VİZYONDA

7.1

52 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (55.588 OY)

Vizyon Tarihi

13 Nisan 2018

Süre

1 Saat 30 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir.

Emily Blunt

Evelyn Abbott

John Krasinski

Lee Abbott

Noah Jupe

Marcus Abbott

Cade Woodward

Beau Abbott

Leon Russom

Man in the W...

Doris McCarthy

Woman in the...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (5)

@hopso yazdı...

Pzt, 30 Nis 2018, 02:51 (3 hafta önce)

6.3 / 10

Filmin seyirci üzerinde yarattığı etki başarılı. izlerken geriliyorsunuz fakat ortada kalmış bir film. olayların nasıl o boyuta geldiğiyle ilgili hiçbir bilgi veya flashback yoktu. kafanızda soru işaretleri kalıyor. ikincisini bekliyoruz. umarım sıçıp batırmazlar.

@mamcici yazdı...

Çar, 25 Nis 2018, 09:07 (1 ay önce)

7.5 / 10

Konusunu hiç yazmayalım. Hatta kritiğini de yapmayalım. hatta hakkında hiç birşey bilinmeden izlense süper olur. Sessiz bir yerde izlenmesi gereken bir film ayrıca. Sinema seyircisi de kısa sürede bunu anlıyor ve hayatınızın en sessiz salonunda film izlerken buluyorsunuz kendiniz. Bir iki dahi hariç. Gerim gerim geren bir film. Mesajı da net: susarsan hayatta kalırsın. geleceği de böyle yaşıyacağız sanki. susarak.

@parfenrogojin yazdı...

Pzt, 23 Nis 2018, 20:35 (1 ay önce)

Ne yazık ki aldığı övgülere rağmen iyi bir film değil Sessiz Bir Yer. Neden? Çünkü herşeyden önce senaryodaki boşlukların seyirciler tarafından kolayca doldurulabilmesi, ilginç bir konu bulmuş olmanın tek başına yeterli olmadığını gösteriyor. Fantastik filmlerin, korku filmlerinin en önemli özelliklerinden birisi o evrene, o mizansene seyircinin ikna edilmesi. Kurgulanan hikâyede bizi ikna eden şeyler vardır ve biz bunun gerçekte olmayacağını bilsek de kabulleniriz. bu da bir çeşit samimiyettir. Bu filmde ise senaryo bizi ikna edemiyor, bunu yapmaya da yeltenmiyor, tek yapmaya çalıştığı şey bizi yerimizden sıçratan korkutucu sahneler göstermek. Çok ilgi çekici olabilecek bütün seçeneklerin dışlandığı, biraz hafif psikolojik numaralar ve ajitasyonla karakterlerin geçiştirildiği bir film Sessiz Bir Yer. Filmdeki mantık hataları ise belki sağlam kurgulanmış gerilim sahneleri olsaydı daha az göze batabilecekken, tam tersine daha dikkat çekiyor ve gerçeklik duygusu zedeleniyor. Böylece geriye sessiz filme yakın bir tarzda çekilmiş beylik bir gerilim filmi kalıyor. Bu arada açılış sekansı ve o olayın hatırlandığı kısa kâbus görüntüleri çok iyi çekilmişti kesinlikle. Bu ve benzeri bir kaç sahne dışında ne yazık ki vasat bir film olmamayı başaramıyor Sessiz Bir Yer.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Sessiz Bir Yer filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sessiz Bir Yer filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sessiz Bir Yer filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI