7.2

33 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (11.293 OY)

KONUSU
Alışkın olduklarımızdan farklı bir büyüme filmi. Bu özelliği ile Kurtlar Sofrası’nı andırıyor. 12 yaşındaki Francie’nin türlü sorunlarla dolu hayatındaki tek ışık arkadaşı Joe’dir. hayatına zindana çevirenlerden intikam alma yoluna gidince, Francie’nin zaten bıçak sırtında olan dünyası başkalarını d ... Devamı
Alışkın olduklarımızdan farklı bir büyüme filmi. Bu özelliği ile Kurtlar Sofrası’nı andırıyor. 12 yaşındaki Francie’nin türlü sorunlarla dolu hayatındaki tek ışık arkadaşı Joe’dir. hayatına zindana çevirenlerden intikam alma yoluna gidince, Francie’nin zaten bıçak sırtında olan dünyası başkalarını da yanında sürükleyerek devrilir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

7 ay önce

5 / 10

Sorunlu bir çocukluk dönemi geçiren, iyi ebeveynlere sahip olmayan Francie'nin, gittikçe dozu artan haylazlıklarının anlatıldığı, komedi-dram karşımı film. Evet, Eamonn, yaramaz çocuk karakterini oldukça başarılı oynuyor ama filmin tamamını beğenebilmem için bunu yeterli bulamadım. Film bir türlü kişiyi tam anlamıyla içine çekemiyor. Filmin her noktasına koatik unsurlar eklemek yerine olağan bir hikaye akışı içine çocuğun yaramazlıklarını yerleştirselerdi daha başarılı olabilirdi.

@illegal_1

11 yıl önce

6 / 10

Sinemada dengesiz bir karakter yaratmak kolaydır ve genelde dengesiz rollerdeki performanslar çok beğenilir. Sanırım bu konuda The Shining'deki Jack'i koyabiliriz zirveye. Hikaye akışı içinde inanılmaz başarılı gelişen bir karakterdir. The Butcher Boy işte tam da bu noktada tökezliyor. Hikayenin akışına yediremiyor dengesiz karakterini. Bakın, dengesiz bir karakter yaratmanın yolu dengesiz bir senaryodan geçmez.

Çocuğun oyunculuğu başarılı olabilir ama gerçekten antipatik; bu, filmle aramda bağ kurmamda ciddi bir engeldi. Aslında anlatılan şey dramatik, ama neil jordan komedi tadında sunuyor. Bu yönetmenin seçimidir, yalnız seçiminiz sonucunda filmin yapısıyla anlatımı taban tabana zıt kalıyorsa ve bu seyirciyi bu kadar rahatsız ediyorsa bir sorun var demektir. Ne yazıkki the butcher boy, şımarık bir çocuğun haylazlıklarını anlatan bir filmden öteye gidememiş.

@venezue

11 yıl önce

8 / 10

Görüp görülebilecek en iyi çocuk oyuncu performanslarından birinin sergilendiği bu film, İrlanda sinemasını sevme nedenlerinden biri.

@prensesinuykusu

13 yıl önce

9 / 10

İşte budur yönetmen filmi.

Filmde ki ağır dramı o kadar ustalıkla ve mizahi bir yolla ele almış ki , etkilenmemek mümkün değil.

mutlaka izleyin , izlettirin.
SPOILER

Küçük Kasap filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Küçük Kasap filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Küçük Kasap filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL