7.1

295 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (113.942 OY)

KONUSU
Jack Starks, Körfez Savaşı sırasından başından ağır yaralanmasına rağmen hayatta kalabilmiş eski bir askerdir. İyileşmesine rağmen sürekli hafıza problemleri yaşayan Jack, hiç akrabası da olmadığı için bu krizleri daha da ağır geçirmektedir. Son çare olarak doğduğu kasabaya, Vermont?a geri dönmeye k ... Devamı
Jack Starks, Körfez Savaşı sırasından başından ağır yaralanmasına rağmen hayatta kalabilmiş eski bir askerdir. İyileşmesine rağmen sürekli hafıza problemleri yaşayan Jack, hiç akrabası da olmadığı için bu krizleri daha da ağır geçirmektedir. Son çare olarak doğduğu kasabaya, Vermont?a geri dönmeye karar verir.

Otostopla yoluna devam eden Jack, arabası bozulmuş sarhoş bir kadına yardım eder. Kadının 8 yaşında bir kızı vardır. Kanada sınırını geçmek üzere yol alan bir adam tarafından arabaya alınırlar ve biraz ileride polis kontrolü ile karşılarşırlar.

Jack?in gelgitlerle dolu hafızasındaki son görüntüler bunlardır. Kendine geldiğinde bir akıl hastanesine hapsedildiğini fark eden genç adam, bir polis memurunu öldürmekle suçlanmaktadır. Olayla ilgili hiçbir şey hatırlamayan Jack, kendisine deneysel ilaçlar verip işi daha da çıkılmaz hale getiren Dr. Becker?ın hastasıdır.

Düşle gerçek arasında gidip gelen adam, Jackie adında bir kızla tanıştığını hatta bir geceyi onun evinde geçirdiğini hatırlar. Kurtuluşu bu genç kadının ellerinde midir, yoksa düşlerindeki gibi dört gün sonra ölecek midir?
Adrien Brody

Jack Starks

Keira Knightley

Jackie Price

Kris Kristofferson

Dr. Thomas...

Jennifer Jason Leigh

Dr. Beth L...

Kelly Lynch

Jean Price

Brad Renfro

The Stranger

Daniel Craig

Rudy Macke...

Angel Coulby

Intern #2

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@alimehmet

1 yıl önce

neredeyse hiç bilinmeyen (ve en sevdiğim kitaplardan biri) yıldızlar korsanı isimli bir jack london kitabından arak bir konusu var. arak diyorum çünkü jenerikte en ufak bir bilgi bile verilmemiş bu konuda. kitabı kısaca özetleyecek olursak; bir hapishanede filmdeki gömlek işkencesini gören bir mahkumun her işkence esnasında kendinden geçip (astral seyahat gibi) farklı zaman, mekan, kişiliklerde muaazam yaşamlara girip çıkmasını anlatıyor. meraklısına tavsiye ederim.

@ravenna

3 yıl önce

Adrien Brody'in en iyi filmlerinden biri.Mükemmel bir psikolojik gerilim filmi..Adeta beyin fırtanısı yaşıyorsunuz.Düşündürücü,merak uyandırıcı.Kafanızda fazlasıyla soru işaretleri oluşturmayı başarıyor.Çok beğendim.Psikolojik türde film izlemekten hoşlanan herkese tavsiye ederim.

@notebook

5 yıl önce

Zaten a.brody oynuyor.

oyunculuk ve senaryo cok iyi zamani iyi degerlendirmek ve dogru yerde olmak ile ilgili bir film. Bazen beyniniz yanip "nasil yaaa?" diyebilirsiniz. Saglamdir psikolojik travma yasatabilir ucundanda dram verilmistir.

@mutluus

7 yıl önce

8.5 / 10

Size gerçek olanı sorgulatan bir film. Tercihi kendiniz yapın diyor kısaca. Kasmadan kasılmadan izleyebileceğiniz nadir filmlerden.
J

@josephwhite

7 yıl önce

8.2 / 10

Azıcık spoiler var ...

Yaşadığımız herşeyi sadece "oldu" ya da "yaşandı" demek için yaşıyoruz, öyle miymiş ? düşünün ? ya da "yaşayacağız" diye umutlanıyoruz, anı yaşayanlar el kaldırsın, sınıfta sessizlik, lafın gelişi yaşıyoruz evet, ve tabi ki filmin harika anektodlarından biri "actually we are all dead". Ciddi bir mindfuck :) ihtiyacı olanlar izlesin
L

@legendary

7 yıl önce

7.5 / 10

Katılır mısınız ? Bilmiyorum ama the butterfly effect tadı verdi...

@strangelove

9 yıl önce

7.5 / 10

mindfuck yapan filmler kategorisinden seçip de izlediğim için biraz fazla beklentiye girerek izlemişim sanırsam ki yeterince tatmin etmedi film beni. adrien brody’nin oyunculuğu filmdeki en iyi şey. onun haricinde oyunculuklar çok göze batıyordu. hele de keira knightley’nin oyunculuğu gerçekten çok kötüydü. senaryo bakımından film ilk başta ilgi çekici ancak ortalardan sonra sıradanlaşıyor. gönül isterdi ki olaylar film ilerledikçe dallanıp budaklansın, seyriciyi daha içine çeksin. yine de iyi vakit geçirmelik çerezlik bir film.

@elvie08

9 yıl önce

film için asla kötü bi filmdi diyemem lakin , beklentimden çok uzak çıkınca herhalde o anki izleme frekansımla filminki uyuşmadıysa böyle bi garip oldu.. Büyük beklentileri kenara bırakıp , sadece filmi izlendiğinde eminim cok daha keyif alınacaktır

-------Spoiler

Psikolojik gerilim diyince gerilirim sandıydım ama hiç gerilmedim ne diyim zaman yolculuğu yaptım işte öyle bişey..

Spoiler-------

@freebird

10 yıl önce

Jack London'ın "The Star Rover (Yıldızlar Korsanı)" kitabından esinlenilmiş.

@mrsdance

10 yıl önce

Film çok güzeldi. Önemli mesajları vardı. İzlerken düşündürüyor. Psikolojik gerilim türlerinde izlediğim en iyi filmlerden biridir. Abartmıyorum.

@imanimgevredi

10 yıl önce

Klostrofobimi azdıran film. Televizyonda izlemiştim ve film listelerinde görmeseydim hatırlamak istemeyeceğim türden bir film. Benim gibi kapalı yerde kalma korkusu olan insanların izlememesi gerekir, ki Panik Odası da buna dahildir. Ortaokul yaşlarımdaydım izlediğimde, televizyonda olduğu için sonunu çok merak etmiştim ve adam morga her girişinde ağlamaya başlamıştım. Psikolojik anlamda insanda beyin bırakmaz. Yine de seveni vardır, izlenir.

@stratdoctor

10 yıl önce

Yıllar önce tv'de izlediğimi hayl meyal hatırlıyorum. Şu günlerde psikolojik gerilim filmlerini çok sık izlemeye başladım. Ağır geliyor artık kafayı sıyıracağım bu gidişle. Film hakkında da söyleyebileceğim pek birşey yok, her zamanki gibi müthiş performans ve izlenmesi gereken bir film.

@anagram

11 yıl önce

The Jacket (2005)

Körfez Savaşında ABD deniz kuvvetlerinde Yüzbaşı olarak görev yapan Jack Starks (Adrien Brody) başına aldığı ağır kurşun yarasıyla ölü ilan edildikten sonra hayata geri dönmeyi başarır. Gidecek yeri ve akrabası olmadığı için Vermonta dönmeye karar verir. Ancak beklenmedik olaylar sonucu kendini cinayet zanlısı olarak bulur, bulanık zihni yüzünden suçlanamayan Jack akıl hastanesine gönderilir. Buradan sonra kahramanımızın asıl hikayesi başlamaktadır. 12 Maymundan daha az kaçık bir yer hayal edebilirsiniz.Hastanede bolca rastlayacağımız bir diğer karakter ise Dr. Becker (Kris Kristofferson) Jack Starksın üzerinde deneyler yapmaya başlar. Bazı ilaçlar vererek üzerine deli gömleğine benzer bir ceket giydirir ve bir hazneye kapatır. Jackin burada gördüğü sanrılar değişik bir hal almaya başlıyor ve işte film burada normal seyrinden çıkıp fantastik bir şekle bürünüyor. Zamanda ileri g
... Devamı
The Jacket (2005)

Körfez Savaşında ABD deniz kuvvetlerinde Yüzbaşı olarak görev yapan Jack Starks (Adrien Brody) başına aldığı ağır kurşun yarasıyla ölü ilan edildikten sonra hayata geri dönmeyi başarır. Gidecek yeri ve akrabası olmadığı için Vermonta dönmeye karar verir. Ancak beklenmedik olaylar sonucu kendini cinayet zanlısı olarak bulur, bulanık zihni yüzünden suçlanamayan Jack akıl hastanesine gönderilir. Buradan sonra kahramanımızın asıl hikayesi başlamaktadır. 12 Maymundan daha az kaçık bir yer hayal edebilirsiniz.Hastanede bolca rastlayacağımız bir diğer karakter ise Dr. Becker (Kris Kristofferson) Jack Starksın üzerinde deneyler yapmaya başlar. Bazı ilaçlar vererek üzerine deli gömleğine benzer bir ceket giydirir ve bir hazneye kapatır. Jackin burada gördüğü sanrılar değişik bir hal almaya başlıyor ve işte film burada normal seyrinden çıkıp fantastik bir şekle bürünüyor. Zamanda ileri giden Jack ölümünün asıl sebebini aramaya başlar.

Akıl hastanesinde geçen filmler şimdiye kadar hep ilgimi çekmiştir. Filmin kendi konusunun dışına çıkıp karakterlere takılıp kalıyorum akıl hastanelerinde. Hasta karakterlerin oyunculukları ana karakterin önüne geçiyor hep gözümde. Mekan değiştikçe aklım geride kalıyor hep. Bu filmde hastanedeki hasta karakterler çok su yüzünde olmadığı için ana konunun dışına saplanıp kalmadım pek. Jack Starks rolü için Adrien Brody çok başarılı bir seçim olmuş. Brodyi oldum olası severim, mimiklerinden acı ve dehşet ifadesini okuyabiliyoruz her defasında.Keira Knightleyin filmdeki yerinden bahsedemiyorum, filmin bazı kilit noktalarında yer aldığı için hakkında pek bilgi vermek istemiyorum. Ama her karakterde aynı role bürünmesi beni rahatsız ediyor açıkçası. Dudağını ısırıp seksi bir gülüş atması dışında hiç bir rolü yok benim için filmlerde. Korkak seksi bir kız çocuğundan başka bir role giremediği için mi yoksa başka bir nedenden midir bilmem değişik bir rolde göremiyoruz Knightleyi.

Açıkçasımuhteşem bir film olduğunu söyleyemem amahayal kırıklığına uğramayacağınız bir filmThe Jacket. Bittikten sonra kulaklarınızdaThat was the first time I diedsözü yankılanacak.
B

@batanga

11 yıl önce

acıların çocuğu adrian dan yine seyirlik bir performans. başarılı. izlemeye değer.

@gardanadam

11 yıl önce

ilk kez üç yıl önce gecenin bi yarısı televizyonda gördüm. adrian brody varsa izliyim dedim de bu kadarını beklemiyodum. çok iyi film.
SPOILER

Çıldırış filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çıldırış filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çıldırış filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL