7

251 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (131.041 OY)

KONUSU
Abisi Gus ve karısı Karinin evlerinin garajında yaşayan Lars, babası öldükten sonra içine kapanmış, insanlarla iletişim kurmaktan ve yakınlaşmaktan çekinen bir gençtir.

Larsın durumu için endişelenen ve onu ailenin bir parçası yapabilmek için çabalayan Karin ve Gus, Larsın bir kız arkadaşı olduğun
... Devamı
Abisi Gus ve karısı Karinin evlerinin garajında yaşayan Lars, babası öldükten sonra içine kapanmış, insanlarla iletişim kurmaktan ve yakınlaşmaktan çekinen bir gençtir.

Larsın durumu için endişelenen ve onu ailenin bir parçası yapabilmek için çabalayan Karin ve Gus, Larsın bir kız arkadaşı olduğunu öğrenince sevinseler de, gelin adayının internetten sipariş üzerine gelmiş plastik bir kadın olduğunu görünce sevinçleri pek uzun sürmez. İşin zor kısmı ise Lars etkilenmesin diye yeni kız arkadaşı Biancaya gerçek muamelesi yapmak zorunda kalacak olmalarıdır.

Psikolojik araştırmalara ve belgesellere konu olmuş ciddi bir meseleyi komik ve yer yer hüzünlü anlatan Lars Sevince, sevgiye, aileye ve dostluğa dair kalın mesajlar vermeyen, özenle yazılmış senaryosu ve başarılı oyunculuklarıyla izlenmeye değer bağımsız bir yapım. Film, ayrıca Six Feet Under dizisinin birkaç bölümünün de senaristliğini yapmış olan Nancy Olivera Oscar adaylığı da getirdi.
Ryan Gosling

Lars Linds...

Emily Mortimer

Karin Lind...

Paul Schneider

Gus Lindstrom

Patricia Clarkson

Dr. Dagmar...

R. D. Reid

Reverend Bock

Nancy Beatty

Mrs. Gruner

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ozan-taylan

2 ay önce

Ütopya desem değil distopya? Belki bir distopya olabilir. Zaten böyle bir maraza günümüz insanına daha çok yakışmazmıydı?

@arween

1 yıl önce

7.5 / 10

incecik, nazik bir film.. ötekini anlamak.. anlamasan bile anlamaya çalışmak, izin vermek, yargısız..

@dilekerd0gan

1 yıl önce

Önyargılı insanların kafasına vura vura zorla izlettirmek istediğim film.. Ryan Gosling'e olan aşkımı zirveye taşıyan film.. Sarılası film.. İzlediğim için kendimi şanslı sayıyorum.

Bazen Bianca olmak istersin...

@ozgectnn

1 yıl önce

7.1 / 10

filmi psikoloji kategorisine alabiliriz bence. Bianca Lars için onun sosyalleşmemiş yansımasıydı. onda olan her şeyi Bianca'da gördük. zamanla sosyalleşti ve içindeki asosyal Lars'ı yani Bianca'yı öldürdü. güzel filmdi vesselam. izleyebilirsiniz

@dorothy

1 yıl önce

Korku içinde beklediğim "kötü" nün asla gelmediği, sarılma isteği uyandıran film. Gerçek olamayacak kadar güzeldi klişesi cuk oturuyor. Keşke böyle bir yer olabilse dedirtiyor.

Filmin ardından iyi giden şarkı www.youtube.com/watch?v=d5s6fW-BQEo

@serkan-aydemir

3 yıl önce

6.4 / 10

Yalnızlık, insanın en büyük hastalığıdır.

İlk şunu belirtmek gerek film çok sağlam bir şekilde gitmiyor ama filmin içinde anlatılanları düşününce etkilenmemek de elde değil. Yalnızlığa itilmiş bir adamın hayal dünyasını izleyeceksiniz. Film daha iyi olabilir miydi kesinlikle olurdu. Özellikle senaryo daha sağlam işlenebilirdi. Yine de film öyle sıkmıyor. Arada belki dramın o soğuk ve yavaş havası sıkabilir ama zaten bu tarz filmlerin doğasında vardır bu durum. Tüm kasabanın Bianca'ya yaptıklarına bakınca dünyada ne masum insanların değersizce yok edildiği haksızlığı aklıma geldi. Bu filmin ana teması insan olmak her şeyden üstündür: ırklardan, dinlerden, ülkelerden... Her şey birlikte aşılır sanırım. İzleyin. En azından insan olduğunuzu hatırlayacaksınız az da olsa.

İyi seyirler.

P: 6

@broken

4 yıl önce

8 / 10

big fish'ten sonra izlediğim en naif, naifliğiyle yürek ısıtan göz dolduran filmdi. ryan gosling bu filmle gözümde çok ayrı yere geldi gerçekten. ancak yoğun duygulu bir insan bu rolü bu kadar güçlü oynayabilirdi. filmin bence tek eksisi abiyi oynayan elemanın berbat rol yapmasıydı.

@lith

5 yıl önce

8.7 / 10

Sinemada gerçeklilik konusuna kafayı çok takan bir izleyiciyimdir. Yok burda bu denir mi, gerçekte söyle yapılmaz vs. ama işte bazı filmler var ki ütopik bir durumu dahi öyle bir dille anlatır ki seni yere bağlayan zincirlerinden koparır, içine alır. O ütopya halinin suratına koyduğu şapşal mutlulukla, dünyanın kokuşmuş gerçekciliğini gözün bile görmez. İşte öyle bir film.

Birisi kendisine sarılırsa yanacağını düşünen ve bu yüzden kat kat giyinen Lars ne kadar özgün ise, bu filmdeki Ryan Gosling oyunculuğu da o kadar gerçekçi!

@amip

5 yıl önce

5.5 / 10

yine ryan gosling yine ortalama bir film! izleyecek hiç bişey bulamadığınız da izlenecek,listenın alt sıralarında olmaya aday bir film. bi kere hiç bir gerçekçiliğinin olmaması beni tamamen komediye yöneltti, dram göremedim : çünkü şişme bir kadını hiç bir kasaba bu şekilde kabullenemez, herkes şişme kadın gerçekmiş gibi davranamaz. bu kasabada hiç mi gıcık karakter yok herkes mı sevgi pıtırcıgı da karakterimiz Lars ı ve şişme sevgilisini bagrına basıyor :) bu kadar hayattan kopuklukla dram olamaz.

@yusufokay

5 yıl önce

8.8 / 10

Ütopyaların da gerçek olabileceğine inanabileceğiniz bir kasaba ve herkesin iyileşebileceğine olan inancın süreci oldukça naif ve şık hareketlerle anlatılmış.. Gosling sinemaya çok yakışan bir adam ve oldukça iyi bir oyuncu olduğu jest ve mimikleriyle film pişirmesinden anlaşılıyor.

@ereneliacik

6 yıl önce

Ryan Gosling inanılmazdı ve bu performansı zaten filmi izlemeden önce tahmin edebiliyordum ancak filmde beni asıl şaşırtan başta Paul Schneider olmak üzere diğer oyuncuların performansları oldu. Herkes oynadığı rolün hakkını vermiş diyebiliriz :)

@tylerdal-durden

6 yıl önce

Ben filmi çok dandik buldum arkadaşlar, yani tamam ama içinde hiç elle tutulur bir diyalog yok normal bir yaşamı çekmişler ve ryan gosling eskiden olduğu gibi hala dandik filmlerde oynamaya devam ediyor. Elle tutulur 1 filmi var ki zaten herkes o filmden dolayı sevdi bu adamı. O da Not Defteri filmi. Diğer filmleri hep dandik bu adamın.

@caddisfly

7 yıl önce

7 / 10

Ryan Gosling filmi izleyelim diye araştırıp bulduğumuz bir filmdi kendisi. imdb puanını görünce tercih ettik. Fragmandan duygusal, dramatik bir havası var gibi görünüyordu o anki ruh halimden ötürü önce çok istekli değildim ama en azından ekranda o şirin yüzü göreceğiz diye kabullendim durumu. Sonra mı? Bayıldım filme. Ama en çok Ryan Gosling'in oyunculuğunu. Resmen döktürmüş. Mimikleri, jestleri izlerken bizi kendimizden geçirdi. Şapşalca her göz kırpışında kahkalara boğulduk.

Adım adım, yormadan işlemişler böylesi karmaşık bir konuyu. En çok insanlar gerçekten bu kadar iyi olabilir mi böylesi bir durumda düşüncesi kafama takılmıştı ki ama zaten verilen mesaj da buydu filmde. Hiç kimse düşündüğümüz denli zarar verme eğiliminde değil şu hayatta. Bunu görebilmek için korkmadan kapıyı biraz aralamak gerekiyor sadece.

@metinarslan127

7 yıl önce

7.5 / 10

Ryan napıyosun abi ya? Bu neymiş böyle! Adam gerçekten döktürmüş. Hani o kadar güzel oynamış ki ben filmi izlerken olayları kaçırmışım adamı izlemekten. Filmi bitirdikten sonra bir özet niteliğinde bazı sahneleri, diyalogları falan tekrar izledim. İlginç konuyla harikulade oyunculuğun birleşmesiyle modern hayattaki yalnızlık anlayışından çok daha farklı bir yalnızlığı anlatan izlenmeye değer bir film.

@zett

7 yıl önce

En derinimizde olan yalnızlığı belki de dünya üzerindeki en yüzeysel obje üzerinden sorgulayan özgün, sıcak, güldüren, ağlatan çok sevdiğim film.

Aynı zamanda yalnızlık tercih midir yoksa

yaşanmışlıkların önüne getirdiği tercih zannettiğin bir dayatma mı sorusuna

en güzel cevap.

izlenmeli.
SPOILER

Gerçek Sevgili filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gerçek Sevgili filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gerçek Sevgili filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL