6.5

61 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (145.631 OY)

KONUSU
Geçmişten gelen, açıklanamayan ve çözülmeyen bir travma tarafından ele geçirilen ve ürkütücü bir dizi tesadüf yaşayan Adelaide, ailesinin başına kötü bir şey geleceğinden giderek daha emin olmaya başladıkça paranoyasının da tırmandığını farkeder.

Arkadaşları ile plajda geçirdikleri gergin bir günün
... Devamı
Geçmişten gelen, açıklanamayan ve çözülmeyen bir travma tarafından ele geçirilen ve ürkütücü bir dizi tesadüf yaşayan Adelaide, ailesinin başına kötü bir şey geleceğinden giderek daha emin olmaya başladıkça paranoyasının da tırmandığını farkeder.

Arkadaşları ile plajda geçirdikleri gergin bir günün ardından Adelaide ve ailesi tatil evlerine dönerler. Wilsonlar akşam karanlığı çöktüğü sırada garaj yolunda el ele tutuşmuş 4 kişinin siluetini görürler. Us filminde bir aile, dehşet verici esrarengiz düşmanlarıyla yani kendilerinin tıpatıp aynısı olan kötü versiyonlarıyla karşı karşıya geliyor.
Lupita Nyong'o

Adelaide W...

Winston Duke

Gabriel "G...

Evan Alex

Jason Wils...

Shahadi Wright Joseph

Zora Wilso...

Elisabeth Moss

Kitty Tyle...

Tim Heidecker

Josh Tyler...

Yahya Abdul-Mateen II

Russell Th...

Anna Diop

Rayne Thom...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tendopain

2 hafta önce

1 / 10

Entel kardeşlerimizin uzun uzun saçmalayacağı fakat hiçbir anlam içermeyen berbat bir film. Hiçbir şey birbirine bağlanmıyor havada kalıyor izlediğim güne lanet olsun.

@mimozafm

2 ay önce

5.4 / 10

Açıkçası gerilim denen türe pek ait değildi. Son yarım saatte heyecan çizgimizi yukarıya çıkarmayı başarmıştı. Bilim kurgu gerilim karışımı bir senaryo olsa da mantık hataları oldukça rahatsız ediciydi. Hoşuma giden tek şey muzikleri ve sahip oldukları o muhteşem yattı. Farklı bir gerilim hattı oluşturmak isterken amacın dışına çıkılıp gülünç hale geldiğini düşünüyorum. Yine de İyi seyirler:)

@furkandgn9

3 ay önce

7.8 / 10

Evet, anlatacak bir sürü hikayeye sahipsin ancak her birini bir anda anlatamazsın. Fikirlerini çamurlaştırarak elde olan onca mücevheri çöpe atmış Peele. Buna rağmen müzik kullanımları, espri ve gerilim tonuyla beni ''beğendim'' demeye itti.

@kirschwasser

3 ay önce

Hiç germeyen, gereksiz uzatılmış, klişe senaryolu, sıkıcı bi film. İzlerken hiç eğlenmedim, korkmadım, eee hadi bi olay olsun artık diye diye zorla bitirdim. Vakit kaybı

@poormf

3 ay önce

1.3 / 10

Ne olduğu tam anlaşılamayan yapay bir fikre giden yolda klişelerin batağından kurtulamayan fazla değer bulmuş bir film. 20/100

@216

3 ay önce

2 / 10

20 milyon dolar bütçeli fakat 3 liraya çekilmiş gibi görünen film. Paraları nerede yedilerse.

@luftmensch

5 ay önce

Hikayeyi farklılaştırma isteğinden öteye gidememiş bir film izledim. Bir kere filmin ilk yarısı inanılmaz uzatılmış, sanki korku filmleriyle dalga geçilmek istenirken klişenin ta kendisi olmuş sahnelerden ibaretti. İkinci yarısında da hikayeyi toplamak zorunda oldukları akıllarına gelmiş fakat sıkıştırılmış ve oturtulmamış bir olay örgüsüyle, ''uzun zaman sonra sinemaya gitme fırsatım oldu, onu da bununla mı harcadım.'' ile sonlanan, olmasa da olurmuş diyebileceğim bir film.

@imrersoy

6 ay önce

Film hikayesi itibari ile farklı. Evet bu çok güzel.. Ama bu kadar çok mesajı bir şeyin içerisine sığdırmak için uğraşıp üstüne bir de minik sürprizler katmaya çalışınca biraz zorlamış geldi bana..
SPOILER

Biz filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Biz filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Biz filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL