7.1

297 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (156.208 OY)

KONUSU
Abisi Gus ve karısı Karinin evlerinin garajında yaşayan Lars, babası öldükten sonra içine kapanmış, insanlarla iletişim kurmaktan ve yakınlaşmaktan çekinen bir gençtir.

Larsın durumu için endişelenen ve onu ailenin bir parçası yapabilmek için çabalayan Karin ve Gus, Larsın bir kız arkadaşı olduğun
... Devamı
Abisi Gus ve karısı Karinin evlerinin garajında yaşayan Lars, babası öldükten sonra içine kapanmış, insanlarla iletişim kurmaktan ve yakınlaşmaktan çekinen bir gençtir.

Larsın durumu için endişelenen ve onu ailenin bir parçası yapabilmek için çabalayan Karin ve Gus, Larsın bir kız arkadaşı olduğunu öğrenince sevinseler de, gelin adayının internetten sipariş üzerine gelmiş plastik bir kadın olduğunu görünce sevinçleri pek uzun sürmez. İşin zor kısmı ise Lars etkilenmesin diye yeni kız arkadaşı Biancaya gerçek muamelesi yapmak zorunda kalacak olmalarıdır.

Psikolojik araştırmalara ve belgesellere konu olmuş ciddi bir meseleyi komik ve yer yer hüzünlü anlatan Lars Sevince, sevgiye, aileye ve dostluğa dair kalın mesajlar vermeyen, özenle yazılmış senaryosu ve başarılı oyunculuklarıyla izlenmeye değer bağımsız bir yapım. Film, ayrıca Six Feet Under dizisinin birkaç bölümünün de senaristliğini yapmış olan Nancy Olivera Oscar adaylığı da getirdi.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@akntrky

9 ay önce

9 / 10

Anlatılmak istenen mesaj gayet akıcı ve kasabanın bu durumu kabullenmesi insanlığın bazı eylemleri abartmadan kabul görmesine yoruyorum tabi ki bir ütopya, sevilen insanların ütopyası

@sineperest

1 yıl önce

7.1 / 10

orijinal bir film olmuş, biraz sıkıcı ama izlenebilir de

@asim_2

1 yıl önce

1 / 10

cok kotu

@matteroffact

1 yıl önce

8 / 10

sakin hoş bi filmdi
B

@basakakpinar

4 yıl önce

Bu filmi izlemenizi tavsiye ederim. Komedi ağırlıklı bir film diye başladım ama film dramatik bir film.

@sabiha

4 yıl önce

7.5 / 10

Türü komedi falan değildir efendim onda bir anlaşalım. Lars ile tüm kasaba iyileşir, güzelleşir aslında evet Bianca bir öğretmendir hoşgörüyü, empatiyi, akışta olmayı ve pek çok güzelliği anlatır naif hikayeyi anlayabilen seyirciye de öğretecekleri vardır. Filmi izlerken şöyle düşündüm yanımızda olup konuşmayan, paylaşım yapamadığımız bir yabancıya dönüşen insanlar varken sadece bedensel kurulan ilişkiler varken Lars’ın yalnızlıkla, asosyalliğiyle, duygusal kayıp ve korkularıyla başa çıkmasına yardımcı olan ilişkisine ne kadar yalan diyebiliriz ki, günümüzün nice ilişkisinden gerçek ne insanlar gördüm içinde duygu yoktu diyerek sözlerimi sonlandırayım.

@ozan_taylan

5 yıl önce

Ütopya desem değil distopya? Belki bir distopya olabilir. Zaten böyle bir maraza günümüz insanına daha çok yakışmazmıydı?

@arween

6 yıl önce

7.5 / 10

incecik, nazik bir film.. ötekini anlamak.. anlamasan bile anlamaya çalışmak, izin vermek, yargısız..
D

@dilekerd0gan

7 yıl önce

Önyargılı insanların kafasına vura vura zorla izlettirmek istediğim film.. Ryan Gosling'e olan aşkımı zirveye taşıyan film.. Sarılası film.. İzlediğim için kendimi şanslı sayıyorum.

Bazen Bianca olmak istersin...

@ozgectnn

7 yıl önce

7.1 / 10

filmi psikoloji kategorisine alabiliriz bence. Bianca Lars için onun sosyalleşmemiş yansımasıydı. onda olan her şeyi Bianca’da gördük. zamanla sosyalleşti ve içindeki asosyal Lars’ı yani Bianca’yı öldürdü. güzel filmdi vesselam. izleyebilirsiniz

@dorothy

7 yıl önce

Korku içinde beklediğim "kötü" nün asla gelmediği, sarılma isteği uyandıran film. Gerçek olamayacak kadar güzeldi klişesi cuk oturuyor. Keşke böyle bir yer olabilse dedirtiyor.

Filmin ardından iyi giden şarkı https://www.youtube.com/watch?v=d5s6fW-BQEo

@serkanaydemir

8 yıl önce

6.4 / 10

Yalnızlık, insanın en büyük hastalığıdır.

İlk şunu belirtmek gerek film çok sağlam bir şekilde gitmiyor ama filmin içinde anlatılanları düşününce etkilenmemek de elde değil. Yalnızlığa itilmiş bir adamın hayal dünyasını izleyeceksiniz. Film daha iyi olabilir miydi kesinlikle olurdu. Özellikle senaryo daha sağlam işlenebilirdi. Yine de film öyle sıkmıyor. Arada belki dramın o soğuk ve yavaş havası sıkabilir ama zaten bu tarz filmlerin doğasında vardır bu durum. Tüm kasabanın Bianca'ya yaptıklarına bakınca dünyada ne masum insanların değersizce yok edildiği haksızlığı aklıma geldi. Bu filmin ana teması insan olmak her şeyden üstündür: ırklardan, dinlerden, ülkelerden... Her şey birlikte aşılır sanırım. İzleyin. En azından insan olduğunuzu hatırlayacaksınız az da olsa.

İyi seyirler.

P: 6

@broken

9 yıl önce

8 / 10

big fish'ten sonra izlediğim en naif, naifliğiyle yürek ısıtan göz dolduran filmdi. ryan gosling bu filmle gözümde çok ayrı yere geldi gerçekten. ancak yoğun duygulu bir insan bu rolü bu kadar güçlü oynayabilirdi. filmin bence tek eksisi abiyi oynayan elemanın berbat rol yapmasıydı.

@lith

10 yıl önce

8.7 / 10

Sinemada gerçeklilik konusuna kafayı çok takan bir izleyiciyimdir. Yok burda bu denir mi, gerçekte söyle yapılmaz vs. ama işte bazı filmler var ki ütopik bir durumu dahi öyle bir dille anlatır ki seni yere bağlayan zincirlerinden koparır, içine alır. O ütopya halinin suratına koyduğu şapşal mutlulukla, dünyanın kokuşmuş gerçekciliğini gözün bile görmez. İşte öyle bir film.

Birisi kendisine sarılırsa yanacağını düşünen ve bu yüzden kat kat giyinen Lars ne kadar özgün ise, bu filmdeki Ryan Gosling oyunculuğu da o kadar gerçekçi!

@amip

10 yıl önce

5.5 / 10

yine ryan gosling yine ortalama bir film! izleyecek hiç bişey bulamadığınız da izlenecek,listenın alt sıralarında olmaya aday bir film. bi kere hiç bir gerçekçiliğinin olmaması beni tamamen komediye yöneltti, dram göremedim : çünkü şişme bir kadını hiç bir kasaba bu şekilde kabullenemez, herkes şişme kadın gerçekmiş gibi davranamaz. bu kasabada hiç mi gıcık karakter yok herkes mı sevgi pıtırcıgı da karakterimiz Lars ı ve şişme sevgilisini bagrına basıyor :) bu kadar hayattan kopuklukla dram olamaz.
SPOILER

Gerçek Sevgili filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gerçek Sevgili filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gerçek Sevgili filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL