğu bir yerde doğumu gerçekleştirmeyi hatta yaşamayı düşünemiyorlar da gidip ahşap bir evde dekorasyonu hiç düzenlemeden yaşamaya devam ediyorlar benim aklım almadı.

@free-style

6 ay önce

5.8 / 10

Silahın varsa vur gitsin bu yaratığı. Kıyametten sonrası mıdır? Dünyada başka insan yaşamıyor mu?
D

@dilarasdy

10 ay önce

10 / 10

Gerçekten gerilmek istiyorsanız mutlaka izlemelisiniz. Genel olarak gerilim filmlerinin çok başarılı olmadığını düşünen biri olarak izlediğim en başarılı gerilim filmiydi diyebilirim. Ara ara değil filmin sonuna kadar gerildim gerçekten.Konusu güzel, oyuncular ve işlenişini de beğendim. Konusu çok çok iyi işlenmemiş olsa da amacınız gerilmek ise mutlaka izleyin derim.

@tiamath

1 yıl önce

6 / 10

Aslında çok başarılı bir film olmanın kıyısından dönmüş diyebilirim. Evet özgün bir senaryo üretilmiş ve hikayenin tam ortasında başlıyoruz ve hızlı bir şekilde adapte oluyoruz fakat boşta bırakılan birçok soru işareti zamanla filmin değerini düşürmeye başlıyor. Mesela yaratıkların kökeni nedir? merdivendeki ters çivi nereden çıktı? böyle bir ortamda kadın neden hamile kaldı? özellikle de filmin sonunda pompalı tüfek ile öldürülebildiklerini gördüğümüz yaratıklara bunca zaman neden katlanıldı?

Yani biraz daha üstüne düşülse şaheser çıkarılabileceğini düşündüğüm çerezlik bir gerilim filmi. Ayrıca Emily Blunt'un oyunculuğu harika olmuş.

@alperenn

1 yıl önce

3.5 / 10

Zırva zırva zırva.. tamamen altyapısız, farklı olalım diye saçmalamış öğrenci filmlerine benziyor. Muadilleri testere veyahut paranormal aktivite bile daha başarılıydı. Korku filmlerine dram eklemek ya da eklemeye çalışmak da tam bu filme yakışırdı. Kesinlikle ama kesinlikle önermiyorum.
Film başından itibaren sonsuz çelişki ve absürtlükler ile dolu. Evvela böyle bir durumda o kadın neden hamile kaldı?!Yani çok mu gerekli böyle ütopik bir dünyaya yeni bir bebek getirmek? İkincisi bodrum kattaki tahta merdivende bulunan çivi acaba ne zamandır oradaydı? Böyle bir şey olabilir mi gerçekten? Merdivenin orta yerine birdenbire ters çakılmış bir çivi belirdi.

@seppuku

1 yıl önce

8.8 / 10

Her yıl yüzlerce yapılmasına rağmen bir ya da iki tane iyisine denk gelebileceğiniz korku/gerilim türünde, bu film hemen sarıp sarmalanacak kalitede bir film. Az oyuncu ve ekipmanla ancak son derece özgün bir senaryo ve onu iyi işleyen bir yönetmen seyircisini son ana kadar ekran başında tutabilir. Bunu iyi başarmasının yanında keyif veren klas bir film olmuş A quite place, tavsiye ederim.

@bonmarse

1 yıl önce

dayanamadım. 8 yıllık üyelik tarihimde ilk kez yorum yapıcam.

bir gün bi yerde denk gelirseniz boşverin geçin. lütfen. ciddiyim.

cevapsız bırakılan bir sürü soru. koca boşluklar. lüzumsuz bir iş olmuş.
O

@onrfilm

1 yıl önce

6.9 / 10

Senaryonun temel mantığı güzel ama film mantık hatalarıyla dolu olunca işin tadı kaçıyor.
Gerilimi yaşatan bir film sonuçta, bazı sahneler gayet iyiydi. Oyuncular da başarılıydı. Özenli bir iş, kaliteli...

@arif-kaya

1 yıl önce

6.6 / 10

Hikaye ve Filmin sonunu bir kenara atarsak izlenebilir ama tekrar izlermiyim sanmıyorum

@stiff

1 yıl önce

6.5 / 10

Mistik havasıyla direkt hikayenin içine çekiyor ama her korku filminde olan mantık hataları ve klişeler burada da mevcut. Soru işaretleri bırakıyor. Yaratık temalı filmlerde çizilen yaratık teması da birbirine çok benzemeye başladı. Yine de sessizliğiyle ilgi çeken bir film olmuş. Son bölüm oldukça duygulandırdı. Gerilim yönü tatmin etmese de dramatik yönüyle fena bir film değil.

@basribabam

1 yıl önce

6.5 / 10


İyi de, bu yaratıklar tüfekle öldürülebiliyorsa, sadece sese duyarlı kör elemanlarsa niye filmin sonunda bir kişi hariç herkesin ölmesine kadar beklediniz güzel ablam?

@kahramansmt

1 yıl önce

4.1 / 10

Hapşursan gelecek olan yaratık. Gıcırdayan salıncağa uğramıyo bile...

@emrormn

1 yıl önce

6.7 / 10

Hiç mi içiniz sızlamadı öyle bir son yaparken diye sormak istiyorum
M

@mervekara35

1 yıl önce

10 / 10

Senaryosu güzel gerilim dolu bir film.
M

@mervenurkara

1 yıl önce

10 / 10

Filmin ilk dakikalarından sonuna kadar gerilim hiç bitmedi. Gerçekten güzel film...
SPOILER

Sessiz Bir Yer filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sessiz Bir Yer filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sessiz Bir Yer filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL