6.9

89 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (118.872 OY)

Vizyon Tarihi

20 Aralık 2018

Süre

2 Saat 4 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

Senaristler

Eric Heisserer

KONUSU

Bird Box, peşlerinde olanlardan kurtulmak için gözleri bağlı bir şekilde yola koyulan bir kadın ve çocuklarının hikayesini konu ediyor. Her şey tam beş yıl öncesinde başlamıştır. Başlangıçtan bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Malorie ve iki çocuğu için hayat bu süreçte hiç de kolay olmamıştır. Nehir kenarında terk edilmiş bir evde kalan aile, bugünlere her adımlarını planlayarak gelmiştir. Ailesini güvende olabilecekleri bir yere götürmenin hayalini kuran Malorie ve çocukları için artık gitme vakti gelir. Ancak bu yolculuk oldukça tehlikelidir. Tek bir hataları ölümlerine sebep olacaktır. Her şeyden önemlisi de yolculuk sırasında ne olursa olsun gözlerinin bağlı olması gerekir. Zekalarına ve geliştirdikleri duyma yetilerine güvenerek çıktıkları bu yolculukta Malorie ve çocukları yalnız değildir. Peki onların peşinde olan insan mı, hayvan mı, yoksa bir canavar mıdır?

YORUMLAR

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (17)

@butter-pecan yazdı...

Çar, 16 Oca 2019, 10:08 (15 saat önce)

6.2 / 10

Sonunda sıçmasaydı..

@chewing yazdı...

Çar, 16 Oca 2019, 01:46 (1 gün önce)

6.7 / 10

A quıet place benzeri bir yapım daha. ses çıkaranların öldüğü, görenlerin öldüğü yakında da koku alanların öldüğü benzer bir yapım bizi bekler muhtemelen. temeli tam olarak oturtulamayan bilinmezlerle dolu bir yapım. Sandra'nın oyunculugu dısında çok da abartılmayacak ama kötü de denmeyecek bir film. 6.7/10 iyi seyirler.

@herpo yazdı...

Sal, 15 Oca 2019, 12:44 (1 gün önce)

7.2 / 10

Sandra Bullock'un botoxlu oyunculuğu film boyunca gözümü tırmaladı.

@sersak53 yazdı...

Pzt, 14 Oca 2019, 10:51 (2 gün önce)

7.8 / 10

Öncelikle illaki bir sonuç bekleyenler veya bu tarz filmlerde gerçek hayattaki gibi bir mantık arayan arkadaşlar 'film' izlediğinizin farkındasınızdır umarım.

Filme gelecek olursak herkesin hem fikir olduğu ; Sürükleyicilik , ikili ilişkiler ,duygusal bağ gibi unsurlar gayet yerinde ve iyi kullanılmış. Görsel açıdan gayet iyi özellikle nehirdeki kısımlar.

Eksi yönleri ise tahmin edilebilir bazı klişe sahneler , filmin sonu daha tatmin edici olabilir di.

Aman aman mükemmel film olmasa da eksiklikleri de olsa genel olarak izlenebilecek güzel bir film.

@manuks yazdı...

Pzt, 14 Oca 2019, 03:35 (2 gün önce)

Yan oyuncuların sahneleri sürekli bir ilerletme isteği uyandırdı bende. Tam bir survival filmi olmasa bile güzeldi. Konusunu anlamak tabi biraz güç, sonu niye oraya bağlandı anlamış değilim. Sebebi tam olarak açıklamadılar.
R

@ramoalloro yazdı...

Sal, 08 Oca 2019, 11:24 (1 hafta önce)

Bu ve Sessiz Bir Yer filminde aklıma gelen evrimdi. Çağrı Mert, Bird Box ve Evrim videosunda bu konuya yer vermiş.

@aydin-rzayev yazdı...

Cum, 04 Oca 2019, 16:04 (1 hafta önce)

konunun bir yere bağlanmasını bekledim o kadar.

@coreality yazdı...

Per, 03 Oca 2019, 01:44 (2 hafta önce)

7 / 10

Konu ve oyunculuklar gayet iyi ama konunun işleniş şeklinde bazı boşluklar var. O boşluklar da doldurulsaydı çok daha başarılı bir film olabilirmiş.
A

@apostle51 yazdı...

Sal, 01 Oca 2019, 18:38 (2 hafta önce)

7.1 / 10

bir çok konuda alt mesaj veren güzel bir filmdi. katılıyorum final iyi olmamış ama insanların ikili ilişkileri vb. bir çok konuda harika örnekler sergilenmiş güzel bir fimdi. Körler sağırlar birbirini ağırlar lafının finale cuk olduğu güzel bir film olmuş.

@asevilk yazdı...

Paz, 30 Ara 2018, 22:54 (2 hafta önce)

Bu tarz dünyanın sonunu getiren felaketleri konu alan filmler arasında öne çıkacak bir artısı olmayan, neden ve nasılın cevabını vermeyen, işlenen karakterlerin derinliğini yeterince hissetirmeyen, ancak görüntü açısından kaliteli, konuyu işleyişi akıcı olup izlenebilecek netflix yapımı bir film.

@eski-takvim yazdı...

Cmt, 29 Ara 2018, 09:21 (2 hafta önce)

7.5 / 10

Filme insan ilişkileri üzerinden bakabilirseniz anlam kazanacaktır. Ayrıca korku ve gerilim filimlerinde mantık aramaktan vazgeçmeniz gerekiyor, çünkü korku dediğimiz şey somut bir şey değil ve herkes için farklıdır. Ben kitabı okumadım ama filmi de yerden yere vuracak değilim, gayet gerdi ve kendini izlettirdi.

@cihan-alkan yazdı...

Per, 27 Ara 2018, 02:06 (2 hafta önce)

Çerezlik bir film , Gizem katalım sonuca bağlamayalım

@casus yazdı...

Cmt, 22 Ara 2018, 03:52 (3 hafta önce)

6 / 10

Film bir kitap uyarlaması. Bana oldukça sürükleyici geldi. Atmosferine çabuk girdim. Uzun zamandır bir filmi konsantre olarak izleyemedigimden sevmiş olabilirim. Yediğim spoilera göre kitapta da yaratıklar gosterilmiyor hatta tasvir edilmiyor. How it Ends filmi gibi biraz oldu diye düşünürken aslında bu kez Netflix'i alakadar eder bir durum değilmiş. Zaten asil gaye onlar degil, insan iliskileri. Gözleri kapalı ve hayatında eminim tekne kullanma deneyimi olmayan birinin ustalıkla güzergahına ulaşmasından başka sıkıntım yok. Mantık aramadiginiz sürece seversiniz.

Çok fazla sayıda kıyamet sonrası türünde film izledim. İnsan ilişkileri daha gerçeküstücü olarak gösterilmiş.Hemen kapıları açmaları, birbirlerine güvenmeler, tanımadığın hoşlanmadığın insanlar için kendini feda etmeler... Bu beni biraz rahatsız etti. 28 days later (ve devamı 28 weeks later) gibi bir filmi standart olarak kabul ettigimden olabilir. Daha ağır, karamsar bir atmosfer beklerdim. Sürükleyici bir film yapalım diyerek, daha çarpıcı ve detaylı yıkılmış bir dünya tasviri es geçilmiş. Yine de başta dediğim gibi sevdim, iyiydi. İzlenir.

@barista yazdı...

Cum, 21 Ara 2018, 20:21 (3 hafta önce)

7.9 / 10

Malkovich, yav sen nesin böyle.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Bird Box filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bird Box filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bird Box filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL