7.1

307 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (565.884 OY)

KONUSU
2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olaylardan biri olan Dunkerque Tahliyesi’ni konu edinen filmi, yüz binlerce İngiliz ve müttefik askerlerinin, düşman askerleri tarafından etrafının sarılması ile başlar. Arkaları deniz olan bir yerde sıkışan askerler, düşman saldırısına karşı çaresiz bir durum ... Devamı
2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olaylardan biri olan Dunkerque Tahliyesi’ni konu edinen filmi, yüz binlerce İngiliz ve müttefik askerlerinin, düşman askerleri tarafından etrafının sarılması ile başlar. Arkaları deniz olan bir yerde sıkışan askerler, düşman saldırısına karşı çaresiz bir durumda kalırlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@idris_mert_sune

1 hafta önce

5 / 10

Belgesel olmak yerine film olmayı tercih etseydi sevebilirdim güzel bir tarihi olayı keşke güzel karakterlerle süsleyebilselermiş işte o zaman İngilizler ve müttefik güçlerinin çaresizliğini daha iyi yansıtırlardı.
B

@bubba

1 ay önce

Nolan ismiyle izlediğim filmlerden ... Fakat geçişler ve hikaye çok vasat geldi ..

@mavimilena

1 ay önce

6.3 / 10

Nolan söz konusu olunca izlemeden olmuyor. Fakat bu filmde biraz hayal kırıklığı yaşadım. Kötü değil ama Nolan yine yapmış diyemedim. Film sıradan geldi ve beklediğimin çok çok altında kaldı. İzlerken bir heyecan seline kapılamadım. Yönetmeni yüzünden büyük umutlarla açacaklara fazla umutlu olmayın diyorum.

@ravenna

1 yıl önce

3 / 10

Bende Christopher Nolan ismine aldanıp yananlardanım.Filmden çok belgelesel tadındaydı.Hem kaçar hem de kahraman olurum!ya yaa!!Hiç beğenmedim.Gerçekten zaman kaybı başka hiçbir şey değil.

@paez

1 yıl önce

6.5 / 10

"hak etmediği halde en çok oscar alan film oscarı" olsa, kesin onu da alırdı.

@angelofthelord

1 yıl önce

3 / 10

Ne desem bilmiyorum. Gerçekten zaman kaybıydı, hiç beğenmedim. Abartıldığını düşünüyorum. Müzikleri her ne kadar beğenmiş olsam bile çok uzun tutulduğundan insanı sıkmaya başladı bir süre sonra. Tam bir savaş ortamı yaratıldığı söylenmiş, evet doğrudur. Ama her şeyi tamamen aynı şekilde yansıtmak filmin iyi olduğunu göstermez. Beğenmedim, önermiyorum.
J

@jashara_merve

2 yıl önce

7.1 / 10

Christopher Nolan 'ın adını görünce hemen izledim. Ama umduğumu bulamadım. Sıradan bir filmdi. Bir savaş filmi olarak çarpıcı değildi. Sarmadı beni.
R

@rhnvlkrtl

3 yıl önce

Nolan Nolan olalı böyle s*çmamıştır. Sen git Batman serisini çek yetmesin İnception’ı çek o da yetmesin Interstellar’ı çek sonra git bunu s*ç, pardon çek.

@dream_master

3 yıl önce

Baş rolsüz ingliz tarihi filmi, konusu savaş. . .bana göre değildi, full metal jacket bekliyordum. 10 üzerinden 6. Keşke başka bir yönetmen çekseydi ve sadece ingilterede vizyona girseydi. Nolan'dan beklediğimiz bu değildir genelde.

@no_one

3 yıl önce

Sürükleyici ve kaliteli bir yapımdı , Nolan’ın diğer filmlerinin aksine ( protagonist-antagonist veya baş kahraman-villain karakterler yerine) genel anlamda ,savaşı tüm yönleriyle ele almaya çalışan , bazen bireye indirgenip kahraman yaratmaya çalışma durumları olsa da karada,denizde,havada savaşan ,kurtulmaya çalışan tüm askerlerin içinde bulundukları vaziyeti ve ruhsal durumlarını yansıtmaya çalışan bir film . Bunun için Dunkerque Tahliyesi’ni ele almış tarihsel olarak ve tahliyenin ilerdeki sonucuna dikkat çekmek istemiş .Hitler’in saldırı emri vermedeki tereddütünden yararlanarak (2.Dünya Savaşı ile ilgili yazılmış en kapsamlı ve objektif kitaplardan birinin yazarı olan Basil Liddell Hart’ın kitabında bu konuyla ilgili olarak Nazilerin Avrupa’da kendilerinin bile tahminlerinin ötesindeki hızlı ilerleyişlerinden dolayı Hitler’in tuzağa çekildiklerini düşünmesi ve kıyıya sıkışmış İngiliz askerlerine saldırı konusunda tereddütte kalmas
... Devamı
Sürükleyici ve kaliteli bir yapımdı , Nolan’ın diğer filmlerinin aksine ( protagonist-antagonist veya baş kahraman-villain karakterler yerine) genel anlamda ,savaşı tüm yönleriyle ele almaya çalışan , bazen bireye indirgenip kahraman yaratmaya çalışma durumları olsa da karada,denizde,havada savaşan ,kurtulmaya çalışan tüm askerlerin içinde bulundukları vaziyeti ve ruhsal durumlarını yansıtmaya çalışan bir film . Bunun için Dunkerque Tahliyesi’ni ele almış tarihsel olarak ve tahliyenin ilerdeki sonucuna dikkat çekmek istemiş .Hitler’in saldırı emri vermedeki tereddütünden yararlanarak (2.Dünya Savaşı ile ilgili yazılmış en kapsamlı ve objektif kitaplardan birinin yazarı olan Basil Liddell Hart’ın kitabında bu konuyla ilgili olarak Nazilerin Avrupa’da kendilerinin bile tahminlerinin ötesindeki hızlı ilerleyişlerinden dolayı Hitler’in tuzağa çekildiklerini düşünmesi ve kıyıya sıkışmış İngiliz askerlerine saldırı konusunda tereddütte kalmasına neden olduğunu belirtir.) gerçekleştirilen bu eylem sonrası kurtulan askerlerin Normandiya Çıkarması’yla Avrupa’yı Nazi işgalinden kurtmasına vurgu yapılmak istenmiş fakat dünyayı Nazi işgalinden kurtaran en büyük etken Nazilerin Sovyet topraklarını da bu kadar kolay geçebileceklerini sanması ama Rusya’da Avrupa’daki kadar güzel yollar ,yer şekilleri ve iklimle karşılaşmaması ve de Rusya’da Avrupa’da görmediği ( belki de dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş ) halk direnişini hesaba katmaması . Filmde her ne kadar bu geri çekilmenin ilerdeki bir zafere ,kahramanlığa dönüşeceği vurgulanmak istense de asıl gerçek yani Normandiya’nın da sebebi Sovyet halklarının eşsiz direnişidir ...

Her ne kadar tüm payı kendinde görmek ister gibi bir görüntü çizse de film ; bu ayrıntılar hesaba katılmazsa oyunculuk ve kurgu olarak , görsel ve sekans geçişleri açısından başarılı bir film . 7.5/10

@philocine

3 yıl önce

6.5 / 10

Savaş filmleri genelde, empati kurabileceğimiz bir ana karakterin etrafında döner. (Braveheart, Life is Beautiful, Er Ryan vs)

Bu filmde, az az gördüğümüz ve bizi çok da etkilemeyen karakterler olduğu için onlara üzülmedik ya da kurtuluşlarına sevinmedik. Haliyle belgesele döndü film ve heyecansız, sıkıcı bir hal aldı.

Nolan fimlerinde hikayeyi destekleyen müzik arka planda devamlı olur ve hikaye sürükleyici olduğu için fark etmezsiniz bile. Ancak burada hikaye içine almadığı için arkadaki müzik ’Hadi gerilin’ zorlaması bir hal almış. 100 dk boyunca arka planı müzikli bir yerli dizi izler gibi oldum bir ara. Müzik devamlı var ama hikaye, gerilim?

Filmin sonuna gelirken neyse en azından film savaş kahramanlığı ya çığırtkanlığı yapmamış dedim. Onu da finaldeki yapay gazete cümleleriyle çöpe attı. Tüyünü de dikti ve büyük bir hayal kırıklığı oldu benim adıma.Üç ayrı zaman dilimi konusuna hiç girm
... Devamı
Savaş filmleri genelde, empati kurabileceğimiz bir ana karakterin etrafında döner. (Braveheart, Life is Beautiful, Er Ryan vs)

Bu filmde, az az gördüğümüz ve bizi çok da etkilemeyen karakterler olduğu için onlara üzülmedik ya da kurtuluşlarına sevinmedik. Haliyle belgesele döndü film ve heyecansız, sıkıcı bir hal aldı.

Nolan fimlerinde hikayeyi destekleyen müzik arka planda devamlı olur ve hikaye sürükleyici olduğu için fark etmezsiniz bile. Ancak burada hikaye içine almadığı için arkadaki müzik ’Hadi gerilin’ zorlaması bir hal almış. 100 dk boyunca arka planı müzikli bir yerli dizi izler gibi oldum bir ara. Müzik devamlı var ama hikaye, gerilim?

Filmin sonuna gelirken neyse en azından film savaş kahramanlığı ya çığırtkanlığı yapmamış dedim. Onu da finaldeki yapay gazete cümleleriyle çöpe attı. Tüyünü de dikti ve büyük bir hayal kırıklığı oldu benim adıma.Üç ayrı zaman dilimi konusuna hiç girmiyorum bile. Filme pek de bir hizmeti olmamış.


Bir Nolan filmi için bunları yazacağım aklıma gelmezdi. Özetle : Hayal kırıklığı.

@quijote

3 yıl önce

almanlardan ne güzel kaçtık filmi .. hakkaten iyi kaçıyoruz , çok güzel kaçıyoruz , o kadar da korkağız filmi.

@shamur_musti

3 yıl önce

6 / 10

Bence gereğinden fazla abartılmış bir filmdi. Bence çerezlik bir filmdi.

@cihan_alkan

3 yıl önce

Bazı sahneler bence gerçekten gereksizce uzatılmış , oldukça durağan bir filmdi içinde güzel olan insana dokunan izleyiciyi etkileyen bir kaç sahne yerleştirilmiş bir başa bir kaç ortalara dört beş sonlara doğru ve en güzelinden final sahnesi tamam film diye sunulmuş film neredeyse 2 saat lakin adam akıllı uzatmadan derlense 1 saatlik film bunlar benim görüşlerim tabi ki genede savaş filmi severler ve azıcık da dram arayanlar için izlemeye değer bir daha olsa bir daha izlermiyim hayır, neyse izleyeceklere şimdiden iyi seyirler

@furkandgn9

3 yıl önce

8.6 / 10

Tom Hardy, Cillian Murphy gibi önemli oyuncular var fakat hiçbiri ön plana çıkmıyor, film boyunca çok az diyalog duyuyoruz diyalogların yerini müzikler alıyor, senaryo çizgisel şekilde devam etmiyor... Kısacası film oldukça farklı. Fakat bu farklılıklar bana olumsuz değil, tam tersine olumlu yansıdı. Beklediğim filmi buldum mu? Hayır. Ama gayet yeterliydi.
SPOILER

Dunkirk filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dunkirk filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dunkirk filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL