7.1

158 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (217.230 OY)

KONUSU
Bird Box, peşlerinde olanlardan kurtulmak için gözleri bağlı bir şekilde yola koyulan bir kadın ve çocuklarının hikayesini konu ediyor. Her şey tam beş yıl öncesinde başlamıştır. Başlangıçtan bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Malorie ve iki çocuğu için hayat bu süreçte hiç de kolay olmamıştır. ... Devamı
Bird Box, peşlerinde olanlardan kurtulmak için gözleri bağlı bir şekilde yola koyulan bir kadın ve çocuklarının hikayesini konu ediyor. Her şey tam beş yıl öncesinde başlamıştır. Başlangıçtan bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Malorie ve iki çocuğu için hayat bu süreçte hiç de kolay olmamıştır. Nehir kenarında terk edilmiş bir evde kalan aile, bugünlere her adımlarını planlayarak gelmiştir. Ailesini güvende olabilecekleri bir yere götürmenin hayalini kuran Malorie ve çocukları için artık gitme vakti gelir. Ancak bu yolculuk oldukça tehlikelidir. Tek bir hataları ölümlerine sebep olacaktır. Her şeyden önemlisi de yolculuk sırasında ne olursa olsun gözlerinin bağlı olması gerekir. Zekalarına ve geliştirdikleri duyma yetilerine güvenerek çıktıkları bu yolculukta Malorie ve çocukları yalnız değildir. Peki onların peşinde olan insan mı, hayvan mı, yoksa bir canavar mıdır?

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@snijeg

2 ay önce

7.8 / 10

İyiydi ya... Sandra Bullock 'u sevmiyorum ama o bile sempatik geldi. Sonu da öyle çok kötü değil. Şu an toplumda kusurlu görülen insanların başka bir düzende kusursuz oluşu iyi bir vuruştu bence. Hem ana tema iletişimsizlikti bu açıdan hikye, başı sonu tutarlı bir bütün olarak ortaya konuldu bence. Benim açımdan tek sorun inandırıcılığa aldığı darbe, o da şu: Aradan geçen zamanda hayatta kalabilmeleri, "epey ballılarmış" dedirtmesi hele deliler devreye girdikten sonra. Ama yine de bu bile zamanda ileri geri giderken o kadar rahatsız etmedi beni. Lost tadında güzel bir seyirlik oldu benim için. Tavsiye ederim.

@angelofthelord

3 ay önce

8 / 10

Filmi beğenerek izledim. Sonuç olarak akılda bazı cevapsız sorular bırakmış olsa bile verdiği gizem ve gerilimden dolayı benim geçer notumu aldı.

@kahramansmt

4 ay önce

7 / 10

Bir yerlerde bi eksik var ama ne ? Güzel başlamış fakat sonra sıkılmışlar. Ortalarını kahvede okey oynayan memet amca yazmış galiba.

@hilalbozdogan

4 ay önce

6.6 / 10

Zaman geçişlerini bazen cok alakasız yapmışlar. Film akılda oturduktan sonra, kim kim ne nerede anlaşıldığında akıcı hale geliyor. Ama film boyunca beklentiyi cok yükseltip beklenmedik derecede düşük bir son vererek üzdü bence.

@paranoidea

5 ay önce

8 / 10

Kaliteli bir yapım. Hiç sıkılmadan izledim, baştan sona gerilim devam ediyor ve tempo düşmüyor.

@clancer

5 ay önce

8 / 10

Film konusu o kadar özgün ki izlerken ne olacağını tahmin edememeyi özlettiren bir yapım olmuş sonundaki sahneyi bile tahmin edemiyorsunuz ama kafada çok fazla soru işareti bırakıyor. Tek eksiği soruları yanıtlayan sahneleri içermemesi

@stiff

5 ay önce

7 / 10

Son anına kadar heyecan ve gerilim veren ama sonunda damakta etkili bir tat bırakmayan bir film oldu benim için. Genel kanı da bu yönde zaten. Biraz A Quiet Place, biraz The Walking Dead havası da vardı. Sessizliğin ön planda olduğu bir filme göre fazlasıyla hareketli ve heyecan dozu yüksekti. Klişeleri de yer yer göze battı. Karakter seçimleri oldukça klişeydi. Bu tür hikayelerde hep bir eski asker olur. Keza kimlerin öleceğini sırasıyla bilmek bile oldukça kolaydı. Sandra Bullock'ın mimiksizliği yer yer can sıkıcıydı. Geçirttiği vakit iyiydi, bu açıdan tatmin etti. Sonu tatmin etmeyince film haklı olarak eleştirileri aldı. Yine de bu tür işler görmek güzel.

@butter-pecan

5 ay önce

6.2 / 10

Sonunda sıçmasaydı..

@chewing

5 ay önce

6.7 / 10

A quıet place benzeri bir yapım daha. ses çıkaranların öldüğü, görenlerin öldüğü yakında da koku alanların öldüğü benzer bir yapım bizi bekler muhtemelen. temeli tam olarak oturtulamayan bilinmezlerle dolu bir yapım. Sandra'nın oyunculugu dısında çok da abartılmayacak ama kötü de denmeyecek bir film. 6.7/10 iyi seyirler.

@sersak53

5 ay önce

7.8 / 10

Öncelikle illaki bir sonuç bekleyenler veya bu tarz filmlerde gerçek hayattaki gibi bir mantık arayan arkadaşlar 'film' izlediğinizin farkındasınızdır umarım.

Filme gelecek olursak herkesin hem fikir olduğu ; Sürükleyicilik , ikili ilişkiler ,duygusal bağ gibi unsurlar gayet yerinde ve iyi kullanılmış. Görsel açıdan gayet iyi özellikle nehirdeki kısımlar.

Eksi yönleri ise tahmin edilebilir bazı klişe sahneler , filmin sonu daha tatmin edici olabilir di.

Aman aman mükemmel film olmasa da eksiklikleri de olsa genel olarak izlenebilecek güzel bir film.

@manuks

5 ay önce

Yan oyuncuların sahneleri sürekli bir ilerletme isteği uyandırdı bende. Tam bir survival filmi olmasa bile güzeldi. Konusunu anlamak tabi biraz güç, sonu niye oraya bağlandı anlamış değilim. Sebebi tam olarak açıklamadılar.

@tibetli

5 ay önce

konunun bir yere bağlanmasını bekledim o kadar.

@coreality

5 ay önce

7 / 10

Konu ve oyunculuklar gayet iyi ama konunun işleniş şeklinde bazı boşluklar var. O boşluklar da doldurulsaydı çok daha başarılı bir film olabilirmiş.
A

@apostle51

5 ay önce

7.1 / 10

bir çok konuda alt mesaj veren güzel bir filmdi. katılıyorum final iyi olmamış ama insanların ikili ilişkileri vb. bir çok konuda harika örnekler sergilenmiş güzel bir fimdi. Körler sağırlar birbirini ağırlar lafının finale cuk olduğu güzel bir film olmuş.

@asevilk

6 ay önce

Bu tarz dünyanın sonunu getiren felaketleri konu alan filmler arasında öne çıkacak bir artısı olmayan, neden ve nasılın cevabını vermeyen, işlenen karakterlerin derinliğini yeterince hissetirmeyen, ancak görüntü açısından kaliteli, konuyu işleyişi akıcı olup izlenebilecek netflix yapımı bir film.
SPOILER

Bird Box filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bird Box filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bird Box filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL