En Karanlık Saat 2017

Darkest Hour

7.1

39 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (68.844 OY)

Süre

2 Saat 5 Dk.

Ülke

İngiltere ABD

Yönetmen

KONUSU

Deneyimli yönetmen Joe Wright'ın yönetmenliğini üstlendiği film, İkinci Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında Winston Churchill'in, Hitler'in ordusuna karşı verdiği mücadeleyi anlatır. Churchill, hayatının belki de en büyük sınavından geçecektir. Hayatında zor ve geri dönüşü olmayan ikilemlerden birini yaşar. Ya Nazi Almanyası ile barışçıl bir antlaşma yolu bulmaya çalışmalıdır ya da milletinin bağımsızlığı ve idealleri için Nazilerin karşısında sımsıkı durmalıdır. Durdurulamaz Nazi güçleri Batı Avrupa'da ilerlerken ve istila tehditi kapıdayken, bir yanda şüpheci bir Kral, bir yanda da kendisi karşıtı planlar yapan partisi varken Churchill bu zor zamanlarda dik durmalı, bir ulusu ayağa kaldırmalı ve dünya tarihinin ilerleyişini değiştirmelidir.

Winston Chur...

Clementine C...

Elizabeth La...

Edward Wood,...

Neville Cham...

John Simon, ...

Anthony Eden

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@zaferaltintas yazdı...

Per, 22 Şub 2018, 19:36 (3 ay önce)

and the oscar goes to Garry Oldman

@comeche yazdı...

Cmt, 17 Şub 2018, 06:09 (3 ay önce)

Keyifle izlediğimi söylemek isterim. Gary Oldman'ın performansı yine muazzam. Sanırım aldığı altın küre oscarın habercisi gibi.. Film ise Winston Churcill'in zekasını, dildeki ustalığını ve bu yeteniğiyle siyasi ortamda verdiği savaşı konu ediniyor. Bu arada Dunkirk geri çekilmesinin karar aşaması da gerçekten etkileyici. Bu noktada Nolan'ın filmiyle bütünlük sağlaması, Reinhard Heydrich suikastını iki farklı açıdan konu alan hhhh ve Anthropoid filmleri gibi hoş durmuş.

@darkpassenger yazdı...

Pzt, 12 Şub 2018, 21:17 (3 ay önce)

7.3 / 10

Öncelikle Gary Oldman'in karaktere uygun bir seçim olmadığını ama o kadar makyaj ve kıyafet oynamasına rağmen iyi oyunculuk sergileyebildiğini düşünüyorum. Film diğer yandan dönemin gerilimini pek iyi yansıtamamış. Savaş halinde olma, kaybediyor olma ve çaresizlik hissini çok iyi veremediklerini düşünüyorum. Atmosfer ve kıyafetler döneme uygun, karakterler pek derinlemesine işlenmemiş(Churchill dışında). Yine de iyi bir yapım. Kesinlikle vakit kaybı değil ama izleyip izlememek size kalmış. Ha bir de savaş görmeyi bekliyorsanız izlemeyin, savaşın politik yanının daha üstün anlatıldığı bir film.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

En Karanlık Saat filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

En Karanlık Saat filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

En Karanlık Saat filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI